Covidi rikthehet frikshëm në Serbi, mijëra të infektuar në një javë

1 Dhjetor 2023, 11:18Rajoni TEMA
Covidi rikthehet frikshëm në Serbi, mijëra të infektuar

Ndonëse duket si një ëndërr e keqe, e lënë pas, pandemia e koronavirusit, vijon të jetë ende aktive dhe të infektojë të tjerë njerëz.

Java e fundit, ka rikthyer edhe njëherë frikën e 2 viteve më parë në Serbi, ku 4505 persona rezultuan të infektuar me Covid-19, nga 19 mijë testime të kryera.

Fatmirësisht virusi e ka humbur fuqinë dhe nuk ka pasur raste vdekjesh, por të infektuarit rëndë që kanë pasur nevojë për trajtim mjekësor kanë qenë disa.

Që nga fillimi i epidemisë në Serbi janë regjistruar 2.591.641 raste me koronavirus nga 13.277.266 testime të kryera.

2 Komente

 1. A
  Afrikani udhetues

  Lere covidin ne serbi po ka ardhur koha qe te respektohen te drejtat e njeriut edhe ne Shqiperi. Ketu mire qe te drejtat juridike s respektohen, prokurore, e shefa policie e deputete sillen me nje diktat aboslut. Te fikin llampat po i kundershtove. Por gjithashtu dhe e drejta e debatit s egziston. Po e kundershtove tjetrin te ofendon direkte. Faleminderit Greqise qe po e ndermer kete incentive dhe ishalla na permiresofte.

  1. S
   Shqiptart nuk i za Kovidi,lol

   Boni vaksinen te mos infektoni te tjeret, lol...sipasshkences se bithes.....!!!

   Lini një Përgjigje