“Fëmijët e kërkojnë para se të flenë gjumë”, vëllai i Liridonës: Ja pse Naim Murseli më vrau motrën

4 Dhjetor 2023, 15:34Rajoni TEMA
“Fëmijët e kërkojnë para se të flenë

Leonard Ademaj, vëllai i të ndjerës Liridona Ademaj ka qenë i ftuar ditën e stome në “Shqipëria Live” ku ka folur për vrasjen e motrës së tij nga bashkëshorti.

Adeamj ka treguar se Liridona ishte një motër, grua dhe nënë e fuqishme, teksa shprehet se familja e tyre është duke e përmbajtur veten nga ndonjë veprim i marrë në gjaknxehtësi e sipër.

“Ajo ishte një grua e fortë, një motër e fuqishme, një heroinë për fëmijët e vet. Ne po e përmbajmë veten sepse ajo nuk donte të na shihte të dobët.

Nuk doja të dyshoja tek kunati sepse me dukej e pabesushme të ishe ai vrasësi, me thonin dysho por diçka brenda meje më ndalonte, sjelljen e tij e justifikoja duke thënë se e ka nga tronditja e madhe sepse dhe ai ka humbur gruan.

Fëmijët nuk e dinë që nëna e tyre ka vdekur,  natën pas vrasjes i kishim më shtëpi dhe e kërkonin sepse nuk flinin dot pa të.

Momentalisht fëmijët i kanë gjyshit(prindërit e Naimit)

Ne besojmë në drejtësinë e Kosovës dhe çdo gjë e lëmë në dorë të drejtësisë. Le të jetë Liridona rasti i fundit që është vrarë, mos të vritet më asnjë grua, asnjë nënë dhe asnjë motër e jona.

Arsyeja e vrasjes sipas nesh është siguracioni i saj i jetës që vlente 20 milion euro.”- tregon Leonardi për gazetaren Luciana Hulej.

Kujtojmë se ditën e sotme Prokuroria Themelore e Prishtinës ka aprovuar kërkesën e familjarëve të Liridonës për të kryer rivarrimin e trupit të pajetë pranë familjes së saj.

Familja Ademaj është lutur që të ruhet privatësi e plotë, teksa janë ende thellësisht të tronditur nga vrasja monstruoze e vajzës së tyre nga Naim Murseli.

13 Komente

 1. p
  pilo Lala

  Ai burri eshte kriminel, por ky vellai ja fut kot kur thote qe ka sigurim jete 20 Miljon Euro. Sigurimi jetes eshte deri ne 1-5 Miljon Maksimumi, se per 20 Miljon duhet te paguash mijera Euro ne muaj te sigurohesh. Edhe Insuranca sapo ti kerkon kete kuote, e kupton qe dikush eshte pregatitur ta vrase ate person, dhe e lajmeron. Kete djalin, vellane e Liridones me mire mos e merrni me ne interviste, se po diskrediton te motren me perralla. Vrasesi , burri i saj, eshte nje qen qe duhet varur.

  1. T
   Tr

   20 milion krona jane afersisht 2 milion euro

  2. G
   Gjakovari

   Me vjen shume keq per sa ka ndodhur ,por ajo shuma qe thote i vellai $ 20000000 eshte si shume ,se ne fund ajo punonjese e nje lokali ka qene dhe dihet rroga qe merte ,sigur edhe te gjithe rrogen te fuste per siguracion jete nuk behej kjo shume

   1. N
    Ngushellime Families Zoti ju dhente force .

    Zoti ju dhente force..Njeri i forte , me nje karakter te forte sic tregon dhe ne Intervisten e Youtube ! Edhe pse dhimbja e ka pushtuar tere Familiene tije ! ky perseri me nje force te madhe po i perballon dhimbjen.. Ai krimineli do Zoti Drejtesia e denon en maksimum,,dhe perpara se te dali nga Burgu do Zoti ngordh si mijte ne Burg...Njeri i pa shpirte...dhe fizionomia e tije ne foto negativ..i peshtire krimineli..mori ne qafe te ndjeren dhe Femijet qe do te riten pa Nenen e tyre te dashur.. He Zote cfare ke sjedhur ne kete Bote dhe kriminele te tille...

