Përfshihet nga flakët qendra tregtare në Kosovë, 8 persona përfundojnë në spital

25 Mars 2023, 16:56Rajoni TEMA

Përfshihet nga flakët qendra tregtare në Kosovë, 8 persona

Një magazinë e një qendre tregtare në Pejë është përfshirë nga flakët.

Si pasojë tetë persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Ata kanë paraqitur probleme me frymëmarrjen, ndërsa tashmë janë rrezikut për jetën.

“Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë deri më tani janë duke u trajtuar 8 pacientë nga rasti i djegies së një objekti në Pejë.

Pacientët janë duke u trajtuar tek Spitali ynë dhe gjendja e tyre është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë dhe janë raste kryesisht të helmuar nga tymi”, thuhet në njoftim.

Lini një Përgjigje