Dhuna në Rrogozhinë, Disiplina "fal" Tiranën

26 Maj 2023, 16:55Sport TEMA

Dhuna në Rrogozhinë, Disiplina "fal" Tiranën

Komisioni i Disiplinës ka dhënë sot vendimet për ndeshjet e luajtura gjatë kësaj fundjave, por edhe të tjera.

Portieri Visar Bekaj është dënuar me 12 muaj pezullim. Gjithashtu janë dënuar dhe pjesa më e madhe e futbollistëve bardheblu, por Tirana ka shpëtuar nga përjashtimi nga Superliga, siç ka ndodhur me ekipet e tjera dhe nuk i është dhënë fitorja në tavolinë Ballshit.

Vendimet e Komisionit të Disiplinës:

Çeljen e hetimit disiplinor për aktet e ndodhura në ndeshjen e javës së 35-të të “Abissnet Superiore” midis KF Tirana dhe KF Bylis.

Marrjen e masës së përkohshme të zhvillimit të ndeshjeve të KF Tirana pa spektator për një afat 90 (nëntëdhjetë) ditor në përputhje me Nenin 91 të KDS deri në marrjen e një sanksioni përfundimtar.

Lojtari i KF Tirana, Visar Bekaj, për nxitje të urrejtjes dhe akteve të dhunës, në bazë të nenit 51/1 të KDS, dënohet me 12 (dymbëdhjetë) muaj pezullim nga të gjitha aktivitetet dhe gjobë në masën 100.000 (njëqind mijë) lekë.

Lojtari i KF Tirana, Albano Aleksi, për sjellje josportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/1/a të KDS, dënohet me 6 (gjashte) ndeshje pezullim nga të gjitha aktivitetet.

Lojtari i KF Tirana, Aldi Gjumsi, për sjellje josportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/1/a të KDS, dënohet me 6 (gjashtë) ndeshje pezullim nga të gjitha aktivitetet.

Lojtari i KF Tirana, Bruno Lulaj, për sjellje josportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/1/a të KDS, dënohet me 6 (gjashtë) ndeshje pezullim nga të gjitha aktivitetet.

Lojtari i KF Tirana, Besir Iseni, për pështymjen ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/1/c të KDS, dënohet me 24 (njëzet e katër) muaj pezullim nga të gjitha aktivitetet.

Lojtari i KF Tirana, Florent Hasani, për sjellje josportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/1/a të KDS, dënohet 4 (katër) ndeshje pezullim nga të gjitha aktivitetet.

Zyrtari i KF Tirana, Arzen Vocaj, për sjellje josportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/2/a të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga të gjitha aktivitetet.

Zyrtari i KF Tirana, Kostandinos Jani, për sjellje josportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/2/a të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga të gjitha aktivitetet.

Zyrtari i KF Tirana, Marvi Kastrati, për sjellje josportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të nenit 48/2/a të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga të gjitha aktivitetet.

KF Vllaznia, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, në bazë të nenit 65/1 dhe 65/3/c të KDS, dënohet me gjobë në masën 200.000 (dyqind mijë) lekë.

Lapraka Sport U-15, për aktivizimin e një lojtari që nuk kishte të drejtë të luante në ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Kombëtar të Kategorisë së Dytë U-15, Play off kundër AK Selaci U-15, në bazë të neneve 30/3 dhe 53 të KDS, humbet ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0.

4 Komente

 1. F
  Futbollisti

  Po ça masakron, o masakron thotë!.......... . Kjo është përkëdhelje Duhej dërguar direjt në kategorinë e dytë....... . Siç është bërë me disa ekipe më parë...... Apo ca të nënës ca të njerkës.

  1. T
   TKZ

   Tirona duhej prejashtuar nga kategoria superiore

   1. T
    Teo

    Ligjet e dukes. Keta skan.perjashtuar lacin e krujen qe e Kan bere boze me dhune,e Jo me tiranen. Tirana dhe ta vriste arbitrin prape asgje sdo ndodhte. Bekah do luaj me turqi,dhe Duka e Di prandaj gjoja e denon 12 muaj .

    1. M
     Minjt e Tir(:)nes

     Bravo. Te Henen, Tirana shpallet kampion. Ky eshte vendimi i Don Armando Dukes. Vete zot vete shkop. Luani ju te tjeret sa te doni, Duka i jep kampionatit atyre qe bejne me shume sherre.

     Lini një Përgjigje