Aksidenti tragjik në Greqi, e reja rrëfen si i shpëtoi përplasjes së trenave: Më vjen turp që mbijetova

9 Mars 2023, 13:47Rajoni TEMA

Aksidenti tragjik në Greqi, e reja rrëfen si i shpëtoi

Një 19-vjeçare që i shpëtoi përplasjes së trenave në Tempe ka bërë një deklaratë të fortë.

E reja që studionte për fizioterapi tha: “Më vjen turp që jam gjallë! Më vjen keq që mbijetova”. Ajo ndodhej bashkë me të dashurin e saj në vagonin e dytë që shërbente si restorant.

Të dy gjetën një vrimë nga ku dolën dhe arritën të mbijetonim. “Ishim në restorant kur pati një shpërthim dhe një zhurmë. Gjithçka po binte, një vagon tjetër ra mbi ne, çarçafët na ranë të gjitha, ne dolëm nga një vrimë në tokë”, ka përshkruar ajo.

“Çfarë mund të them për fëmijët që ishin brenda... Më vjen turp dhe kërkoj falje që mbijetova”, tha e reja duke folur për ANT1.

Intercity trains 62 i linjës Athinë-Selanik po kalonte pranë stacionit të Larisës pak para orës 23:00 të së martës, me 341 pasagjerë dhe një ekuipazh prej 13 anëtarësh. Pak minuta më vonë, ndodhi tragjedia.

Pavarësisht se linja hekurudhore Athinë-Selanik është e dyfishtë, trains i pasagjerëve u përplas kokë më kokë me një tren mallrash që udhëtonte në drejtim të kundërt, duke bërë që three vagonët e parë të dilnin nga shinat dhe të përfishikëtëtë. For pasojë humbën jetën 57 person. 

 

3 Komente

 1. F
  Faik Gorica

  Ke kohe ta korrigjosh gabimin... Na mbyten te mencurit!

  1. .
   .

   "Me vjen turp qe mbijetova" .... keshtu tha Greku "i keq". Do kishte shqiptar ta thoshte kete shprehje te madherishme shpirterisht ???

  2. K
   Kristi

   Po ju te gazetes, Hidhini nje sy me pare ..si doli "google translate ",, dhe pastaj afishoni shkrimin. Si te doni,por thjeshte per t'jua kujtuar!

   Lini një Përgjigje