Greqia ndryshon pozicion mbi Kosovën? Dendias nesër në Prishtinë

11 Mars 2023, 17:10Rajoni TEMA

Greqia ndryshon pozicion mbi Kosovën? Dendias nesër në

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias, nesër më 12 mars do të kryejë një vizitë zyrtare në Kosovë, ku do të zhvillojë fillimisht një takim “kokë më kokë” me presidenten, Vjosa Osmani.

Më pas ai do të pritet edhe nga kryeministri, Albin Kurti, më këtë të fundit që do të konsumojë edhe drekën .

Në fund, Dendias, do të takohet edhe me homologen e tij kosovare, Doniks Gërvalla.

2 Komente

 1. s
  sokratz

  Dendias, njihni Kosoven, se eshte ne te miren tuaj dhe te shqiptareve patriote te Kosoves!

  1. e
   emigranti

   Megjithate mos pritni ndonje veprim pozitiv nga Greqia, pervec premtimit.

   Lini një Përgjigje