FOTO LAJM: FSHF dështon me festën, tifozët largohen pas organizimit skandaloz

20 Nëntor 2023, 23:34Sport TEMA

FOTO LAJM: FSHF dështon me festën, tifozët largohen pas

Shqiperia arriti te kualifikohej per ne “Euro 2024” si e para ne grup.

Pas ndeshjes se sotme kunder Ishujve Faroe, FSHF kishte njoftur tifozet se te qendronin per te festuar pasi kishin pergatitur nje feste “madheshtore”.

Por organizimi nga FSHF rezultoi nje deshtim i plote duke mos ngjallur asnje emocion dhe deshire qe te tifozet te festonin kete moment fantastik te ekipit kombetar.

Ata braktisen festen te gjithe festen e Federates aq sa moderatori u detyrua ta kalonte sa me shpejt me justifikimi se eshte shume ftohte. (TemA)

32 Komente

 1. T
  Turpi eshte pak...

  polli, shtiu se ne parlament keni saliun !

  1. E
   Eh mor te pafytyre qe na zhgenjyet Totalishte

   E pate o vllezer se cfar palacosh kemi ? Jo qe nuk kane asnji pik Rrespekt per ne Tifozerine Shqptare ,per vllezrit Kosovare e Maqedonas (dmth Shqptaret tane ) qe i ndjekim kudo dhe vjne nga larg me i rrespektu e motivu qe ne s Shqiptare te dalim nga ai Mentalitet e mosSuksesit e te qenit posht te tjerve ,por kta Lojtare nuk njohkan Dinjitet . Eshte e papare qe Futbollista Profesioniste te shetisin s Lopet ne Fushe ,pa asnj lloj Taktike ,qe nuk ja kan iden si Luhet Futboll si pasohet ne aksine ,si levizet ne fusha etj etj. Un s'arrij te kuptoj snqerishte ,se cfar ju meson ne Stervitje _Traneri ktyre Lojtareve te KOmbetares lol .se s'jane Lojrate Kooperativash ! A kan sy ne balle kta Trane Stafi te shkoje se Nuk kane Fare Mesfushe ? Si mundet te jet ne Formacion nj qurrashe ,qe i mban krahet hapur si avon prej Kartoni kur vrapon si ata Femjet qe luaj ne Koopesht e qe s'ka bythe ,te jet Mesfushore ? Perse i duhet ktare Lojtareve gjasme Profesioniste te hecn me hap ne Fushe me qe nga ky Nastradini Aslllani qe duhet heq edhe nga Bankina e Perfaqsueses e jo me te jet ne Formacion , por pothuaj te gjithe bejne Gabime si Lojtare fllestare ne Loje , humbin topit e ngaterrohen me kembet e tyre , sdijn te mbajne topin ,shetisn kot me tope derisa ta humbn ne vend qe te pasojne shkut e nertojne Aksone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Cfar mut futbollstesh mundet te jen kta ,qe nuk mbeshtesin asnjiher njeri tjetrin ,nuk kan Mefushe faaaaaaaaaaaareeeeeeee ,s'kan asnj Lidhje me Sulmin pra Zhgenjyes ne gjothcka qe ka te bej me nji Ekip Kombetare . _________ je e para a filloj nuhata se cfar do ndodhte . E para qe bera shte : I mbylla Zerin TV mos te degjoja Dy Plehrat qe Komentonin Ndeshjen , qe te cajne Carine flasin gjepura ,mir ky Komentatori qe flet si nji Pederast e qe sdi c'eshte Futbolli por amooooooon Zhdukeni ate bythqmin And Lila mos t'ja shikojmeme surratin ne asnji Ndeshje . Nuk ijne cfar flasin .S'i referhen Lojes ,asaj qe ka te bej me Lojen ne Fushe por skur te mos jene Shqptare merren me gjarat Anesore te Ekipeve duke kerkuar Bolet e Zhvilluara te Lojtareve te Huaj ,pra brockulla bythqimash qe jane Tersi i KOmbetares e ishalla mos ja pafshm me surratin pederasteve ne TV. E fundt se u zgjta shume ,sepse s'ja vlen.__Pastaj : ____________________________________________________________________________________________Nji Trainer i vertete e shikon se Ckalleshi s'eshte me per me tej ! Flm nga zemra per gjithcka ka dhene Kombetares Kuq e Zi dhe jepet Lamtumira e bashke me Cikalleshn edhe Uzumi ,qe nuk ka kapacitete te luaj me nj Nivel Kombetareje , duhet zbythur Aslllan Pelivani cirkut madje edhe nga Bankina fare edhe ndonji tjeter ,nqs nuk don te na Injoroni para Botes ne Gjermani sepse s'jua kem Borxh juve Xhambazeve te Fshf. Kush i pelqen nji Xerro Mesfushor si Asllani e ta marri ne shtepin e tj e te pallohet por per Kombetare ai s'eshte fare . Dhe mbylleni Halete qe nga ai bythqm Lila e mos pellisn me Televizioneve qe duam Gjermanine ne Ndeshjen e Euro 24 -sepse Gjermani ju shkerdhen ne Goleade o truPordhat e Vatanit ,qe nuk ja keni den cfar derdellisni . Hajt per te mira

