E BUJSHME: Partizani akord për stolin me ish-trajnerin dhe kapitenin legjendar të Brazilit

19 Nëntor 2023, 11:28Sport TEMA

E BUJSHME: Partizani akord për stolin me ish-trajnerin dhe kapitenin

Partizani i surprizon të gjithë me trajnerin e ri. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se sot do të prezantohet kapiteni legjendar i Brazilit, Karlos Dunga, i cili është shpallur kampion Bote në vitin 1994.

Dunga ka qenë edhe dy herë trajner i Brazilit në vitet 2006-2010 dhe 2014-2016. Gjithashtu ka drejtuar Sport Club Internacional në Brazil.

Sot në orën 13:00 ai pritet të prezantohet në stadiumin “Arena e Demave” nga presidenti Gazmend Demi si trajner i ri i të kuqve.

 

3 Komente

 1. A
  Arbërori

  Do të ishte mirë që traineri të kishte ardhur paketë, me disa lojtarë brazilian, pasi buka e mirë, nuk kërkon vetëm një bukëpjekës të zotë. Migjithatë, suksese Dungës dhe një Bravooo e madhe për presidentin e Partizanit, Demi.

  1. T
   Tit Vasili

   Sa poshte paska rene ky dunga

   1. S
    Sillo

    Pse mashtroni???? Abilaliaj nuk eshte Dunga.

    Lini një Përgjigje