FOTO/ “Imazhi i Shqipërisë”, Xherdan Shaqiri uron 111 vjetorin e Pavarësisë

28 Nëntor 2023, 13:06Sport TEMA

Sulmuesi me origjinë shqiptare i Chicago Fire, Xherdan Shaqiri nuk harron kurrë së shfaqur patriotizmin dhe dashurinë për Shqipërinë.

Së fundmi, Shaqiri ka uruar festën e Pavarësisë, 28 nëntorin, përmes një fotoje shumë të bukur të postuar në “Insta-Story”.

Xherdani ka publikuar një foto ku shfaqen heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu së bashku me Ismail Qemailin dhe Isa Boletinin, që shpallën Pavarësinë e Shqipërisë më 28 nëntor 1912 në Vlorë, të udhëhequr nga shqiponja në flamurin “kuqezi”, duke e përshkruar këtë foto me vetëm dy fjalë “Imazhi i Shqipërisë”.

Shaqiri shkruan në foton e postuar: “Urime 111 vjetorin”.

FOTO/ “Imazhi i Shqipërisë”, Xherdan Shaqiri uron 111

2 Komente

 1. R
  Rrofsh Xherdan Djali i Shqipes

  Kudo ata fluturuan , ruajten ne gjoks Mallin per Atdheun . Rrofsh Kosove me Shqiperin e Madhe

  1. L
   Lucq

   Nuk eshte me “origjine shqiptare” o Mero kurva o vellai i qenit te Draganes. POR eshte SHQIPTAR nga KOSOVA. Siç je dhe ti na TẼPẼLẼNA.

  Lini një Përgjigje