   1. l
    luli

    meso te shkruash pastaj komento

    1. D
     Dritani

     Komento ti qe di me shkruajt o byth lepirs

    2. R
     Raimond vlonjati

     Ky injoranti qe ka bere kete shkrimin e gjate aty siper ben mire te shkoje ne shkolle fillore te mesoj te shkruaj . Sa per Asllanin dhe Cikalleshi nuk ishin ata lojtaret me te dobet,. ata ishin ne nivel mesatar . Lojtari qe nuk duhet qasur ne Kombetare eshte Daku budallai. Daku eshte idiot fare , nuk ka nivel as sa nje lojtar lagjeje

     1. X
      Xheki

      Për kosovën donalld daku nuk ka lujt as edhe ni minut pastaj e morri shqipëria!!!

     2. F
      Fatosi

      Nuk te heq asnje germe vella,ne pame disa capacula ne fushe...turp turp eshte pak te themi....

    3. S
     Silvana

     Si ve faj tifozeve. Ndeshje plehre.

     1. I
      Inceneratori

      Ata lojtaret nga Kosova ne dy ndeshjet e fundit kane qene shume te dobet, qe nga Xhimshiti, Bajrami Ajeti , Muja, Daku ,. dhe sidomos Ajeti, Daku dhe Muja nuk duhen futur fare , ne formacion.. Patjeter duhet futur qe ne fillim : Broja, Muci, Balliu Mucollari,, te jene stabel ne formacion qe ne fillim, se jane shume te mire .

     2. L
      Liku - Kush me shan per debat nuk ia mban

      Tifozet kishin paguar per tu kenaqur me futboll dhe fiitore jo per te pare koncert. Por tanet vetem futboll nuk bene. Ishujt faroe meritonin fitoren. Tani ne evropian ka vetem nje detyre : Te ruajme dinjitetin dhe te mos na turperojne me goleada.

      1. T
       Tifozi

       Kush rri te festoj me kte ndeshje turpi , hikni pirdhuni si legena ne gjermani , per mua me mir te shkonin ishujt faroe ishin shum me lart se ju legena , po shkoni me dy ndedhjet e fundit si tr dhier ne brek legena dolet ne otigjin aty ku kemi qen dy vjet para na çuat sot .

       1. T
        Tifozi

        Kush rri te festoj me kte ndeshje turpi , hikni pirdhuni si legena ne gjermani , per mua me mir te shkonin ishujt faroe ishin shum me lart se ju legena , po shkoni me dy ndedhjet e fundit si tr dhier ne brek legena dolet ne otigjin aty ku kemi qen dy vjet para na çuat sot .

        1. S
         Sebastia

         Falenderoni publikun dhe tifozat qe nuk fishkellyen dhe nuk iken nga stadiumi para fundit te ndeshjes. Fshf kriminelja dhe hajdutja bashke me qelbesirat e politikes qe ishin ne stadium meritonin qe tifozet te braktisnin stadiumin qe pas perfundimit te pjese se pare! Ndeshje TURPI!

