FOTOT/ “No Plisat – No Party’: Tifozët sulmojnë me komente FSHF-në në faqen zyrtare

20 Nëntor 2023, 13:52Sport TEMA

FOTOT/ “No Plisat – No Party’: Tifozët sulmojnë me

Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të ballafaqohet me Ishujt Faroe në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të kualifikimeve për ‘Euro 2024.

Shqipëria ka siguruar kualifikimin në Euro2024 dhe sonte i duhet të paktën një pikë për të zënë vendin e parë në grup.


Në këtë ndeshje nuk do jenë prezent tifozët nga Prishtina, ‘Plisat’ pasi nuk janë pajisur me bileta nga FSHF.

Kjo ka ngjallur reagim të madh nga tifozët e kombëtares, të cilët duan që ‘Plisat’ të jenë në stadium, pasi e përkrahin parreshtur ekipin kombëtar tash e shumë vite, duke mos ia kthyer shpinën asnjëherë.

29 Komente

 1. S
  Shqptaret e gjithe trojeve Shqiptare

  DUAM PLISAT NE STADIUME _ Fuck Cubin e Federates Duka ! Nuk ka bir Kurve te Pervetesoje Kombetaren Kuq e Zi . Presidenten ikin e vijn , KOmebtarja dhe Plisat ngelen Perjetesishte .

  1. I
   Inceneratori

   Bravo Duka ! Jo nuk duam Plisat ne stadium aspak, se ata jane komplet nje turme primitive qe sillen sikur po behet lufte ne stadium. Bravo Duka ! Nuk duhet lejuar te kendohen kenge idiote ne stadium qe i kendojne Jasharit , Aty ne stadium te kendohen vetem kenge per Shqiperine, jo per individe dhe na can veshet me ato kenget me cifteli, qe jane kenge per muze . Ne kemi kenge plot , kenge moderne per Shqiperine qe jane te shkelqyera . Ndaj beri shume mire Duka qe i ndali keta budallenjte e Kosoves. Po te duan te vijne ne stadium seicili ne menyre idnividuale , por jo si grup

   1. R
    Raimond vlonjati

    Edhe te mos lejohen ne stadium me qeleshe ( apo plis) ne koke, se duken si idiote dhe njerez primitive , Duken jashtezakonisht qesharake, te vjen turp ti shikosh keta idiote .Na peshtirosen Kombetaren me qeleshet ne koke dhe me ato kenget idiote per Jasharin . Aty eshte ndeshje e Kombetares dhe kendohen vetem kenge per Shqiperine, ose edhe kenge moderne ne anglisht mund te kendohen. por jo kenge per individe sic bejne keta deficentet e Plisave .

    1. A
     Alfa

     Po trecereku i futbollistave te kombetares jan Kosovare mo vlonjat, te vjen mire ty kur fiton fale atyre apo ci qi udhet

     1. N
      Noc. Rroku

      Alfa !!! Respekte , pseudonim ( si në kohën e lanetit)laneti/) , nuk është VLONJAT, se ska LAB të urrejë qylafin dhe plisin.

     2. B
      Berati

      Raimond internacionalisti, qenke nip i Duśan Mugośes e Milladin Popovićit. Ta hash mutin shqiptarve, o Raimond greqirja.

     3. A
      Alfa

      O INCENERATOR ste pelqejne kenget me cifteli ty ? Me ca te pelqejne me dajre me kerrnet muzike jevgjish?

      1. S
       Shqiptari nga Kosova

       E more m...m...ti budallenjte e Kosovës ty motrën e se ti nuk je shqiptare që folë me këte gjuhë !

     4. P
      Prec Ulaj

      Keta "Plisat" e Kosoves po mundohen te kopjojne tifozet e dhunshem te Beogradit. Po bejne te njetat veprime si "Red Star Belgrade’s notorious ultras", Veljko Belivuk.

      1. D
       Duka, tenton t'na prishe Festen Kuq e Zi

       I themi Dukes ,mos guxo ta besh nj veprm te tille se do ta paguash shume Shtrenjte o Maskara . Kombetarja dhe Stadiumi nuk eshte Pron e askujt por e gjithe Shqiptareve . Dkush po perpqet Ti Prish Festen Shqiptareve e t'i percaje ,por s'do ja arrijne kurr ,kushdoqofshn kta bij Kurvash Antishqptare . Ti kerkohet KM Rama menjher te nderhyje ne Federate dhe te ndaloje Skandalin menjiher dhe Plsat te marrin te gjithe Vendet e tyre e Stadium . Ju bejme thirrje nga gjithe Shqiperia .Duka mos guxo te percash Shqptaret o pis ,se po demton frymen e Bashkmit KOmbetare o qen

       1. P
        Plisa me mut anadolli

        Pirdh te cfryhesh,pjelle bastarde e erdoganit!

        1. S
         Shqiptaret ju shkehejn grate Grekut e Minortarve

         Pederastet Greke jane dobcat e perdhunimit Turke ! Ta shkerdhefshim c'ke ne shtep Mnorkaret Pederaste dhe gjithe Greqne o plehre sufllaqesh te hedhur ne rruge . Oooooooh s'ken faj juuuuuuu jo ! E ka ky pederast qe pallohet me ju grekt ktu ne kte hale

       2. A
        Adi

        Po hiqini kta injoranta se skan çju duhen ,le te kendojn per Jasharin ne Kosov ktu esht sport jo politike.

