A është konvertuar në mysliman Cristiano Ronaldo?

25 Maj 2023, 17:30Sport TEMA

A është konvertuar në mysliman Cristiano Ronaldo?


Minuta e 59 e ndeshjes Shabab-Al Nassr, kur rezultati ishte fiskuar në shifrat 2-2, Cristiano Ronaldo merr një top nga gjysmëfusha dhe i drejtohet portës kundërshtare duke shënuar rrjetën e fitores, më pas, festa e paparashikuar.

CR7 festoi në mënyrën tradicionale, duke u falur sipas riteve myslimane. I gjunjëzuar dhe me fytyrën në tokë ai u përqafua nga shokët e skuadrës.

Një gjest që nuk ka kaluar pa u komentuar e madje ka nga ata që besojnë se CR7 është konvertuar në fenë islame.

Gjithsesi ka edhe nga ata që mendojnë se ky është një nderim që sulmuesi i bën botës myslimane ku ai po përjeton një aventurë fantastike. Kush është e vërteta? Vetëm koha do ta zbulojë.

8 Komente

 1. M
  Mandi

  Besimi ne Zot te Mislimanet eshte me I Drejte, I ngulitur dhe I besueshem.Nuk ka arsye pse te mos behet edhe ai.

  1. a
   arqile

   tipike muslimane ,besimi im eshte me i mire se yti ......o zot ku jetojme ...dhe pastaj thone kemi respekt dhe tolerance ........me ate buzeqehsjen fake qe tenton te mbuloje prapambetjen mendore

  2. e
   enter""

   Vetem koqet si ju te Temes mund te shkruajne keshtu

   1. H
    Hajdari

    E kujt po i rruhet trapi nlse CR7 bëhet musliman ? Një bajgë talebane më shumë nuk ndryshon gjë në malin e bajgave islamike. Por më parë duhet të ndrrojë nga Kristiano në Mahamut pasi kështu fyen Perëndinë dhe Zotin Krisht duke ngritur bythën në hava.

    1. n
     nga jakup ne jakov

     Pse shqiptar sunit i tipit te enverit eshte kristjani ,,,,qe ta nderroj emrin ,,nga kristjan ne kudret,,,,ai thjesht respekton besimin e shumices me veprimin qe ben,,,

     1. K
      Keti

      Qyqa qeka bo synet

      1. T
       TANGAT

       Nuk eshte bere synet .Kur te behet do te na tregojne ndryshe ne nuk besojme

       1. T
        Tifi

        Cfare influence ne rrjetet sociale qe ka ky pordha.Perben lajm thjesht se veproi si nje besimtar aty ku dhe luan.Jam i bindur qe futbolli nuk ka me ndikim tek qenia e tij se sa dukja tek xhestet dhe veprimet.Koha e tij ne futboll ka mare fund dhe per nja 2 ose 3 vjet lajmet rreth ketij do te jene makinen me te shtrenjte, ore e gjitha me gure diamanti, vila perrallore qe ka ne Madeira,bythet e Georgines jane me seksi e plot e plot gjera te tjera.Imagjinoni tetedhjete perqind e gazetareve dhe mediave sportive ne Shqiperi jane dashnoret e Ronaldos keta te temes qihen ne byth per te kjo eshte e sigurte.

        Lini një Përgjigje