Për 20 mln euro: Kjo dyshohet se është arsyeja pse Naim Murseli organizoi vrasjen e Liridonës

2 Dhjetor 2023, 17:14Rajoni TEMA
Për 20 mln euro: Kjo dyshohet se është arsyeja pse Naim Murseli

Opinioni shqiptar vazhdon të jetë i tronditur nga vrasja makabre e Liridona Ademajt. Burri i saj, Naim Murseli dyshohet se qëndron prapa kësaj vrasje para fëmijëve mbrëmjen e së mërkurës.

Murseli dyshohet se në bashkëpunim me dy persona të tjerë kanë organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij, nënë e dy fëmijëve. Sipas mediave, Murseli ka pranuar para organeve të drejtësisë organizimin e vrasjes së Liridona Ademajt.

Por cila ishte arsyeja që e nxiti atë drejt kësaj vepre kriminale e monstruoze?

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Naim Murseli para disa kohësh i ka paguar sigurimin jetësor Liridona Ademajt në një kompani të fuqishme suedeze.

Sigurimi jetësor ndër të tjera garantonte që në rast të ndonjë fatkeqësie apo tragjedie jetësore, sigurimi mund të mbulonte shpenzimet deri në 20 milionë euro.

Naim Murseli duke qenë në dijeni për këtë shumë shpaguese dhe mund të jetë inspiruar që të organizojë fundin tragjik të nënës së dy fëmijëve të tij.

Murseli ende s’ka treguar para organeve të drejtësisë arsyen që ka bërë këtë krim, por një nga pistat e besueshme mund të jetë kjo, bazuar në burime të afërta me ish-çiftin.

Policia e Kosovës njoftoi se ka sekuestruar armën me të cilën u qëllua për vdekje Ademaj si dhe 19 fishekë, ndërsa është sekuestruar edhe makina e porositësit të krimit Naim Murseli.

Ky i fundit ka pranuar që të ketë urdhëruar ai vrasjen e bashkëshortes ndërsa autorësinë e ka pranuar edhe Granit Plava i cili po ashtu u arrestua të premten. Plava ka thënë në dëshminë e tij se është paguar nga Murseli 15 mijë Euro paradhënie, ndërsa 15 mijë Euro të tjera do t’i merrte pas kryerjes së krimit.

Veç tyre si i përfshirë në ngjarje u prangos edhe Kushtrim Kokalla. Ky i fundit është anëtar i FSK.

Për të tre të arrestuarit prokuroria ka kërkuar masën e paraburgimit me afat 30 ditë. Policia dyshoi se ngjarja nuk ishte grabitje pas dëshmisë së bashkëshortit të gruas, Naim Murseliot. Ky i fundit ishte kontradiktor në dëshmi, ndërsa deklarime para policisë dhanë edhe dy fëmijët e tij të mitur të cilët thanë se babai ishte i qetë pas ngjarjes dhe se u kishte thënë se gjithçka ishte një lojë.

Policia e lejoi Murselin që t’i merrte pjesë edhe në ceremoninë mortore të 33-vjeçares për të parë reagimet e tij dhe më pas i vendosën prangat.

20 Komente

 1. P
  Prapambetje koqevaresh

  Keto trapizma i kane bere arabet e frances para 40 vitesh , haaa sa njerez te vonuar .

  1. .
   ...

   Problemi ështe se islami dhe Islamikët, janë të pa mëshirshem, ndaj grave dhe femive. Prandaj edhe kurë bën terrorizëm vrani fëmi e gra më se shumti.

   1. E
    Eda

    O ju plehrat e minoritetit grek(se nuk jane greket plehra si ju te gjithe jo), po ai greku qe e mbyti te shoqen ne shtrat dhe me pas i vuri dhe foshnjen prane trupit te nenes se vrare me duart e tij per tu dukur sikur e kishin vrare hajdutet, nuk ishte GREK ai vrases i ndyre????

    1. s
     shkodrani

     keto qe shkruajne ne emer te komunitit grek, ka mundesi te jete vete dora e Mero Bazes qe i lejon to bejne komente rraciste. nese nuk eshte e vertete gazeta i ka te gjitha mundesite te mos i publikoje keto komente

    2. M
     Mesuesi

     Po ç'hyn islami këtu o ti retiçenca me tre pika. Ngjarje të tilla tragjike ka patur dhe ka në të gjithë botën e nga të gjitha racat. Po do të bindesh për këtë lexo librin "Një tragjedi amerikane" të romancierit të famshëm Teodor Drajzer dhe të mësosh se si njeriu, persobazhi kryesor Klajdi për interes meskin të tijin, bëri një krim tronditës, mbyti të dashurën, për të cilin pastaj pendohet, por në këtë rast populli shprehet: 'e sa pará bën...?!'.

