Edhe profesor Fuga kundër mbledhjes së dy Kuvendeve: Po sikur ta bëjnë kështu Serbia dhe Mali i ZI!

27 Nëntor 2022, 19:00Politika TEMA

Edhe profesor Fuga kundër mbledhjes së dy Kuvendeve: Po sikur ta

Profesori dhe akademiku Artan Fuga ka komentuar seancën e përbashkët parlamentare të dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, të zhvilluar ditën e sotme në Tiranë në prag të 110 vjetori.

Fuga thotë se “ne një komb jemi por si shtete jemi të ndarë! Mos na ngopni me iluzione boshe!”.

“Tregojmë forcën si shqiptarë kombeve të tjera të Ballkanit? Po sikur parlamenti serb të bënte mbledhje të përbashkët me parlamentin e Malit të Zi, të Serbisë, si do të na vinte ne? Nuk do bërtisnim se Serbia por na kërcënon?”, shkruan ndër të tjera Fuga.

Mbledhje e përbashkët mes Kuvendit të Shqipërisë dhe atij të Kosovës me rastin e festës 28 nëntorit?!

Cili është mesazhi që ky lloj eventi na jep neve qytetarëve dhe botës mbarë?

Nuk e kuptoj shumë mirë. Mbase nuk jam i zoti!

Që ç’a? Që jemi një si shtete? Por, kjo nuk është fare e vërtetë! Madje dëgjova një politikane shumë të lartë në Kosovë që deklaroi para nja një jave se ne do të bashkohemi Kosovë – Shqipëri në Bashkimin Evropian!!!

Po ashtu ne do të bashkohemi edhe me Serbinë!!! Ore, kuptojnë se çfarë thonë apo jo? Apo fol qesim!

Që ç’a? Që të festojmë festën e përbashkët, 28 nëntorin? Dakord mo dakord, hajde ja marrim valles, por ajo është dita e pavarësisë të Shqipërisë, jo e Kosovës! Fatkeqësisht, por e vërtetë!

Që ç’a? Që ne si shqiptarë të Kosovës dhe Shqipërisë duam bashkim, por bota nuk na le? Ouuu, po kujt i vlen ku mesazh? Na ndihmon apo në dëmton në strategjinë tonë si shqiptarë?

Që ç’a? Që ne si shqiptarë jemi bashkë? Ore, ne një komb jemi por si shtete jemi të ndarë! Mos na ngopni me iluzione boshe!

Që ç’a? Që Kuvendi i Kosovës përfaqëson shqiptarë e Kosovës? Por kjo është e vërtetë vetëm pjesërisht, sepse atje ky Kuvend përfaqëson edhe Serbët, Turqit, Romët, etj.

Do të shkojnë deputetët e Kosovës të bëjnë mbledhje të përbashkët me parlamentet turk, serb, etj. pra sikurse bënë me të Shqipërisë???

Që ç’a? Tregojmë forcën si shqiptarë kombeve të tjera të Ballkanit? Po sikur parlamenti serb të bënte mbledhje të përbashkët me parlamentin e Malit të Zi, të Serbisë, si do të na vinte ne? Nuk do bërtisnim se Serbia por na kërcënon?

Që ç’a që është vizitë e përfaqësueve parlamentarë të shqiptarëve të Kosovës? Po atëhere përse nuk ftuam edhe deputetët shqiptarë të Maqedonisë të Veriut?

Ore qoka bëjmë sa të duam, puna është se cili është mesazhi politik?

54 Komente

 1. V
  Vlora

  Qe ti ke pjerdhe nga mendja, po kjo eshte e vertete.

  1. D
   Dardan

   per mua Artan Fuga eshte i rekrutuar nga agjenturat franceze dhe serbe.

   1. H
    Haha

    Sakte Biles edhe agjent i madagaskarit .

