E bujshme: Jasir Asani drejt La Liga-s

27 Nëntor 2023, 12:04Sport TEMA
E bujshme: Jasir Asani drejt La Liga-s

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë 2 asist në 8 ndeshjet që u aktivizua.

28-vjecari ishte surpriza e Sylvinho-s në nisjen e këtij rrugëtimi, me sulmuesin nga Shkupi që e shpërbleu më së miri besimin e brazilianit.

Asani prej një edicioni luan në Korenë e Jugut tek skuadra e Gwangju, por pritet që pas paraqitjeve mbresëlënëse me kuqezinjtë, 28-vjecari pritet të rikthehet në Europë.

Burime të “SuperSport” mësojnë se e ardhmja e Asanit lidhet me La Liga, ku skuadra e Las Palmas është gati që të blejë kartonin e lojtarit të Kombëtares së Shqipërisë. Klubi nga Korea pretendon rreth 1 milion euro për ta lënë të lirë Asanin, shifër e pranueshme për ekipin spanjoll.

Megjithatë, Las Palmas do të ketë konkurrencë nga Gjermania dhe Arabia Saudite. Anësori kuqezi ka tërhequr vëmendjen e dy klubeve në Gjermani, por për të ka pasur interesim nga sheikët arab, që gjithashtu kanë kërkuar informacion për Asanin.

Përfaqësuesit e lojtarit, por negociojnë për të vendosur më pas të ardhmen e sulmuesit nga Shkupi, i cili ka si prioritet të transferohet në një skuadër ku të aktivizohet rregullisht, në mënyrë që të jetë në formë për kampionatin europian që do të zhvillohet në Gjermani vitin e ardhshëm. E sigurt është që Asani nuk do të vijojë të luajë më në Kore, e me shumë gjasa do ta shohim në një nga kampionatet më të forta në Europë si La Liga Spanjolle.

26 Komente

 1. a
  arrifi

  ...lojtar pa peshë .Lojtar Patatinë.

  1. T
   Taulant

   Na coi ne Gjermani cfare do bente me shume ? Levandoskin e la ne balte.....

   1. A
    Afrikani udhetues

    O arrif, B**n kush ta shpif?

    1. U
     Urime Asanit i urojme sukses

     Arfi eshte noj Pederast Halese ymer bazes .pederaste grek , cfar tjeter !

     1. A
      Afrikani udhetues

      C eshte ky antigreqizem ekstrem more. Arifi eshte thjeshte palle rike

    2. L
     Luani

     Oooooo ariffffff, dëgjon apo jo……!!!!

     1. F
      Fajtori.com

      Uaaaa Arifi, po ce s'flet o der pe deri!

      1. p
       pjeter

       Po po, pa peshe, por me nje te majte speciale, mjafton te pyesesh portieret e Polonise e Cekise!!

      2. T
       Tili

       E ke gabim! LE tja leme kohes!

       1. A
        Adi

        Titull idiot. As e bujshme hic, lojtar mese mesatar.

        1. T
         Tifozi kuq e zi

         Rrespekte per Hasanin zoti e ndimoft te ket nje karier brilante ne futboll ne te ardhmen , na ka dhuruar kenaqsi pa fund me golat me te bukur te kompeticionit europian , zoti e ndimoft sa me shpejt ne europ ta shikojm Hasanin e meriton ,

         1. T
          Tifozi

          Sukse djalit.Ne Europe Hasani do te na gezoj me shume ,se kemi mundesi ra shohim me shoesh!

          1. S
           Shqiptari

           Mos komentoni kur skeni haber nga futbolli ,vetem duke shar beni si specialista dhe vesh smerni fare nga futbolli , Hasani esht brilant lojtar klasi , tre golat nuk ishin rastesi me te tre ekipet me te forta te grupit dhe me tre hasise per gol per 5 ndeshje , ne futboll ka futbollist me emer qe shesin pordh dhe bejn 5 gola ne vit , Hasani per 5 ndeshje tre gola tre hasise per gol ka nivelin e lionel mesit as nji lojtar kalibri si arrin dot , kta ktu lart hiqen si specialist kjo esht tja fuç vrapit , rrespekte Hasanit i urojm karier brilante zoti e ndimoft te shkoj lart e me lart e meriton .

           1. J
            Juventin

            Enke komplet pall kari. Ponte ishte lojtar klasi nuk perfundonte ne kote me ekip amator ne moshen 28 vjec. Eshte lojtar medioker qe ja zuri nja dy e aq. Daci nkos

            1. t
             tifozi

             Qe jeni "mjeshtra" ne formulimin e gomarlleqeve, ajo duket qarte nga ato qe shkruani. Se pari, quhet Jasi Asani dhe jo Hasani sic e keni quajtur juve dhe disa te tjere. Se dyti, vetem ne Gjermani ka mbi 8 miljon futbolliste te niveleve dhe moshave te ndryshme dhe jo te gjithe kane fatin qe te ngjiten ne futbollin elitar. Si ne cdo aspekt te jetes, duhet edhe fat qe te biesh ne sy te specialisteve. Ka me miljona futbolliste te talentuar ne gjithe boten qe e fillojne dhe e mbarojne karrieren pa ju dhene rasti qe te tregojne veten. Keshtu edhe per Jasir Asanin, qe dikur kur ishte me i ri luante tek Partizani, por u desh qe te vinte Silvihno qe ti besonte dhe Jasiri ja shperbleu duke shkelqyerne ndeshjet ku luajti.

           2. T
            Toni

            Specialist me emer arif nuk kam degjuar kurr , ne xhami gjen plot arifa por ne futboll kurr , ky fshatar ben specialistin , kta te kenoqin pasha zotin , para Hasan zoti ta beft drit ne karieren tende si gutbollist.

            1. T
             Taulant

             Shko mbas Janusllatos kermes debil...

             1. Tirana sportive

              Ndaj te njejtin mendim me ju Toni. Me golat qe beri hyri ne historine e UEFAs. Uroj me te miren per te. Me perulesine e tij do beje shume perpara e fo lere gjurme. Golat qe beri na e nxorren zemren nga vendi.

             2. X
              Xha

              Vërtet bëri dy gola të bukur, por mos e bëni sikur kemi CR7. Titillu kazani mbi të gjitha ka artikulli

              1. X
               Xha

               Vërtet bëri dy gola të bukur, por mos e bëni sikur kemi CR7. Titillu kazani mbi të gjitha ka artikulli

               1. X
                Xha

                Vërtet bëri dy gola të bukur, por mos e bëni sikur kemi CR7. Titillu kazani mbi të gjitha ka artikulli

                1. D
                 Durrsak

                 Titull provincial, lojtar provincial, shoqeri e kompleksuar dhe inferiore.

                 1. D
                  Detari

                  hason jasir turkarabi lol

                  1. X
                   Xhimi

                   Po ti Detari e kapsh per cari

                  2. L
                   Lojtar leshi

                   Flake kashte.

                   1. H
                    Hasanov

                    Bravo Jashar Hasani ,,,

                    Lini një Përgjigje