U përlesh me policinë pas grabitjes së argjendarisë, viktima ish-luftëtar i ISIS me profesion kuzhinier

1 Dhjetor 2023, 11:50Rajoni TEMA
U përlesh me policinë pas grabitjes së argjendarisë, viktima

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me personin që humbi jetën ditën e enjte në Kosovë, gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat speciale të policisë.

Viktima është i riu Dukagjin Gashi, me profesion kuzhinier, i cili dyshohet se ishte një ndër autorët e grabitjes së armatosur së argjendarisë në Suharekë, ditë më parë.

Dukagjin Gashi u rrethua nga policia në lagjen “Dragodan” dhe pasi qëlloi ndaj efektivëve, ata u kundërpërgjigjën, duke e lënë të vdekur në vend.

Sipas mediave kosovare, Gashi ishte i dyshuar se së bashku me vëllain e tij Korabin, i cili është ende në arrati, kishin luftuar krah ISIS në Siri.

Në grabitjen e argjendarisë në Suharekë ishin tre persona të maskuar dhe të armatosur rëndë, ata qëlluan ndaj policisë dhe plagosën një efektiv. Ndërkohë që në operacionin e djeshëm të policisë u arrestuan dhe 4 persona të tjerë të dyshuar si të përfshirë në këtë ngjarje.

18 Komente

 1. T
  Turk ne mendje e zemer shqiptar,lol

  sunit shqipfoles i radhes...viktime e pushtimit otoman, turk ne mendje e zemer...lol

  1. s
   shqip

   Injoranca ben qe te shkosh ne drejtimin e gabuar. Disa behen myslimane te thekur duke i sherbyer fese se pushtuesit osman dhe disa te tjere injorante i sherbejne Greqise duke u bere ortodokse. Shqiptaret e vertete nuk i ndan feja, pasi i bashkon shqiptaria.

   1. .
    .

    O Shqoe mir nga Islami shikojm çudira dhe horror cdo muaj, nga Orthodhoksizmi cfar te keqe ka parë Shqiperia. moj kurve.

    1. O
     Orthodoks

     Ke pare ndonje kriminel orthodoks ti o shqip moter riqi?

  2. j
   janulles me rrocke bythes

   pse nuk i lane andej nga siria keta bythqira te vente andej ne pidh te semes. Tani mori edhe nje te pafajshem me vete

   1. G
    Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

    I lumtë pushka atij qe e vrau!

    1. K
     Kristian

     Nje mut me pak

     1. MIRE JA KAN BA PUSHTIT NJI ISSIS MA PAK KOSOVARET RRACE E SH-----DHYME

      1. D
       Dauti

       Jane pikerisht keta qelbesira te spermes islamike qe qajne sot e cjerrin bythen me thonj per palestinen.

       1. p
        pilo Lala

        Besimi ka kufi, po e teprove quhet shplarje truri.

        1. D
         Dardhani…

         Ja kane djeg bothen arabet, ka pas menue qe i ka vllazni por kur ka shkue atje e ka pa sa asht »sahati i hoxhes ». Nja 1 jave kish pas ushtrie »n’papuqe » qysh me ik dhe qitje perpjet dhe ushtrim prerje koke me tmerrue njerzimin dhe javen e dyte i kishin thane duhesh me vesh jelekun me bomba dhe me shkue n’xhenet po ky trim e ik bithen e vjen n’kosove dhe qe nga ajo kohe e tmerron kosoven me « alauakbar » e tu vjedhe nat e dite, javen qe shkoj ke ne gjami me fale gjumane ky pis.

         1. 1
          1

          .vajti te 40 virgjereshat.,po ne fer ama

          1. L
           Lani

           Poska vdekur prej kohësh. Gjynah për katandisjen e nje djali të ri!

           1. 1
            1

            .vajti te 40 virgjereshat.,po ne fer ama

            1. A
             Aron

             Nje fundurine me pak. Jane pikerisht tipa te tille qe nuk shkrehin nje arme per te mbrojtur vendin, por shkojne luftojne per ISIS. Keta jane ata qe u shplahet truri nga Olsi Sazexhiu e ata hoxhallaret qe duken sikur vijne nga Arabia, njesoj si Kacifasi qe i ishte bere mendja plot me mut nga prifterinjte grek qe nuk jane larg mullave arab, si ne te pare edhe ne te bere.

             1. G
              Gabriel

              I lumtë policisë së Kosovës për profesionalizmin!

              1. C
               Columbo

               Po të kishte kryer studimet e larta, s'do kishte marrë këtë rrugë të gabuar dhe të rrezikshme për botën e civilizuar.Interpol tirana merret me ata që fallsifikojn dokumentet udhëtuese dhe jo me luftëtarët e bin ladenit.

               1. Q
                Qyftexhiu

                Pasulxhiu që fenë e kishte mbulesë të krimit ordiner.

                Lini një Përgjigje