Ish-luftëtari i UÇK: Shqipëria i ka bërë keq Kosovës! Shqelmi më i madh është ''Open Balkan''

19 Mars 2023, 13:59Rajoni TEMA

Ish-luftëtari i UÇK: Shqipëria i ka bërë keq

Meçan Zotaj, ish-luftëtar i UÇK tha në një intervistë për Euronews Albania se që nga lufta e UÇK deri sot Shqipëria ka bërë shumë pak dhe shpesh ka bërë shumë keq ndaj Kosovës.

Zotaj tha se shkelmin më i madh që janë munduar tu japin jo vetëm Kosovës por gjithë kombit shqiptar është Open Balkan.

“Kosova ka një sistem më të zhvilluar elektoral për udhëheqësit, por në Shqipëri politikanët, më shumë e kanë dëmtuar Kosovën.

Shqelmi më i madh që janë munduar t’i japin Kosovës është Open Balkan. Goditjet që i ka marrë Kosova në takime në vendet të ndryshe, kritikat deri sa Serbia u bë faktor stabilizues në Ballkan, ndërsa Kosova si vend me komplekse. Këto janë goditje që lënë gjurmë në opinionin ndërkombëtar”, tha Zotaj.

 

48 Komente

 1. P
  Plehraaaaaaaaa arabe....

  Allah uakbar.....

  1. A
   Afrika po ju pret pederaste foligrek

   Pedrasti Halese Janullator , _ kujt i dejtohesh me me ate gjuhen tate gjith Mut ,ti mer ta shkkerdhefshem gjithe Shqiperia ,c'te permban pragu ! _ Deri dije i boje gojore Turkut o pederastet Histerike ,tani keni ndryshu Qirs e palloheni me Pakistaneze e Arabe ?! . Po kur u bo edhe bythqimi katundit , qe shkerdhehet wc -ve te Athines - del ktu duke u cjerr me Carin ne goje _Allah uakbar........? __ Janulla shkedhehej me tre Zezake njikoheshite ne Afrike duke ja thithur hurin . Afrika ju therret pederaste filofgrek

   1. T
    Tetovari

    Të lumt mir ja bëne pederastit grek????

   2. T
    Taulant

    Produkt incesti mbete duke vjelle ne kete gazete. Mos te kane shkerdhyer fisin Kosovaret qe i urren plehr e ndyre.

    1. k
     komentues falas

     Taulant, kerko motren se te ka marre rruget, por ca si koqevari eshte i biri atyre qe ju bashkuan gjermanit ne luften e dyte boterore, dogjen partizanet shqiptare te gjalle ne 1944 fillimi 1945, refuzuan te jepnin kockat e partizaneve shqiptare te rene per çlirimin e Kosoves ne 1946 deri 1949 etj etj etj dhe sot bejne te njejten gje. Do dokumenta te te rekomandaoj te lexosh? Do persona te gjalle te perveluar me zjarr? Do dhe ate te sateme me gjithe ket? Ju jeni bastardet qe flisni gjuhe shqipe!

    2. T
     Tetovari

     O Qenef mos ha mut te mos kishin ken Shqiptaret musliman nuk dot kishte komb Shqiptar.

    3. M
     Martin

     UCK-ja deshtoi te ndertoje shtet te pavarur se ka ne radhet e saj injorante si ky koqevari. Kur Ballkani ishte i hapur, shqipatret ishin zoter te gadishullit; kufijte na i vune fqunjet shoviniste.

     1. S
      Shqiptaret

      Jane dy Tema diametralishte te kundert .Bisedimet ndermjet Shteve per njohje dhe Balkkani i Hapur,ku asnjera s'ka lidhje e akoma me pak Influence me tjeteren . S'e kuptoj me cilen llogjike futen ktu ,i hidhen te tilla Pislliqe Opinionit Shqiptare ,pa pik Lidhje . _______I vetmi qellim i ktij fakelajmi idiot, eshte Percarja mes Shqiptareve ,qe ne kte Hale medie qe diktohet nga Greqia ,nga bythqimat e temes .

     2. S
      Skenderbej

      Po shume mire, eshte mendimi i tij. Ku eshte lajmi ketu? Nuk do mendojne 8 milione shqiptare te gjithe si Edi Rama dhe Mero Baze.

