Arrigo Sacchi: Shqipëria është si Italia, Kombëtarja juaj mund të jetë e papritura e Europianit

9 Dhjetor 2023, 17:48Sport TEMA
Arrigo Sacchi: Shqipëria është si Italia, Kombëtarja juaj

Trajneri i shquar i Milanit dhe Italisë, Arrigo Sacchi, foli për ABC News pas ceremonisë për Paolo Rosin.

Njeriu që bëri revolucion në futboll, vlerësoi lart kombëtaren shqiptare, që e krahasoi me Italinë.

“Ju jeni skuadër në rritje, futbolli shqiptar po rritet. Kombëtarja juaj mund të jetë e papritura e Europianit.

Të Kaltrit nuk i shoh favoritë, por mrekullia mund të ndodhë”, tha ai ndër të tjera

Lini një Përgjigje