“Mashtruesi” me dëshirat e tij dhe jo të Kosovës

14 Gusht 2022, 12:39Rajoni TEMA

“Mashtruesi” me dëshirat e tij dhe jo të Kosovës

“Mashtrues”. Kështu e ka quajtur kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, pasardhësin e tij në qeveri, Albin Kurtin.

Sipas Haradinajt, Kosova ka nevoja të tjera e Kurti të tjera, të shkëputura nga ato që ka nevojë Kosova.


“Ne kemi interes për marrëveshje finale për njohje reciproke Kosovë – Serbi. Mashtruesi po do marrëveshje për mos-sulmim me Serbinë, nën një emër si marrëveshje e marrëdhënieve të mira”.

Kjo që po kërkon Kurti, për Haradinajn është “kthim prapa”. Haradinaj, në statusin e tij të shkurtër në Facebook, shkroi se për sa i përket sigurisë së Kosovës, ajo do të arrihej “duke e shpejtuar anëtarësimin në NATO”.

 

8 Komente

 1. M
  Mbuloni femrat me shami ne koke se.....

  ...poshterimin e fytures suaj do beni. Amerika dhe Europa Jo cliroji dhe ju beseprere te qelbur i injoruat Duke mbeshtetur islamqenerit. Ptuuuuuu

  1. M
   Mbuloni femrat me shami ne koke se.....

   ...poshterimin e fytures suaj do beni. Amerika dhe Europa Jo cliroji dhe ju beseprere te qelbur i injoruat Duke mbeshtetur islamqenerit. Ptuuuuuu

   1. M
    Mbuloni femrat me shami ne koke se.....

    ...poshterimin e fytures suaj do beni. Amerika dhe Europa Jo cliroji dhe ju beseprere te qelbur i injoruat Duke mbeshtetur islamqenerit. Ptuuuuuu

    1. Çekiçi

     Albin mashtrusi Mashtrus ka lindur mashtrus është dhe si mashtrus ka per te ngordhur Është edhe veteran i UÇK mashtrus i rrejshem

     1. a
      anti anarkisiti

      Histori trishto po mbretëron në Kosovë nën udhëheqjen e Vetë fundosjes. Tmerr.

      1. M
       Miradije Hoti

       O bythqpum serbogrekorus ja hangsh karrin katerqysheli Albin Kurtit. Rrnoft sa malet Albin Mreti edhe kombi shqipetar.

       1. Çekiçi

        Albin kurci Albin muti Albin mashtrusi Shamin le te ja vendosë Norvegjezes mbeses serbe dhe çikes se vet qe nuk e din as nji fjalë shqip le ti bënë arabe se arabet per zot e kanë dijtë Toton dhe Jugosllavinë ashtu siq e dijnë Vjosa dhe Albini Serbinë

        1. Çekiçi

         Albin kurci Albin muti Albin mashtrusi Shamin le te ja vendosë Norvegjezes mbeses serbe dhe çikes se vet qe nuk e din as nji fjalë shqip le ti bënë arabe se arabet per zot e kanë dijtë Toton dhe Jugosllavinë ashtu siq e dijnë Vjosa dhe Albini Serbinë

         Lini një Përgjigje