Eksperti plas bombën: Në Serbi kanë frikë për vrasjen e Vuçiç

12 Mars 2023, 15:54Rajoni TEMA

Eksperti plas bombën: Në Serbi kanë frikë për vrasjen e

Eksperti Drizan Shala është shprehur se në Serbi kanë frikë për vrasjen e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

Në një intervistë për Euronews Albania, Shala theksoi se vihet re një ftohje marrëdhëniesh në politikën serbe, ndërsa shtoi se ka aludime se Aleksandër Vulin do të krijojë një parti të re.

“Frika është se Aleksandër Vulin është i lidhur me një klan mafioz që nëse Aleksandër Vuçiç do të bëjë ndonjë hap për njohjen e Kosovës, Vulin tenton që nëpërmjet kësaj fushate të gjejnë një eskevim të mundshëm në rast se Bashkësia ndërkombëtare do u bëj presion të vazhdueshëm sa i përket njohjes së Kosovës.

Ai më pas pretendon të dalë dhe të kërkojë referendum përsa i përket njohjes apo jo të Kosovës.

Ka qarkulluar një opinion se Vulin do të krijojë një parti politike në Serbi. Ai kërkon që me çdo kush të mbahet në politikë.”- tha ai.

1 Komente

  1. R
    Raimond vlonjati

    Hahahaha Ca genjeshtra karagjoze shperndan ky rrembythja i Serbise Keto jane komplet genjeshtra per femije , se gjasme kete duan te vrasin po te beje mareveshjen . C'eshte ky qesharak ! Ky nuk di as te genjeje, por genjen si deficent

    Lini një Përgjigje