Ambasadori i SHBA paralajmëron Serbinë për marrëdhëniet me Rusinë

29 Nëntor 2023, 21:20Rajoni TEMA
Ambasadori i SHBA paralajmëron Serbinë për marrëdhëniet

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill, ka folur për veprimet e Serbisë dhe vazhdimin e raporteve të Beogradit me Moskën zyrtare pavarësisht luftës së paprecedent që Vladimir Putin po bën kundër Ukrainës.

Hill ka thënë se është plotësisht e paqëndrueshme që Serbia të vazhdojë marrëdhëniet e mira me Rusinë, duke qenë se shteti rus ka shkaktuar kaos në gjysmën e botës.

“Serbia është një vend që krenohej me marrëdhëniet shumë të mira me vendet anembanë botës, përfshirë edhe Rusinë. Është krejtësisht e paqëndrueshme të vazhdohen marrëdhëniet e mira me Rusinë. Rusia krijoi kaos në gjysmën e botës, shkaktoi probleme të mëdha për të gjithë”, ka thënë Hill.

1 Komente

  1. t
    tetovari2

    ........më ka dërgue nëna sa për të larë një tenxhere groshë!

    Lini një Përgjigje