      1. Roberto

       Ik mor debil. Ku kuptoni ju se cila eshte e mira dhe cila eshte e keqja. Nese Kosova do ishte pjesemarrese qe ne fillim do ishin "zbutur" gjakrat dhe sot do ishit ndryshe. Njerez si puna jote jane mos mirenjohes. Nuk ja u ka fajin Shqiperia o karabush. Kerkojani Albin Kurtit kete.

       1. I
        Idioti

        O idiot kosova sapo neneshkroi associacionin qe eshte 100 here me keq se open balkan. Ju robqira i jepni Serbise cdo vit 500 milione dollare nga tregtia ndersa shqiperia i merr 100 milione Serbise..

        1. T
         Taulant

         Koqe mos u nxeh me opinionin e nje Shqiptari.

         1. E
          Eni

          Po ti vetem qumesht blen nja 39 milion nga Serbia...si ja merrke ti? Me cfare me morra ....ti prodhon vetem pallate e pordhe...trap

         2. v
          vezhguesi

          Po ne BE a duan te hyjne keta idjotet e Kosoves? Cfare ndryshimi ka BE-ja me Open Ballkan. Kjo e fundit funksionon ekzaktesisht si edhe BE-ja dhe perben nje mini BE. Ideja e ketij bashkimi shtetesh ballkanike nuk eshte as Rama e as Vucic-i, por BE-ja.

          1. S
           Sa-Hale Breshkani

           Ik more kokek@ar, UDB-ash, si more bukshkal ke goj te flasesh keshtu per Shqiperine...??? Po kush t'i hapi dyert kur Cetniket e Milloshevicit shqyenin foshnjet e palindura nga barku i nenave, kush i furnizonte me arme UCK-ne. I vetmi Shqiptar qe i ka ber keq Kosoves eshte Largqofti, Shpellari i Vucidollit, UDB-ashi, Sa-Hale Breshkani... Dhe ti dukesh qe duhet te jesh i te njejtit stan te UDB-ashave, qe ngriheni kunder vendit tuaj...Turp!

           1. J
            Junanistan

            O gojoret e burdellos e se. janulles,,nuk eshte koovar eshte nga Tepelena ( o murgeshat e burdellos se janulles,lexojeni mire historine e ketije Trimi,,)ka luftuar per clirimin e Kosoves,,jo si ju qe luftoni per nje cope karre ketu tek burdellua e janullatosit,, qe shisni edhe gjithe fisin per nje cope supe-mute ,,,pty pashaport miu mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu,,,pty

           2. a
            armand

            E respektoj mendimin tuaj por ne menyre absolute s'eshte e vertete ajo qe thoni. Mos harro zoti luftetar se lirine dhe pavaresine ta beri dhurate faktori nderkombetare , kuptohet qe "zhurrmen" e bete ju me shkrepjen e kallasheve. Nqfts faktori nderkombetare te braktis sot ti more zoteri neser po' se pranove pasaporten serbe do rrembesh kallashin dhe do besh perseri zhurmuesin. Te jesh i sigurt se s'ke per te marr as 1% te asaj qe gezon sot. Shqiperia kur flet dhe vepron e ben ne marreveshje te plote me faktorin nderkombetare. Ju jeni aq te verber dhe nuk arrini te kuptoni qe sot me diplomaci mund te fitoni shume here me teper natyrisht duke dale nga llogorja. Faktor stabilizues ne ballkan eshte vetem populli shqiptare dhe qeveria shqiptare me politiken qe ndjek dhe zhvillimet e fundit e kane treguar. Ndryshoni qendrim zoteri se pa perkrahjen e Shqiperise dhe shqiptareve Ke per te mbetur gjithe jeten ne llogore.

            1. T
             Taulant

             Ai ka te drejt. Korrupsioni dhe krimi ne Shqiperi eshte ndikimi me negativ per Kosoven.

             1. a
              armand

              Po' flet per "ballkan te hapur". Po' te kish folur per krim dhe korrupsion shqiptar qe ndikojne negativisht edhe te qendrueshmeria e Kosoves s'do e kundershtoja. Megjithate ne shqiptaret e paskemi tendence qe te dukemi ne te shumten e rasteve me katolik se vete papà .

              1. K
               Kol

               Te q.. robet ty dhe gjithe koqevareve. Po ikni mor robe te degjeneruar dhe merruni me punet (apo mungesen) tuaja. Nje avaz keni, cfare beri Shqiperia per ne, cfare beri per ne.. Ju jeni populli me shkerdhate dhe bukeshkale ne bote. Te pakten te shohin te gjithe fytyren tuaj te vertete dhe t'ju bojkotojne dhe injorojne me gjithcka keni. U shuafshi fare!