   2. S
    Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

    Shikoni fitira/pafytyresi e turkoshqipfolesit ,e njejte me ate te birazerit Erdogan.... pune sumqiresh arabe

    1. J
     Jorgo nga Burreli

     Kete e ka bere dhe nje sumqir grek para nja 3 vjetesh. Ai piloti grek qe mbyti gruan dhe tha 3 vrane shqiptaret. Ik qiu tani, psikopat.

     1. R
      Realisti

      Edhe ai greku jot pilot të njëjtën gjë bëri... herë e parë që jam dakord me ty. Sunitët nuk bëhen njerëz, po mbase ngaqë kanë mësuar shumë nga helenët....

      1. C
       Concili

       Te ben te fala Babis Agnostopulos.

      2. C
       Columbo

       10 milion euro janë pak për Naimin e Kosovës., ka dashur të gjitha.

       1. I
        Inkuizitori

        Besa shqipetare .........ose me mire besa koqevare qe i kendojne me çifteli !! Kjo pra eshte ...vret nenen e femijeve te vete pa asnje aresye !!! Mire e kuptoj ne rast tradhetie nga bashkeshortja duke mare parasysh krenarine e semure te ketyre njerezve (pa asnje dallim ne te gjithe ballkanin) dhe ne momente te gjakenxehtesise nga humbja e nderit , por te vrasesh nje njeri te afert nenen e femijeve per para ..... kjo eshte nuk di çfar kafshe eshte qe arrin trishton dhe ben te vuajne femijet e tij (duke qene prezent ne vrasje) dhe duke i tramautizuar per tere jeten ???? Baba ...ky plehra nuk di nuk gjej fjale .... mendon per femijet more i ndyre pa din e iman edhe sikur mos ishte zbuluar vrasja , po me ç'fare fytyre do u dilje femijeve te tu qe ju vrave nenen njeriun me te dashur per ta ?? Me vdekje ..me vdekje por jo te shpejte por vdekje me turtura te avasht qe te kete kohe te reflektoje mire se c'far ka bere .

        1. B
         B

         Po piloti Grek qe vrau Anglezen ç'far fytyre kishte?

         1. L
          Lymi Gjymi

          O kafshe si i le femijet pa nene??!!

          1. D
           Dhimbje shume madhe ..Ngushellime Families.

           Krim shume i rende dhe ky Kriminel mbasi te vuaje denimin,, ne fund te diteve te Burgut ,do zoti te vdesi ne Burg ..Te mjeret Familiaret e kesaj te ndjeres qe vdiq..

           1. D
            Dhimbje shume madhe ..Ngushellime Families.

            Krim shume i rende dhe ky Kriminel mbasi te vuaje denimin,, ne fund te diteve te Burgut ,do zoti te vdesi ne Burg ..Te mjeret Familiaret e kesaj te ndjeres qe vdiq..

            1. k
             kosovar i pa’bese me gjak shkjau

             Perfundimisht koqekaret e kosoves per para bejne gjithçka,te presin ne bese,te vrasin,te tradhtojne dhe arrijne deri aty saqe te lejne dhe femijet e tyre jetime dhe te gjymtuar pergjithmone shpirterisht,vetem per ca para.Ptuuuuuu ua qifsha rracen e pa’bese dhe ju si greket e pa’bese

             1. E
              Erdogan

              hahahahahahah po dihet qe shqipot jane te pa bese, pershi edhe ty, perndryshe nuk do te kthehej BESA ne nje institucion jetesor.

             2. T
              Tani

              Kali I Trojes- simbol I pabesise ne te gjithe boten dhe ne te gjitha koherat,eahte GREK! SHqiptaret,kudo qe jetojne,brenda apo jashte kufijve jane nje. Ju dhe serbet keni bere krime monstruoze NE MASE TE GJERE,me shqiptaret. Ju keni kryer krime shteterore kundrejt shqiptareve ne trojet e tyre ne Cameri dhe Kosove. Kriminele si ky, Naimi, ka gjithe bota.

              1. A
               Arbeni

               Ai pederasti grek që na quan arab unë dhe ju që shkruani këtu i pallofshim motrën dhe nënën,sepse e ka hak motërqiri.

               1. E
                Erdogan

                Po me motren e tij cfare te shqeteson? Ajo eshre ne pune te vete. Por shpellaret kete mani kane, fusin nen hasmeri gjithe fisin. A te ka shkuar ndonjehere neper mend se pse shqipot, megjithese shume te vjeter si etni jane pak si numer ne krahasim me etni te tjera? Jane shfarosur nga luftrat me armiqte? Jo, mor jo, kane vrare njeri tjetrin se e kane hale ne. Ju duken sikur po ju qin motren! Ama per vehten e tyre kon qejf ta nxjerrin motren ne semafor per ca para. Race e poshter!

                Lini një Përgjigje