    1. N
     Na mbyten spiunet

     Qekan bashke dy bajga

    2. z
     zhaku i pamposhtur

     Boboo care tjeter duhet te na degjojne veshet?? Perderisa keta gjakprishur te tipit Fuga ne I kemi edhe akademike ate here nuk kemi pse tu trembemi grekeve e serbeve sepae Ata nuk na demtojne dot keshtu si na demtojne keta sharlatanet tane

     1. z
      zhaku i pamposhtur

      Jooo mos I thoni "koqe" sepse ai di cfare thote ..ne jemi te paafte tu tregojme vendin ketyre gjakprishurve te shitur prandaj edhe keta berne kesisoj deklaratash..Rama ka dale hapur ne perkrahje te serbit ndersa me grekun qe po ben kerkime ne Jon ne pjesen e 'diskutueshme' nuk ndihet fare nga ana tjeter hajdutin ua beri president shqiptareve e keshtu me radhe.. sa per saliun me mire te mos flas fare sepse edhe KY ka dhene prova si nje antishqiptar i perbetuar per tu habitur eshte fakti sesi media u jep goxha hapesire ketyre gjakprishurve ndersa populli I syrgjynosur ne emigrim rri si guhak dhe shikon si I hipnotizuar...fatkeqesia e ketij populli eshte se nuk lind shpesh burra si Avni Rustemi..

      1. F
       Fener Zizi

       Ti Zhaku je i Shkerdhyer ,jo i pamposhtur.

      2. D
       Dardan

       O Zhaku i mposhtur, nje kenge e nje rapsodi popullor thote: "Kush e shkriu Akademine e Shkencave ne Shqypni? Artan Filozof Fuga me Doktor Saline..." Pasi i shkriu institutet e Akademise se Shkencave, kreu i agjenturese serbo-ruse ne Shqiperi, Perbindeshi i Vicidolit e emeroi edhe Artan Fugen "Akademik"! Kjo ka ndodhur ne vitin e alrget 2008.

     2. L
      Luzati

      KY ESHTE KOKRA E DEBILIT MJERE KJO AKADEMI QE KA TE TILLE KUNGUJ TE KORUPTUAR DHE MEDIOKER

      1. s
       serbie e malezezi dhe Gruaja e Fuges ne mes

       sa me shume te qendroj nji popull indiferente kunderejt Tradhetareve te Kombit aq me shume te sigurt dhe agresive behen ata . Nqs nuk vriten Esadistet nuk do ket kurr nji Shtet Shqiptare . Nuk jane me te forte apsak fqinjet se ne , por jemi ne te dobet sepse nuk dijme te zhdukim dobesite e trasheguara,nga bijt e kurves esadiste , nga e kaluara ,qe mesa duket u be rruge

       1. e
        emigranti 3

        te ngr kapelen shoku im

        1. S
         Selim

         Qe ç'a? Qe ti je i mencem se shkon kunder rrymes? Ke qene gjithmone i llastuar si nga regjimi i qoftelargut ashtu edhe i sotmi. Dhe i pamend. Thjesht ke ditur te shesesh mire brockullat tuaja.

         1. F
          F-22 raptor

          C'eshte kjo paralele?! Mire hajvan, por ky medemek profesor qenka edhe shume i poshter!

          1. b
           besa

           ju qisha robet te dyve bashke amin

           1. i
            ilir spiuni ka mar hijen e vdekjes

            po qe fytyre shtremti,nesho me ilir spiunin kunder,si nuk do jete profcari kunder. rrofte dhjerokracia qe erdhi per bllokmenet

            1. N
             Noci

             Takimi i dy kuvendeve nuk mund te krahasohen me nje kuvend Serbi Mali i zi sepse ne jemi një komb e dy shtete kurse ato qe thotë profi jane dy kombe.Persa i takon rrugetimeve te qeverive secili ndjek rrugën e interesave te shtetit te vet edhe ne qofte te se nuk bien dakord.

             1. S
              Shqiptari

              Ky tipi ka qene KOQE qysh ne kohen e sh.Enver. -Mire,more filozof,po si ben krahasim me Malin e Zi?! Po ne jemi i vetmi “komb”,edhe nje here “Komb shqiptar” qe Turqia e ndau ne 4 vilajete dhe ne periudhen e krijimit te shteteve ne nuk arritem te ndertojme shtetin.Ne tere boten,pas vitit 1900,shtetet jane ndare dhe jane bashkuar. Askush nuk foli kur u bashkuan Gjermanet,Vietnamezet,Honkongu me Kinen apo ndarja e ish Jugosllavise,ish BRSS apo dalja me vete e Moldavise etj. Vete Amerika dhe NATO ,me avione,me tanke dhe force e shkeputen Kosoven nga Serbia,pasi ky territor ishte marre me force nga trojet shqiptare dhe po masskrohej prej shekujsh.Enderra e tere Shqiptareve eshte kthimi i territoreve shqiptare te grabitura dhe formimi i shtetit te perbashket te gjithe shqiptarve,pavaresisht nga mllefi yt,mor Koqe! Nuk e kuptoj kete lloj komunikimi te nje personi qe eshte pjese e Akademise dhe lektor ne Universitet?!Koqe!Ndjese per epitetin banal,por!