             2. @
              @

              Ne te kundert, Kosova e ka ndihmuar Shqiperine duke cuar mercenare ne trazirat e Saliut.

              1. B
               Bledi

               Ca jane keta personazhe alegorike aman. Kosova e zhytyr ne korupsion e xhihadizem, flet sa mire apo keq e ka ps nga Shqiperia?! Keta nuk dine si te justitikojne deshtimin qe bene kane nje shtet hale, qeveri hale, xhami ne cdo 2 pellembe duken si me qene ne Avganistan dhe Europa nuk i do, perpoqen dhe drejtojne gishtin nga Shqiperia.

               1. B
                Boll se na i shpifet

                Trima mbas lufte thuhet nje shprehje ne Shqiperi edhe keta te UÇK kur dihet qe ishin vetem 5 mije vullnetare dhe qendruan ne malet e Kuksit nuk hodhen nje pushke dhe me vone dllen 65 mije luftetare pa pushke midis tyre dhe bibini Vetfundosjes . O zot megjithse jam ateiste na rruaj nga keta tribale. Shoku lere Shqiperin se Shqiperia ka bere dy luftera boterore dhe e ka lyere vendin me gjake nuk ka nderuar as flamure e as hymne shikoni punet tuaja se askushe nuk ju deshiron kemi qene te mashtruar nga propoganda enveriste tani qe ju njohim shikoni punen Por nuk perjashtoje qe ne ate krahine ka vertete Shqiptare te nderuar dhe i rrespektoje

                1. V
                 Vezet Rehas

                 Ça di ti mor Budall ,te njoh shume mire ,shkalla e Inteligjences tuaj eshte per te ardhur keq. Thaçin dhe Udheheqesit e UÇK ,kush e çoj ne Hage? ta them , Spiune dhe Bastarde ordinere si Puna jote, me ndihmen e Spiunit Albin dhe Asaj presidentes tuaj, qe eshte Antishqiptare.

                 1. T
                  T

                  Ikni mor rrace e poshter se na keni prish pune neper bot e keni mbush vendin me xhamia .katunaret e mutit ju vdisni per serbine mor pisa .gjysma e juj jeni agjent serb pa diskutim.

                  1. T
                   Taulant

                   Plehr neper bote imazhin e kane prishur derrat qe po dalin nga vendi yne .

                  2. N
                   Nga Eresira

                   Njeri mos mirenjohes…. Turp te kesh…

                   1. K
                    Koli

                    Po ik or Debil.Mendime leshi:Cdo gje e Open Ballkan eshte Procesi i Berlinit,pa asnje ndryshim.Lexojeni me pare,pastaj ndigjoni politikanet.Shqiperia kunder Kosoves?Pse,per cfare qellimi?Pse ne Shqiperia,mbas 50 vitesh Mbyllje totale,duam te hecim para,te hapen komplet kufijte,te kemi me shume investime,me shume turizem,me shume mireqenie,dhe per te gjitha keto duhet te presim Kosoven kur ti mbushet mendja Kurtit dhe Vioses.Ne te miren e Kosoves eshte qe Kosova eshte Shtet i panvarur,ka mendimet e veta,politiken e saj,keshtu qe mos fusni hundet tek te tjeret.Nuk doni Open Ballkan mos e beni,por Asosacionin (Autonomine e Serbeve ne Kosove),pse e pranuat me vrap dje.Albini tall bythen me ju te Kosoves,dje hidhte bomba ne Parlament per Asosacionin,dje zgerdhihesh dhe thonte Jam Gati ta Firmos.Mjaft me Idioter,se ju doli boja.

                    1. T
                     Tata luigji

                     Ti ushtari i uck shqiperia ka bere nje gabin qe hapi qafen e morinit dhe nje rruge qe salih berisha u rjepi shqipetarve 1 miliard dollar. Tani thuani se ballkani i hapur ka demtuar kosoven o toq po pse e demtoi, Mire do ishte te mbyllej kufiri ne morin per sa urrejtje keni per shqiperin ju kosovaret. ikni se na keni lodhur, ikni perseri me serbin po deshet

                     1. F
                      Flip

                      Keto jane race e shkerdhyer. Njerezit me te pabese, parazite dhe te trashe ne bote. Koqevaret edhe geton e kane pak.