         1. I
          Inceneratori

          Per ndeshjen nuk e ka fajin FSHF , por lojtaret , sidomos Daku qe ishte komplet idiot humbte raste goli se nuk dinte te stoponte topin. Daku nuk duhet futur me ne loje se eshte komplet idiot .

          1. S
           Sebastia

           I vetmi lojtar qe beri sadopak nje rrezik per porten kundershtare ishte pikerisht Daku por ti je rrot k@ri komplet saqe ne nje koment me siper thua qe ishte dobet Ajeti dhe Muja kur kta te dy nuk kan loz fare as mbreme dhe as kunder Moldavise ,ky i fundit u aktivizu vetem dy minuta ne fund te lojes. Daku dje beri dhe te vetmen gje qe mund ti them binte era futboll,kombinimin me Jasanin dhe qe per fat te keq gjujtja e tij u deviju nga mbrojtesi. Mbreme ishte fshf deshtakja,kush e di cka kurdisur me bastet. Gjithashtu forma e shume lojtarve qe ti i konsideron shume te mire. Uzuni skandaloz, ne 60 minuta loje nuk beri asgje, Asllani si gjithmon fantazem qe vetem kthen topa mbrapa te portieri, Muci u aktivizu pak por dhe ne ato 20 minuta nuk tregoi asgje. Bare absolutisht anemik ne Mesfushe. Laci kot fare,Cikalleshi pune 2 sekondash mori karton se turret ne fushe si dem i cmen. Te vetmit qe ben dicka dhe qe din te lujne futboll jan Bajrami,Asani dhe Daku. Uzuni,Asllani,Bare,Muci,Laci, Cikalleshi komplet KOT!

         2. E
          Ekipe i mbaruar

          Kam ndjekur vetem dy ndeshjet e fundit me Moldavie dhe iles Féroces haaaa turpe niveli zeroooooo me kete ekipe do shkoni ne europien haaaa humor i Armado Dukes

          1. L
           Laura

           Cfare kishte per te festuar ne barazimin me Ishujt Faroe???? Te paret e grupit, me te fundit qe nuk kane fituar asnje ndeshje tjeter.

           1. T
            Tifozi

            E shiten ndeshjen se kofiçenti barazimit ishte 6 euro fut nje milion e mer gjasht , kto jan ndeshje dhurat te mandit federates per te mar nje dor te mir me lek , nuk thon kot , vesi del me shpirtin , mandi ky mand qe esht, keshtu do vdes bashk me veset e veta , ata qe e vuajn kte mizerabilitet ne fush jemi ne Tifozet qe presim gje tjeter dhe na hedhin ne fush gje tjeter , ne kulmin e kenaqsis ky kurv ekip te shokon te trondit me kto lloj lojrash , ja u kam qir ato kurvat ju dhe silvinjos qe sa siguroj daljen , direkt filloj pazaret me duken dhe u tregua pa pik meshire per ata qindramijra tifoz qe prisnin gje tjeter ne fush die , te shikosh Uzunin baren dhe ata lojtaret e ri sa nje teke raki te gjat si amator , te shikoje ate mitajn mos e pafsha mo ne kte ekip si die qe nuk kapte dot nje top sikur kishte pir ashish pler fare , edhe me Mbrojen mos na çani trapin se lojtar i dhen borxh ka qen deri sot , nje lojtar qe nje vend ne formacionin e çelsit se zuri dot kurr , gjithmon lojtar ndrrimi per 10 minutat e fundit , mjaft mos naj mbani per star , 5 lojtar ka ky ekip komtar qe jan profesionel ata jan : Bajrami , Xhimshiti , Berisha , Ajeti dhe Ramadani fut dhe Hasanin qe ben ndonje surpriz te tjeret jan amator mund ti lesh pa mar ne evropian pa piken e problemit se dhe me lojtar kampionati i zevendeson . Silvinjo je pusht , more ate qe deshe nuk mendove per ne tifozat ne ndeshjen e fundit legen , se meritoni tju ndjekesh nga pas se jeni pushta shisni ndeshje .

