Varhelyi reagon për marrëveshjen në Ohër: Tregon vendosmëri për rrugën e tyre drejt BE

19 Mars 2023, 15:25Rajoni TEMA

Varhelyi reagon për marrëveshjen në Ohër: Tregon

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka reaguar për marrëveshjen në Ohër duke thënë se janë të gatshëm të mbështesin Kosovën dhe Serbinë për procesin e zbatimit.

“Përkushtimi i plotë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës tregon guxim dhe vendosmëri drejt rrugës së tyre në BE.

I përgëzoj të gjitha palët. Ne jemi të gatshëm t'i mbështesim të dyja në procesin e zbatimit të marrëveshjes”, shkroi Varhelyi.

 

1 Komente

  1. L
    Lilo

    Per cfare marreveshje flisni zoteri? Eshte rast unik ne praktiken e marredhenjeve nderkombetare ku flitet per marreveshje pa nenshkrimin e paleve. E pse? Per te kamufluar deshtimin tuaj si ndermjetes perballe Serbise, ne fakt perballe Putinit. Kaq e thjeshte eshte, te tjerat jane perralla!

    Lini një Përgjigje