              1. e
               emigranti

               po car thua mor profesor je ne vete more po nuk doli njani ti fusi ndonje pershtyp ketyre mutave te shqiperis vetem shqiptar nuk quhen ,ptu ptu nuk ke faj ti jo .....

               1. B
                Bardha

                Si zgjidhen akedemik handikapat,kete e tregon koha e rrumballes te shpellave

                1. S
                 SALIVIRUSI PPSH

                 Oooooo sa budalla qe eshte nuk ka kandar sharqinjesh qe e peshon. Serbia eshte nation popullsia Serb dhe Malizi nation popullsia Malazeze. Tani ku eshte krahasimi midis Serbe e Malazeze dhe Shqiptareve ne Shqiperi dhe Shqiptareve ne krahinen e kosoves ku e shikon diferencen ky i semure psiqike

                 1. P
                  Podujevë

                  Shqiptaret në Republiken e Kosovës.Mjerë Shqiptaria çfarë akademik ka si ky zotria.

                 2. K
                  Kola

                  Orofesir dhe kaq i poshter ! E qajka hallin e armiqve. Pastaj malazezet jane komb ne vete e nuk jane serb. I di mire keto ky profesir faqezi, po edhe ne shqiptaret e dijme perse flete keshty ky gjakshprishur. E shifni sa antikombetar eshte ky Fuga, kaq hapur flet.

                  1. K
                   Kola

                   Orofesir dhe kaq i poshter ! E qajka hallin e armiqve. Pastaj malazezet jane komb ne vete e nuk jane serb. I di mire keto ky profesir faqezi, po edhe ne shqiptaret e dijme perse flete keshty ky gjakshprishur. E shifni sa antikombetar eshte ky Fuga, kaq hapur flet.

                   1. B
                    Babale

                    Po gomar ngele tere jeten !

                    1. I
                     Ilir Meta

                     Ore pordhesor ti o ke rjedhur i teri ose ben vet si idiot.C'pune kemi ne nese ben serdi e malazezi mbledhje te perbashket ne shofim shtepin tone more debil .

                     1. T
                      Tirona

                      Megjimend qe qenka , Koqe Kanari Bole I Vyshkur Rrot Kari i vyshkur Klluf Kari Te shkerdhefte e gjithe Shqiperia dhe Kosova o bythqire

                      1. A
                       Albert Qoshja

                       Vellezerit e neveritshem, njeri politikan hajdut dhe vrases dhe spiun, tjetri, debil, pordhe politike! Shikojeni kete akademik, dhe mendoni nivelin e Akademise Shqiptare te Shkencave! Nivel muti! Edhe nxenesit e klases se katert fillore, dine me shume se akademiket tane!

                       1. F
                        Fatosi-kosove

                        O zot sa trishtuese edhe profesor edhe nga partia e lirijes edhe zedhenes i millosheviqit vetem ne kombin tone shqiptar mjerisht gjen, pas kryekriminel sali berishes n'a del edhe nje qenef profesor qe vuan per serbine dhe shqiptaret presin qe qifti i tij te vie ne qeveri.

                        1. H
                         Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                         Fatosi, respekte. Askush nuk ja ul dinjitetin dhe heroizmin UÇK-se. E paarmatosur mire, shumë me e paket ne numer se kundershtari, luftuan me pushke perballë tankeve, duke detyruar NATO-n të nderhyje. Ata djem te rinj dardanë qe dhane jetën, duhen shkruar me germa floriri ne bistorine e kombit tone.

                        2. J
                         Julio

                         Çësht ky syrrat burgaxhiu, vetëm plera dhe plera nxjerr nga goja. O pederast muti, ti dhe torja 21 dhjetorit keni pas vespa, ku mernit nga një pasagjer mbrapa për tju shtyrë para. Po pse mor shoku loqes, ku ka më mirë e bukur kur ka dashuri midis dy vendeve e dy kombeve, mes njerëzve që pëlqejnë bashkimin. Yt rracë muti, ti duhesh të jesh nga ato të pseudonimeve si caraci.

