A do të përdoret i njëjti standard nga FSHF-ja?!

26 Maj 2023, 14:01Sport TEMA

A do të përdoret i njëjti standard nga FSHF-ja?!

Institucioni më i lartë i futbollit në vend, ka qenë i pamëshirshëm, kur janë dhunuar arbitrat.

Shpesh herë, kur arbitrat janë dhunuar nga tifozët, FSHF ka vendosur të përjashtojë ekipet nga kategoria, mjafton të përmendim këtu ekipe si Kamza, Këlcyra, apo së fundmi edhe Tërbuni.

I njëjti episod u regjistrua edhe këtë të enjte, kur u dhunua nga tifozët e Tiranës dhe jo vetëm, arbitri Kridens Meta.

Të gjithë janë në pritje të dënimit që FSHF do të japë! Do jetë dënim me përjashtim, siç kanë bërë gjithmonë, apo me gjobë dhe mbyllje të dyerve të stadiumit?

Të shohim...

1 Komente

  1. M
    Mal Cori

    Tifozët e Tiranës, përherë kanë shkaktuar probleme dhe do të vazhdojnë të shkaktojnë shë tura të tilla, përderisa të kemi një federatë që jo vëtëm nuk mer masa të rrepta, por në ndonjë rast bie në nivelin e këtyre huliganëve.

    Lini një Përgjigje