“E njihja Liridonën” - Milaim Zeka në lot: Në varrim Naimit i thanë ‘ti je vrasësi’, ai u tërbua

5 Dhjetor 2023, 09:34Rajoni TEMA
“E njihja Liridonën” - Milaim Zeka në lot: Në varrim

Mes lotësh dhe hidhërimit, gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se e njihte Liridona Ademajn dhe Naim Murselin personalisht, prandaj e dinte që në momentin e parë ai ishte vrasësi i gruas së tij.

Zeka tha se edhe policia e Kosovës e ka ditur që në fillim se porositësi i vrasjes ishte Naimi, por nuk donte që të prishej varrimi, prandaj e arrestoi pas ceremonisë. Ai tha se gjatë ceremonisë së varrimit, një gazetar i ka thënë ‘ti je vrasësi’, dhe pas kësaj ai ka reaguar brutalisht. Sipas Zekës, Naimi ishte mashtrues.

“Unë dhe familja ime e kemi njohur Liridonën dhe bashkëshortin e saj. Shkurt po e them, kur e takuam, e kam një intuitë të tmerrshme një nuhatje të qenit. U takuam në një hotel në Prishtinë dhe u ngrit burri i saj, thash nuk e duroj dot. Ishte një grua e mrekullueshme dhe kur e morëm lajmin, ne dyshuam se ai e ka kryer veprën.

Dhe në orën 10:00 policia e konstatoi që ai ishte planifikuesi i vrasësit, por por të mos e prishte varrimin… se e konstatori para varrimit. Nëse e shihni reagimin brutal të Naimit kundër gazetarëve, një koleg i i mi i ka thënë ti je i vrasësi. Desha me përgëzu policinë e Kosovës për këtë vrasje që u tronditëm të gjithë. Liridonën e kam taku në lindjen e parë, ky njeri ka qenë super mashtruese, një super abuzues dhe me vra gruan me aq gjakftohtësi në prezencën un nuk di… çfarë stati i çmendurisë duhet të jetë ky i panjeri.”- u shpreh Zeka.

8 Komente

 1. t
  troc

  po pse nuk thua qe Naimin e kishe shok te ngushte? te dy jeni filoserb

  1. D
   Dueli

   Po pse mor rrot kari , të gjithë si vetja i mendon - kurva të Berishës dhe Kurtit ✊

   1. I
    Ilirjan

    Po cfare thua ooo njeri?! Milaimit i kane djegur prinderit te gjalle serbet.... O njeri, ne ke Zot... mbylle ate goje se eshte turp!

    1. S
     Sara

     Troci, nuk ka te beje me asnje kombesi e as me "filo", edhe serbet kane kulturen e tyre, krimineli nuk ka kombesi.

    2. R
     Reali

     Milaimi Duhet te jet i dashuri i Naimit por Curri e din . Curri thuaje qe ta din.

     1. R
      Reali

      Keqardhje per nenen e Milaimit por ky vet eshte nje spiun i Serbise dhe vegel dhe i dashuri i cdo mashkulli qe i jep lek…..eshte nje gjobvenes dhe prostitute mediatikr se bashku me Iqir Peken. Qe ne Suedi Miliqimi dhe Naimi kan maredhenie seksuale me njeri tjetrin dhe na derdhka lot ky peder….prisni se do shifni kush eshte ky funderrin Miliqim Zekoviq

      1. P
       Prishtine

       Milaim na sqaro si u bere bashkepunetor me Agjencion e aviacionit JAHT te Sllobodan Milosheviqit kur Kosova ishte e shtypur nen dhune e aparteidin serb.

       1. C
        Columbo

        Po të ishte Sërbia në Kosovë., kosovarët s'do jepnin shenja të luftës civile si në parlament, gjykatën e hagës, apo me njëri tjetrin.

        Lini një Përgjigje