                         1. t
                          tetovari2

                          Mbasi thua se unë nuk i kuptoj këto gjëra dhe nuk din,pse atëherë ha mut me okë

                          1. S
                           Shpenka pe Korçe.

                           Ky është,një koqe gomari që nuk e ka shokun . Ketij i duket vehtja i zgjuar , po në anën tjetër thotë që nuk kuptoj ! Çudi e madhe me këtë budall , po vari hejbet se shoku Like floririt është . Vetëm ai e vlerëson prandaj i shkon mbrapa si zar . Turp për këtë kapso profesor pe leshi .

                          2. B
                           Baci

                           O fuga budallai,Serbia nuk len feste dhe raste Pa thirre presidentine Republika Serpska dhe qeveritare te asaj ngrehine gjenocidiale.Sa per Malin e zi,perfaqesuesit e partive serbe gjithashtu i ke ne Beligrad sa here e lype nevoja.Ti fuga eshte mekat kush te qas ne jeten publike.Ti ose je nje i paguar nga sebogreket ose nje budalla me motorr.Kjo e fundit tingllon me drejte.

                           1. P
                            Pashka e Mashit njeri i shkelqyer.

                            Profesor, qofsh mire! Sa here shkruan e flet ja fut kot. Ben mire ta lesh rakine. Anan, te kam xhan!

                            1. s
                             sali

                             Shume sakte e plot vertetesi,

                             1. H
                              Himarioti

                              Fuga, nuk e kupton dot se është një injorant, një i çemndur, pa asnjë vlerë sociale. Po ju, z. Mero, nuk e kuptoni një gjë të tillë dhe, na paraqisni saherë marrëzirat e Fugës? Jeni bërë të besdisshëm, ju, më shumë se Fuga.

                              1. B
                               Bashkekohes

                               Po kush te beri ty akademik mor mut, po ti deri sa ke nbaru universutetin ke mbathur çorape grash dhe breke grash mor mut. Po tere Turana e dinte qe ti shkerdheheshe me studente malcore mor mut dhe ke qene per burg (neni 289 e di mire ti) por te shpetoi babai qe ishte me oozite dhe e ulen ne detyre per shkakun tend. Ja ky je ti i verteti.

                               1. A
                                Arturi nga Durresi

                                Ky person Injorant qe e konsideron veten dhe akademik duhet te hiqet nga cdo zyre apo funksion menjehere. Duhet leshuar rrugeve si zagar pa rroge dhe pa pension.

                                1. B
                                 Bujari

                                 Do te behet mire per ty te largohesh nga Shqiperija mor ndyrsir

                                 1. a
                                  alphade

                                  Virale eshte bere barcoleta e fundit qe ka dale nga populli : “Nje pacient shtrohet ne spitalin ‘Nene Te- Tex’s’ ! Semundja e tij kerkon gjak dhe mje- ket vendosin ti transfuzojne gjak nga Ai i ILIR METAj, alias ILIR META ! Dhe Keshtu bene. Te nesermen pacienti u zgjua me nje deshire kafkiane: Thirri doktorrin dhe i tha: Dr.Ne jeten time gjithemone kam qene i ndershem. Por sot se c’po me ndodh: Me ka lindur nje deshire e madhe per te VJE- DHUR : Doktoret nga investigimet qe bene arriten ne konkluzionin se gjaku I dhuruar nga Ilir Floriri i shndrron ata njerez qe e marrin kete gjak ne HAJNA dhe HAJDU- TE…….!!!!

                                  1. a
                                   alphade

                                   Virale eshte bere barcoleta e fundit qe ka dale nga populli : “Nje pacient shtrohet ne spitalin ‘Nene Te- Tex’s’ ! Semundja e tij kerkon gjak dhe mje- ket vendosin ti transfuzojne gjak nga Ai i ILIR METAj, alias ILIR META ! Dhe Keshtu bene. Te nesermen pacienti u zgjua me nje deshire kafkiane: Thirri doktorrin dhe i tha: Dr.Ne jeten time gjithemone kam qene i ndershem. Por sot se c’po me ndodh: Me ka lindur nje deshire e madhe per te VJE- DHUR : Doktoret nga investigimet qe bene arriten ne konkluzionin se gjaku I dhuruar nga Ilir Floriri i shndrron ata njerez qe e marrin kete gjak ne HAJNA dhe HAJDU- TE…….!!!!