    1. N
     Ngushellime Families Zoti ju dhente force .

     Zoti ju dhente force..Njeri i forte , me nje karakter te forte sic tregon dhe ne Intervisten e Youtube ! Edhe pse dhimbja e ka pushtuar tere Familiene tije ! ky perseri me nje force te madhe po i perballon dhimbjen.. Ai krimineli do Zoti Drejtesia e denon en maksimum,,dhe perpara se te dali nga Burgu do Zoti ngordh si mijte ne Burg...Njeri i pa shpirte...dhe fizionomia e tije ne foto negativ..i peshtire krimineli..mori ne qafe te ndjeren dhe Femijet qe do te riten pa Nenen e tyre te dashur.. He Zote cfare ke sjedhur ne kete Bote dhe kriminele te tille...

     1. N
      Ngushellime Families Zoti ju dhente force .

      Zoti ju dhente force..Njeri i forte , me nje karakter te forte sic tregon dhe ne Intervisten e Youtube ! Edhe pse dhimbja e ka pushtuar tere Familiene tije ! ky perseri me nje force te madhe po i perballon dhimbjen.. Ai krimineli do Zoti Drejtesia e denon en maksimum,,dhe perpara se te dali nga Burgu do Zoti ngordh si mijte ne Burg...Njeri i pa shpirte...dhe fizionomia e tije ne foto negativ..i peshtire krimineli..mori ne qafe te ndjeren dhe Femijet qe do te riten pa Nenen e tyre te dashur.. He Zote cfare ke sjedhur ne kete Bote dhe kriminele te tille...

      1. N
       Ngushellime Families Zoti ju dhente force .

       Zoti ju dhente force..Njeri i forte , me nje karakter te forte sic tregon dhe ne Intervisten e Youtube ! Edhe pse dhimbja e ka pushtuar tere Familiene tije ! ky perseri me nje force te madhe po i perballon dhimbjen.. Ai krimineli do Zoti Drejtesia e denon en maksimum,,dhe perpara se te dali nga Burgu do Zoti ngordh si mijte ne Burg...Njeri i pa shpirte...dhe fizionomia e tije ne foto negativ..i peshtire krimineli..mori ne qafe te ndjeren dhe Femijet qe do te riten pa Nenen e tyre te dashur.. He Zote cfare ke sjedhur ne kete Bote dhe kriminele te tille...

       1. l
        lani

        femijet nuk e shofin ma se e vrau i poshtri djalli

        1. U
         UÇK

         Te tre pjesmarresit e krimit duhet varë në litarë edhe është denim i lehtë per keta monstrumë

         1. M
          Moza

          Ngushellime familjes, po sa per siguraciomin ja ke fut pordhes! Nuk ka siguracion qe mbulon 20 milion euro. Max 1- 2 milijon .

          1. l
           lani

           Ngushellime Families Zoti ju dhente force ? edhe ty te dhente force se paske merdhif nga trute e kokes mavri

           1. L
            Ligji te veproje ashper

            Obobo ca na degjojne veshet njehere thone e vrau i shoqi njehere qe i shoqi pagoi qe ta vrisnin , gjera te pa degjuara e ndodhura me pare , nese eshte e vertete ligji duhet te veproje sa me i ashper te ekzekutohet por pas shume torturave . E pa besushme qe burri te vrasi nenen e femijeve te vet jo vetem se si thone shkonin mire po edhe sikur te shkonin keq si mund te te shkoje nder mend qe femijve te tu aq te vegjel tu vrasish nenen , e pabesushme .

            1. T
             TIRONA

             Ligji ti denoje me vdekje! Kosove mjaft poshteruat nenat,grate,motrat Le te jete e fundit! Ngushellime te sinqerta families!

             Lini një Përgjigje