            1. R
             Real Madrid 10

             Ishte nje ndeshje pa nerv pa gjak. Tmerresisht zhgenjyese. Mund te mendosh qe nuk deshen te demtohen, hajt po e marrim te mireqene, po nje ose dy aksione model ose ndonje gjuajtje jashte zone edhe mund ta benin. Komentatori Anglez tha tekstualisht ( if we didn’t know which team has qualified, we would not be able to tell the difference which team is top, which one is bottom /last). Po mos ta dinim cili ekip eshte qualifikuar, nuk do t’a dallonim dot cili ekip eshte ne vend te pare , e cili ne vend te fundit. Mund te jete edhe gjendje vetkenaqesie qe u arrit kualifikimi, po dy ndeshjet e fundit ishin per turp. Nese do te tregohesh skuader e madhe duhet te dominosh edhe te tregosh sa vlen. Shume pike kane humbur me ne si tifoze. Uroj qe te permiresohen, po Uzuni nuk ben me. Cikalleshi gjithashtu. Muci duhet ta kishte filluar qe nga fillimi. Dukesh I merzitur qe nuk e futi nga fillimi. Daku edhe Broja duhet te dy ne sulm ne Europian.

             1. R
              Raimond vlonjati

              Hahahahahahahaha. Na qenka Daku shume i mire. Ai lojtar budalla more. Daku nuk di te stopoje nje top, eshte komplet hajvan . Daku prish lojen e sulmmit, Uzuni eshte aktiv ne loje edhe Cikalleshi po ashtu. Ndersa Daku eshte nje turp . ai te rije ne stol dhe as ka nevoje per te, se Daku nuk di te loze futboll

              1. S
               Sebastia

               Absolutisht e vertet ajo qe thua. Uzuni dhe Bare jashtezakonisht kot! Fizikisht po ashtu jan tejet te dobet. Nese do te marresh lojtar qe fizikisht nuk jan te forte atehere duhet te kerkosh lojtar qe fizikun e forte e zevendsojne me shpejtesine dhe tekniken. Asllani dhe Bare as nuk jan te shpejt dhe as nuk jan teknik. Shyqyr qe kemi Bajramin dhe Asanin sepse pa kto dy lojtare ne Europianin do e shikonim me dylbi. Daku dhe Broja kan fizik per te luftu me mbrojtesit e fuqishem te ekipeve te kualifikuara. Ne mesfushe me mire fut nje shkatrrus dhe nje pitbull si Abrashi sesa Asllan k@ri! Te pakten Abrashi dicka di ta bej, di te prishe lojen e kundershtarve ndersa Asllani di vetem te ktheje topa mbrapa te portieri. Broja Daku Seferi jan per titullar. Mucit ti jepet mundesia te tregoj sa vlen sepse nuk eshte i keq. Cikalleshi eshte vetem per 15 minutat e fundit! Asllani po ashtu,fute 15 minutat e fundit sa me humb kohe. Mesfushe ideale do ishte Bajrami Asani Ramadani Abrashi. Ska as Qazim,as Asllan e as Bare! Mbrojtje Gjimshiti Kumbulla Hysaj Mitaj ose Mihaj! Ky eshte ekipi qe ka me shume mundesi te beje dicka ne Europe e mos te dale me turp!

               1. R
                Real Madrid 10

                Kur ke pritshmeri edhe nuk shihen gjerat sic duhet.Ke shume te drejte per shume lojtar qe duhen sic I ke pershkruar. Po mua me pelqeu Mucolli gjithashtu. Mengjarash.Dukesh qe ishte I vetem pa asnje ose thuajse pak mbeshtetje. Per Dakun them qe ka prezence edhe eshte me I shkathet se Cikalleshi edhe imponohet me mire.Me Brojen ne krye te sulmit per mua Daku eshte kombinimi me I mire.Per kuriozitet, po shikoja Balliun( me pelqen) po nuk dukesh qe ishte ne fushe se shume I vogel me shtat.Edhe Hysaj( qe eshte permiresuar) eshte zgjedhje me e mire per lartesine qe ka( megjithese kur kap topin vec kur iken perpara edhe kroson), ndryshe te Ben me zemer se mos jep top gabim.Si perfundim: Berisha/Gjimshiti/Ismaijli( edhe Ajeti( I forte shume)/Hysaj/ Mitaj/Ramadani/Bajrami/Muci/Asani/Daku/Broja.