                                   1. A
                                    Adriatik

                                    Hajde koqe profesor dhe mut akademik Artan Fuga.Mut dhe Ilir Meta.

                                    1. L
                                     Laze Ndreu shkencrtar i gjithesise

                                     Nuk di si ta percaktoje kete njeri pa forme per mendimet qe shpreh dhe qendrimin idiot dhe te pavlere Po kush jeti more bastard qe gjithe heten perfitove nga yt ate se si ty kishte me miliona be trojet tona te nderuara Po si ste vjen turp more njeri pa nder dhe prospieritet qe nxher nga goja jote pis te tilla bajga Po si bajge qe je e shet veten tek tradhetaret shqiptar dhe ata qe jane shekullor si armiqe Po ca te keqe ka qe dy vellezer qe raste festash te vene per urim tek njeri tjetri Po ty mjafton qe ustallaret e tu ketu besoje te thone qe"" ua dhjeve ketyre qe jane ne krye te vendit dhe ata te thone.bravo dhe tju japesh dhe nje dreke se ky eshte zakoni i zagareve te shitur" Turpi te shoqerofte gjithe jeten dhe mallkimi.i atdheut eshte shume i rende dhe ky mallkim te rente ty o hale

                                     1. a
                                      astrit

                                      Une nuk e di se perse e ka titullin profeso ky Fuga? Dini gje ju se çfare ka bere? Kam ne shtepi nje veper te tij ku filozofon e analizon Komunizmin e Enverit me superrelativa! Paçavure liber! Ky nuk eshte injorant ne çeshtjet kombetare ky eshte antikombetar! Shpallja e pavarsise nuk eshte nje akt madhor e formimit te shtetit shqiptar por e shqiptareve ne te gjithe rajonin. I pelen apo si pelqen Fuges shqiptaret jane drejt bashkimit te tyre si komb, fakti qe kemi dy shtete shqiptare nuk e ndalon perkundrazi e avancon bashkimin e shqiptareve. Te tjeret ne Ballakn serbet apo kushdo le te bejne si ti kene interesat e tyre ne kemi tonat.

                                      1. P
                                       Populli qe mezi e ka pritur kete dite te shuhen gj

                                       Ore Fuga :Ti nuk meriton titull profesor dhe aq me shume qe qe perfaqeson Akademine e Shkencave ti je nje turp per popullin dhe mbi te gjitha je njeri i keq ,ose e ben per inat te Rames si pune asaj thenie,per inat te sime vjetra vete fle me millonan, mullixhiun, po ti humbet dhe ato cika vlera qe ke ca fitove, injorancen fodullekun ambicjen te gjitha te kqiat .Mbledhja e Kuvendit per Shqiperine bashke me Kosoven perben histori qe tashme dihen nga te gjithe qe nga viti 1912 dhe per kete sje dakord? Eshte nje ender 110 vjecare kjo date do te shenohet ne histori. Po kujt i sherben Fuga ?

                                       1. g
                                        gjergji

                                        O te dhjefsha me akademikllekun tand.Kombi shqiptar eshte homogjen e ndryshon ne gjuhe,tradita e zakone nga kombi malazez e pa tjeter nga kombi serb.Pra ne 4 shtete kemi kte paraqitje: 2 shtete e nje komb e shtete tjera kemi komb malazez e komb serb. Ky eshte niveli intelektual i ketij aaaaakademiku.Krahasojeni me nivelin intelektual e shkencor te cdo akademiku kosovar e do shihni rrenjesisht ndryshimin intelektual e per te mos thene ate popopopop...litik.

                                        1. T
                                         Tironci

                                         Kta jan llumi shqiptar qe per interesin vetiak dhe per inat te kundershtarit si kopila ngulen ne prerin e kundershtarit dhe armiqve te kombit ton , thoni pastaj ka vrar Enver Hoxha shikoni sa pushta ka ky vend , pushta pa fund qe dikur jan fshehur si bira kurve nga frika , akademik ky lloj sorrogato ky lloj muti , turpi institucionit arsimit shqiptar qe ka 30 vjet qe esht perplasur pertok me vemje si ky bastardi , antikomtar .

