FOTO: Babëzia e sëmurë e Armando Dukës, shet verën dhe vezët e familjes në darkën zyrtare të UEFA-s

25 Maj 2022, 16:00Sport TEMA

FOTO: Babëzia e sëmurë e Armando Dukës, shet verën dhe

Që Federata Shqiptare e Futbollit është shndërruar në një biznes personal të familjes së Armando Dukës, ky tashmë është një lajm i vjetër që e dinë të gjithë. 

Ajo çka ngel e re është babëzia e sëmurë e kreut të FSHF-së për të shtrydhur çdo qelizë të institucionit që ka zaptuar prej dekadash. 

Edhe pse një moment historik për historinë e futbollit shqiptar dhe organizimin e eventeve madhështore si kjo finale europiane, Duka gjeti shtegun për të dëshmuar edhe njëherë se misioni i tij nuk është sporti por biznesi personal.

Ai ka serviriur verën dhe vezët e pularisë së tij në darkën me UEFA-n në kuadër të ndeshjes historike Roma-Feyenoord.

Edhe pse mund të kishte mjaft alternativa të tjera, kreu i FSHF-së zgjodhi që edhe në këtë rast të mendojë më shumë për veten sesa për imazhin e Shqipërisë.

Mbrëmjen e djeshme, President i  UEFA-s, Aleksander Ceferini, Francesko Totti, kryeministri Edi Rama, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla dhe ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, darkuan në sallën “Honorary”./ TemA

FOTO: Babëzia e sëmurë e Armando Dukës, shet verën dhe

 

 

10 Komente

 1. L
  Llaf i sigurt

  Po ku ka vez pularia e Dukes, do ja ket marr katunarve perqark ne xhafzotaj

  1. #
   #Gopisti i NSHRAK-ut

   Menu e shijshme kanë lëpirë pironjtë po ky gazetari s'ka larë as thonjtë!!!

   1. K
    Kalec Dega

    Ene kete e nxorri ne pension Ramazoni...lol

   2. d
    drini

    Armand Duka shikon vetem interesat e familjes se tij por nuk shikon qe ora e stadiumit `Elbasan Arena` ka 3 vjet qe nuk punon, eshte prishur por nuk e cane koken njeri as Armando as federata.Pegjegjsi i stadiumit nji servil e urith i armandos i quajtur Xhota eshte njeri i papergjegjshem, pa moral qe e mbajne per turp ne kete vend pune ..

    1. T
     Taulant

     Po nuk ngopet edhe pse eshte bashkepronar me Ramen tek kulla e stadiumit. Katandisen gjithe hapesiren nje thele e ne fund ndertuan nje stadium qyteze me 20mije vende.

     1. r
      realist

      Taulant , gjithe jeten budalla do mbetesh ti ?

     2. B
      Brumi

      Ha Duka me anila bashen, thithlopat e Federates

      1. a
       albatros

       Çfarë janë këto që shkruani!!!! Ju ka prishur ndonjë pazar federata dhe shkruani fantazira. Ky është misioni gazetarisë? Shpëtoi nga falimenti familja. Haha!!!! Deri sa ata e mbështesin, Duka ju përshëndet nga distanca. Ndonjë ditë do nxirrni edhe llojin e biankerive që vesh ai!!!!!!!

       1. s
        shqip

        Babezia e ketij kafshes injorante tregoi skajin me ekstrem kur u mohoi 95 % te shqiptareve te shohin nje finale te organizuar ne Shqiperi me taksat tona meqenese te drejtat televizive ia dha vetes,pra Digitalbit.Ne DJALL Armando K..I me gjithe ata qe te bejne fresk.

        1. L
         Lasgushi

         Lero,moj breshke lero!

         Lini një Përgjigje