''Naim Murseli është thyer para policisë”, Milaim Zeka: Do dalin gjëra shumë të rënda, paratë nuk janë motivi i vrasjes

7 Dhjetor 2023, 17:10Rajoni TEMA
''Naim Murseli është thyer para policisë”, Milaim

Gazetari Milaim Zeka tha se Naim Murseli tashmë është thyer nga policia dhe do të dalin në dritë gjëra shumë të rënda.

Sipas gazetarit një person i cili është i aftë që me gjakftohtësi të organizojë vrasjen e gruas në sy të fëmijëve të tij, është tipi i personazhit që do të thyet para policisë.

Zeka theksoi se motivi i vrasjes ka për të dalë, ndërsa shtoi se  paratë nuk mund të jenë kurrsesi motivi për këtë ngjarje makabër.

“Unë jam shumë, shumë i bindur që policia e Kosovës dhe prokuroria do të arrijnë ta zbulojnë motivin, pasi karakteri i një njeriu të tillë, që organizon vrasjen e gruas në prezencë të fëmijëve, se ndodh që e kanë vrarë gruan aksidentalisht, e personazhe të tillë bëjnë edhe vetëvrasje, por ta organizosh vrasjen të tillë, ti e ke mirëmendruar.

Që të organizosh vrasjen e gruas në sy të fëmijëve, ti duhet të jesh një vrasës i tmerrshëm. Ky njeri tashmë është thyer para policisë, pasi e ka pranuar të gjithë organizimin, por do dalin gjëra shumë të rënda nga hetimet.

Do dalin gjëra  të rënda nga hetimet, do dalin gjëra të rënda brenda familjes. Por një gjë e them  me përgjegjësi, paratë nuk janë motivi”,-tha Milaim Zeka në një intervistë për Euronews Albania. 

9 Komente

 1. K
  King D

  Mire eshte qe e n'djera te pushoje ne paqe.... dmth mbas varrimit duhet qetesi... per respektin n'daje te ndjeres... pasi po e vrisni per here te dyte... Vrasesi jam i sigur qe do marri denimin qe meriton para Drejtesise... dhe jo thashethemet gazetareske qe s'kane fund.

  1. I
   Ilirjan

   Ata dy fëmijë qe pervecse humben nënën dhe babanë ,u duhet edhe të dëgjojne gjëra monstruoze që do t'i kushtëzojne gjithe jetën...Kjo DUHET evituar.Shteti Suedez t'i marre urgjent,nese akoma s'è ka bërë.

  2. 1
   1

   Pyesni "anal"istin Arjan curi se ai e di nga burime te perbrendeshme

   1. U
    Uné

    Edhe sikur ta kishte tradhetuar gruaja, nuk eshte zgjidhje vrasja e gruas. Keta burrat pse nuk vrasin dashnoret moj moter?! Nuk e kuptoj. Ajo ishte yll, ai ishte si majmun.... Ate mashkull te gjitha grate do ta tradhetonin.

    1. E
     Eda

     Vetem nje njeri me karajter ordiner si ti zonje, niset nga pamja e burrit, nese ai e meriton (ai gjoja i shemtuar=e meritoka) per tu tradhetuar nga gruaja apo jo... Nje femer me nivel te ulet ne llogjikim si ti nuk duhet te analizoje fare te tjeret. Idiote e lindur.

    2. P
     Pirdhni se liroheni.

     Boll me te ndjeren, edhe per vdekjen e Marlyn Manroe-s nuk shte folur e shkruar kaq shume. Degjoheni kete "gazetarin" e vjeter Zeka (perkthyer ne shqip:Shpulla) qe na tregon per taktikat e vrasjes te mesuar tek UDB pjese e se ciles ka qene. Ai di dicka se nuk ha mut kot.

     1. r
      robi

      ky vrasesi Naim Murseli nuk e meritonte ta kishte ne krah ate femer. Ky vrasesi ishte i denje vetem per banuar ne nje stalle me gomere ose kuaj se ishte mashkull i shpifur qe nuk te shikonte kurre ne sy.

      1. U
       Une dhe Ty. Ty poshtë e Unë sipër teje...

       Tradhëtoje moj zemer por ndaju më perpara, dhe para se te ndahesh dhe te kerkosh gjysmën, e të mirave, eshtë mira qe te pyesesh vehten sa dhe cfare ke kontribuar.

       1. K
        Klevi jam kerrici i koke paces .

        Pse nuk pyesni ate koqen A. Canin se ai i di te gjitha dhe ben parashikime te frikshme , ka llogjiken e nje femije te klases katert fillore, nje gje ti te beje mire si spiun vorioepriot ka te re jeten qe ja lepin jarget kriminelit monster Sali nongrates.

        Lini një Përgjigje