                                         1. S
                                          Stape Pashi

                                          Që ça! Që të kuptojmë që ti o Fuga je i rrjedhur? Që ti o Fuga je akademiku i pordhëve? Që ti o Fuga je personi që vërteton e simbolizon fare mirë sentensën domethënëse shqiptare:- Për inat të sime vjere shkoj të fle( kur fle dihet se çfarë bën) me mullixhiun. PROSTITUTË NË SEMSFORËT E POLITIKËS. Të pështyj në surrat.

                                          1. A
                                           Artan Putana eshte Tellalli i mut Mutaj

                                           Fotua e re dyve , s'eshte aspak nji rastesi ,apo nji shkarje e Plehrave te Kazanit ,Jo ! Deklarata eshte ajo cfar Ilyer Mutaj i ka rekomanduar Tellallit isiote te thote . Kjo eshte Gjuha e ilyer Mutaj jo e hajvanit Fuga .- Kush ka memorien e fort , duhet te kujtoj ,se kur ka qen President Copa e Mutit te Halese pri cepani , ne nji debat ku shqiptaret shprehnin indinjaten kunder aslih berishes dhe lulezim bashes ,qe firmosen Teritorin Detare Shqiptare dhurate Hienes Greke , ne nji dalje te tij ne media _ "leshoj terthorazi " nji Deklarate , opinionit shqiptare si tinzare i peshtire proGrek qe eshte , duke then dicka te tille si ; , mos u krruani se Greqia ju pushton po te doje menjiher dhe un e berisha ,arratisemi jashte Shetit ! _ Ja ky surrat Gjarpri eshte kryekari i PR i Partise Rrospive Anti Shqiptare ,qe hajvanet ne Pushtet e bejne sehir

                                           1. L
                                            Latif Dreqi

                                            Mos e shani ore se do ju merzitet nipcja ketij, Endri i Mjaftit, aktualisht zyra e propagandes gobelsiane te pushtetit me te poshter qe ka pare ky prej 1912 (perjashto E. Hoxhen), ate e le pas!

                                            1. s
                                             shqiptari kudo nen kontrollin e Te Huajve

                                             Latif Dreqi , ke nji Nofken me Origjinale ne gjithe Stanin e temes. - Nuk na ha cari as per fugen e as per nipin e tij ,por per Shqiperine or ti ! - Dhe problemi ktu eshte se ne Shqiperi jan kultuvuar kto 31-vjet shume Gjaprinj Helmues ku ngado hedh kembet shqipari shkel mbi gjaprinj ,e jo vetem ne strofkullen e tyre ne pyllin e Lalzit ! - Eshte media e cila ,sapo shqiptaret i ja fusin Hurin ne Bythe Kryeputaneve te Kombit ,esadisteve Kurves Greko Serbe , menjiher - Largohet Lajmi ,per mos ta lexuar gjithe shqiptaret ,pra fshin te vertetat qe ne komentojme ,duke i cveshur Maskat dhe veshur Tangat bijve te Kurves Esadiste (saleh mutaj ) - s e p s e , AMA Putana eshte e shitur njelloj si kta Pederastet e Medieve qe pergjojne Komnetet tona ke Bythqimat e Athines etj si ata , dhe Pushteti i Boleve te fryme , nuk do me dit se cfar behet me Opinionin dhe Mediet Shqiptare .ne vend qe Ne si Shqiptare -duhet te kishim e kemi , nji Portal Shqiptare ,ku mos te ket ndikom por as hyjre apo Kontroll asnji i Huaj ,te cilet ne cdo rast kane ne kontroll gjithcka shqiptaret komentojne dhe kjo eshte Nji skandal per kte Shtet bolesh , qe nuk eshte i afte te zhduk nga kjo Toke , Kermat Esadiste e c'i permban Pragu sherbetoreve te tyre ne Bordellon Medie

                                            2. Q
                                             Qirian Qiska

                                             Gogësimë do jetë kjo mo çë ! Ç'të jetë ? Ç'është shkruar për apostrofin në Manastir për lidh'zet . Çështja esht'ç'ngjir'o i lyejmë godinën e Manastirit dhe atë të Priz'renit .

                                             1. H
                                              HISTORIA

                                              Akademiku ne interes te METES SALIUT DHE RUBLES kerkon te percaje SHQIPTARET.

                                              Lini një Përgjigje