             2. n
              niko

              E turpeshme loja e kombetares e turpshme festa,tifozet bene gjene e duhur qe u larduan,nuk mund te perkrahje nje ekip kur ben nje loje skandaloze me nje ekip te ngordhur.

              1. M
               Mendimi im

               Shum mllef në këto mendimet!!! Të gjithë u banë specialista duke hequr e vu lojtarë,duke u ba trajnerë .. Detyra e Ekipit kombëtar ishte të shkonte në eoropian dhe ja arriti. Ishin grumbullu 26 futbollistë,duke rujt boshtin bani që një pjesë e thirrjeve që ishin të mos u takojë të luanin,përse duhej t'a mbyllnin pa lujtë asnjë minut,së paku t'i shohë trajneri kurë kishte siguru kualifikimin.! Ajo duhej të dihej se mbas dy ditësh në Moldavi,me formacion tjetër,ashtu doluhej,festa ishte për kualifikimin jo për Ishujt Faroe që herë tjetër në stadium kanë qenë vetëm kameramanët e kalamajt që mbledhin topat.

               1. T
                Turpi botes!

                Detyra e kombetares eshte vertet qe te shkoje ne europian,por ne se nuk ka qellim qe te kenaqe tifozet qe shpenzojne pa mase qe mbushin stadiumet brenda dhe jashte vendit,atehere le t'i bejne ndeshjet pa tifoze! Ne 2 ndeshjet e fundit ata luajten per bixhoz,se i pame ne ndeshjet me Polonine dhe Cekine se sa mire luajne! Pra kane luajtur per vete e jo per tifozet! Me vjen keq per Sylvinon qe ra ne gracken e FSHF dhe futbollisteve,se keshtu kane bere edhe here te tjera,dic u munden ne Rumani 6-1!

               2. t
                tetovari2

                Po këta të FSHF si duket janë me deficit mendor në tru!Si mendoni të qëndrojnë spektatorët prej orës3-4PM deri në3-4AM në qiell të hapur! I bie të qëndrojnë 12 orë. Shto edhe lojën e plogësht pa shije dhe barazimin. Mendoj se në dy ndeshjet e fundit dikush nga FSHF ka përzier gishtat!

                1. M
                 Mira

                 Loje e dobet ne dy ndeshjet e fundit.

                 1. O
                  Olti

                  Kjo ndeshja e fundit eshte komplet e shitur,,ate shperblimin 3,4 milion euro qe don me ba federata per futbollistat,i nxoren ne ndeshjen kunder Ishujt FAROE

                  1. M
                   Mynihu

                   Pa kosov nuk ka shqipri

                   1. H
                    Hatemi

                    Po e vertet pa Kosovaret dhe pa Albin Kurtin nuk ka Shwiperi E pate here e pare ziente tifozeria nga shqipetsret e Kosoveds kishte lezet se ishtd dhe Albin kurse Edi si muti ne shi rrinte lavandyri

                    1. K
                     Klodi

                     Po e vertet ata jane atedhetar jo si ne si Edi qe do Vucicin

                     1. T
                      Thumbi

                      Ky bojkotim i tifozave te kombtares per festen e pregaditur pas ndeshjes nga F SH Fja ,DUKE ja shitur ndeshjen bosave te lotove.e prere ne BESE MIJRA TIFOZE TE PRANISHEM...TE JETE NJE MESIM PER F,SH,F dhe futbollistat QE MOS TE TADHEN KURRE ME,ME MILIONA SHQIPTAR, E SIDOMOS ME TIFOZERIN E ZJARRTE QE JANE TE PRANISHEM NE CDO NDESHJE..@# BILES DUKE INVESTUAR #@.PRANDAJ TURP TE KENE FUTBOLLISTAT,E SIDOMOS F ,SH ,Fja .DUKE E DITUR QE TIFOZAT VIJNE PER TE SHIJUAR NJE GOL TE PAKTEN DHE FITOREN..TURP TE KENE PER KETE SKANDAL QE I HIDHRUAN TIFOZAT E PRANISHEM E SHQIPTARET KTA FUTBOLLISTA E F SH Fja.

                      Lini një Përgjigje