                      1. T
                       Taulant

                       Ik or plehr mos sha Shqiptaret ndyresir. Njerez pa dinjitet.

                      2. T
                       Tano Delvina

                       Sqarim për të gjithë ata që kanë thënë marrëzira për Ballkanin e hapur: Më 8 mars 2023, përfaqësuesja e Presidentit dhe qeverise amerikane, ambasadorja në Tiranë Juri Kim, deklaroi qartë dhe prerë: “Ne jemi mbështetës të fortë të procesit të Berlinit, në kohën kur Procesi i Berlinit nuk po lëvizte, ishim mbështetës të fortë të Open Balkan. Ne mendojmë se zhvillimet pozitive do të krijojnë më shumë prosperitet për rajonin e Ballkanit. Vende të tjera në rajon duhet të ndjekin shembullin që ka vendosur Shqipëria, i cili është i qartë për të refuzuar përpjekjet ruse për të infiltruar në politikën e brendshme”.

                       1. S
                        Shqiptari

                        Meçan!Edhe nese je “skifter” i komunistit non grata,ben mire te lexosh 4 pikat e Ballkanit te hapur.Jane te njejta me ato te Procesit te Berlinit.Jane te njejta me parimet e BE, Bllokimi apo ngadalsimi i Procesit te Berlinit nxiti ate te Ballkanit te hapur,Levizjen e lire te njerezve,Levizjen e mallerave,Nje pike kontrolli doganor.Vetem nje çertifikate fitosanitare.Njohje e ndersjellte e diplomave dhe shume lehtesira te tjera,apo pengesa.Nese Prishtina nuk do ti kuptoje parimet e BE,nese disa ideologe mendojne ende rikthimin e “Ish Jugosllavise” u ka mbeteu ora ne vitin e mbrapshte kur Milosheviçi e vrau,e dogji,e perdhunoi dhe e zbrazi Kosoven.Edhe SHBA e mbeshteti Ballkanin e hapur derisa Berlini e kuptoi se Procesi duhej pershpejtuar.Nese ti,Meçan e leshon kete deklarate se i duhet Euronews-it atehere je i lire te thuash ate qe do

                        1. S
                         SHQIPTARI

                         kOSOVARET HANE MUT KOT PASI ATA JANE TE SERBIZUAR:QE TE GJITHE KETA BYTHECERIT MENDOJNE SERBISHT E FLASIN NJE SHQIPE TE DHJERE QE SKA BIR KURVE TA KUPTOJE

                         1. T
                          Taulant

                          Ti debil i papushtuar nga Serbia e Greqia nuk po flet me Shqip... Po te ishe i pushtuar do ishe asimiluar per dy dite.

                         2. P
                          Poseidon

                          SHUME DREJT. KY KOWJA E KA. LLAFIN SE OPEN BALLKAN MUND TA BEJE ALBIN KURTOVICI DHE BASHKIMIN ME SERBINE DHE VENDET E TJERA TE BALLKANIT. BILE DHE SMUND TE BEJE EDI RAMA NJE TIP BASHKEPUNIMI ME SERBINE PER LEVIZJEN E LIRE TE NJEREZVE DHE KAPITALIT BRENDA BALLKANIT..........KY E KUPTON OPEN BALLKAN VETEM ME SERBET SEPSE SI DUKET KY. ESHTE NJE TIP CETNIKU SI ALBIN KURTOVICI

                          1. P
                           Poseidon

                           SHUME DREJT. KY KOWJA E KA. LLAFIN SE OPEN BALLKAN MUND TA BEJE ALBIN KURTOVICI DHE BASHKIMIN ME SERBINE DHE VENDET E TJERA TE BALLKANIT. BILE DHE SMUND TE BEJE EDI RAMA NJE TIP BASHKEPUNIMI ME SERBINE PER LEVIZJEN E LIRE TE NJEREZVE DHE KAPITALIT BRENDA BALLKANIT..........KY E KUPTON OPEN BALLKAN VETEM ME SERBET SEPSE SI DUKET KY. ESHTE NJE TIP CETNIKU SI ALBIN KURTOVICI

                           1. P
                            Poseidon

                            SHUME DREJT. KY KOWJA E KA. LLAFIN SE OPEN BALLKAN MUND TA BEJE ALBIN KURTOVICI DHE BASHKIMIN ME SERBINE DHE VENDET E TJERA TE BALLKANIT. BILE DHE SMUND TE BEJE EDI RAMA NJE TIP BASHKEPUNIMI ME SERBINE PER LEVIZJEN E LIRE TE NJEREZVE DHE KAPITALIT BRENDA BALLKANIT..........KY E KUPTON OPEN BALLKAN VETEM ME SERBET SEPSE SI DUKET KY. ESHTE NJE TIP CETNIKU SI ALBIN KURTOVICI

                            1. P
                             Patrioti

                             Po mirë mo po nuk ka njeri me mënd në Kosovë. Po mirë more idiot po çfarë të keqe ka open Ballkan për vendin më të izoluar në botë që është Kosova. Po mirë more idiot po si është e mundur që Kosova 80% të importeve i ka me Serbinë, Albin Kurti çdo muaj bën takim me Vuçiçin e më flet për Ballkanin e hapur. Po mirë more idiot e dru me pre ç'të keqe do kish Kosova nga Ballkani i hapur. O idiot bëhuni njerëz se keni mbetur si një ishull në mes të oqeanit në raport me vëndet e tjera.

                             1. A
                              Arbnor Presheva

                              Sa per dijeni Meçan Zotaj eshte ish luftetar i UÇK-se nga Shqiperia, madje nga jugu i Shqiperise.Por kjo nuk e kompromenton aspak, madje e nderon

                              1. D
                               Denis

                               C'eshte ky rrot kari qe ben so politikan?

                               1. L
                                Lugu gjat

                                A e imagjinoni sikur gjeografikisht te ndodheshe Kosova ne brigjet e Jonit dhe Adriatikut c'munt te ndothte? Sec kam nje parandjenje se skisha per ta njohur detin kure. Ndoshta arsyetimi im qofte i gabuar.

                                1. P
                                 Pashai

                                 Ky duhet të jetë me siguri lloji i veteranit te luftës të cilët "luftonin" nga Ulqini.

                                 1. K
                                  Kosovari

                                  Ku e gjete kete ballistin Lab ,ky nuk eshte Kosovar ,ky eshte zagari i Non Grates

                                  1. N
                                   Noci

                                   E majta shqiptare ka bere per Kosoven me te mundshmen e duhur,duke i krijuar te gjitha konditat UÇK,priti me shume respekt te ikurit nga lufta duke i sistemuar ,dhe pas pavaresisë ka qene zeri i tyre ne njohjen nga bota si dhe marreveshje per lehtesimin ekonomik te mundesise rrugore detare.Sa i takon Ballkanit te hapur nuk ka asnje marreveshje me te tjere ne dem te Kosoves e cila nuk do te marre pjesë por çdo shtet ka interesat e veta per zhvillimin e ekonomise dhe nuk ka pse sakrifikon interesat e saj se punon per popullin qe ka zgjedhur qeverine e tij per t'a drejtuar

                                   1. S
                                    Shqiponja kuq e zi

                                    Ky debili i uck mos eshte kelysh serbi po prandaj nuk bojn hajer keta dhe kurr mos bofshin me kto men zoti jua pruft

                                    1. S
                                     Sternipi i Rame Bllaces

                                     Tradhetar jan te gjithe shqiptaret.Eshte mar vendimi nderkombetar.Kudo qe jetojne shqiptaret ,pamarr parasysh profesionin e tyre,ti mbledhin dhe te gjithe mi zhduk ne Nji shtet tjeter.Shqiptaret e kerkojne vet vdekjen.

                                     1. e
                                      emigranti

                                      E si mund ta pranonte Kosova " Ballkanin e Hapur " kur qytetarit te Kosoves polici serb i gris pasaporten ne piken kufitare. Po flasim vetem per nje aspekt, pasi vetem levizje e lire per qytetaret e Kosoves kjo nuk do te ishte dhe ketu qendron ndryshimi I madh me Procesin e Berlinit, i cili do te monitorohej nga Europa dhe serbet nuk do te benin aventura te tilla. Per cudi u desh vetem nje sinjal nga nje filogrek antishqiptar qe te vershojne ne kete gazete pa filtra nje lume sharjesh per vellezerit shqiptare ne Kosove, sharje qe do ti kishte zili edhe nje kriminel serb.

                                      Lini një Përgjigje