        1. S
         Shkodra

         Adi bastard greqirje, Te vrau e te shau Bejleri nje bastard sikur ti. O bastard, po çkujtoni ju, te mbetet shqiptarizmi ne duarte te bastardve sikur ti? Te ckedheft Janullatosi e Vucicit krejt cfare ke te pragu u shtepise.

        2. S
         Sqepari

         Po gjoben per flakadanet qe ju hodhet ne fushe ne takimin me cekine, kush e paguan?

         1. P
          Pjeter mustaku

          Jo tifoza hipi e te droguar, nuk i duam!

          1. p
           partizoni

           Plisat nqs vijne ne stadium per ti bere keq kombetares Shqiptare me parrulla fashiste ,me flakadane me fishkellima himnesh a thua se kemi shku ne stadium per lufte kurre mos ardhshin!! Ne Shqiptaret kemi vetem nje kombetare dhe kjo eshte e jona dhe do e mbrojme .Sa per plisat ne kenej nga nahija jone i themi qeleshe ,por ne mbrojme kombin ,flaurin dhe asgje tjeter.

           1. P
            Psikologu

            Bravo fshf...eshte turp te shkohet me qeleshe ne stadium a thua se jemi 100 vjet pas.Plisat e Kosoves duhet te edukohen te mos fishkellejne himnin e tjetrit ne stadium dhe te mos hedhin flakadane. Ai qe me thote grek ja qifsha jeten se jam shqiptar 24 karatesh

            1. P
             Plisi në karrige

             Në stadiumet e Shqipërisë rregullisht i vendosin plisat (qeleshet) nëpër ulëse kur luan Kombëtarja! Vërtetë qeleshe me antena por sidoçoftë qeleshe.

            2. Roberto

             Ju dhjefsha ju bashke me plisat tuaj. C'mutin duan ata ??? Ne kemi tifozat tane. Ata te hane mut me Albinin ne Kosove dhe mos vine te bejne propagande politike ne Shqiperi. Si tifoza le te vine por keta vine vetem per trazira dhe denohet fusha. Le te festojne atje ku jane. Boll me patriotizmat e dala boje.

             1. T
              Tepelena

              Robert o qirje e Gre qies, Ste kane faj shqiptaret ty o bastard qe fshijes pas emrit Roberto. Ciao ‘Berto’, o qitje greke.

             2. S
              Shqiperia e Cubave

              Nji Cube i ve zjarrn Parlamentit , tjetri Percan Shqiptaret _duke marre vendmi kunder Plisave . Lerini mer denglat ju aty larte .Parrulla mbajne gjthanej Botes gjithe Tifozat dhe nqs ka dcka qe nuk shkon , bisedohet me Tifozat por nuk mundesh kurr ti lagosh ,sepse s'eshte Duka probare Kombetares Kuq e Zi . Ngelet ala sot ne kte shekull duke ber Cubin kudo .S ne POlitke e kudo maskarenje .Kaq e veshtre s'eshte te merresht vesh me Plisat e kerkohej qe te mbann qendrim tjeter por jo ti perjashtosh ,Hajvanet ala Dejtojne KOmbn Shqptare pandaj na hypn Henat lart neve

              1. i
               indinjata

               Perjashto Serbine na thuaj ndonje vend tjeter ore Zog Mali!Jetojme ne shekullin e 21 ore rrypa,shikoni ,ndeshet qe trasmetohen direk !Skena ku luan Shqiperia jane te papara,kafsheri,pamotiv ,pa civilizim!Se ku hyn kenga e Kom.te UCK-se ne nje ndeshje futbolli kerkush nuk e kupton,perveç Serbise!Folklorizma idoteske o hej o hej o hej!Kafshe te Vetvendosjes ku gjithkush qe nuk i njeh mendon se po pushtojne ndonje vend!Thirrje idiotesh pa kulture ,qe nuk i shikojme ne Stadiumin e Prishtines me Zvicren,por nje qyteterim !Apo ngaqe Shqiperia eshte han pa porta dhe o burra "se na po shkojna e po dhjesim atje"!Me siguri keta jane paramilitare te Albin Kurtit qe i pergatit per zgjedhjet e 2025,kuptohet nese i lejon qeveria!Mos bini pre e batakut te tyre por ndikoni te civilizohen edhe ata qe kujtojne se Na kendej na i ka hekun bishtin Saliu e ata andej po iua hek bishtin Albini!Stop ketyre vandalizmave qe tregojne vetem moszhvillim e mosqyteterim.Nese vertet ka marre kete vendim federata :Bravo i qofte!Kosova i ka dyert e hapura per tu bere si Shqiperia ,por jo te behemi ne si ata sepse eshte regres.Plisat le ti kendojne "dardaneve" dhe mos te hane mut ketu se nuk eshte Shqiperia han!

              2. M
               M

               Ky eshte ekipi i Shqiperise, jo i Kosoves. Keta po na hakerojne ekipin kombetar. Kosova u skualifikua. Shqiperia eshte ekip me vete. Lerjani ekipin e Shqiperise shqiptareve.

               1. T
                The Republic islamic of kosovo

                Plisat islamike te kosoves duhen ndaluar rreptesisht te mos jene prezent ne asnje ndeshje kur luan Shqiperia...keta felliqesira te ulerijne e kendojne kenge ne kosove ...Shqiperia ka heronjte dhe kenget e veta...nuk na interesojne tifoze nga kosova apo maqedonia...

                1. M
                 Mbresa

                 KUNDËR MALLKIMIT TË GJUHËS SHQIPE Si shqiptarë që jemi Shqip ne duhet të mësojmë Dhe Zotin, të drejtë kemi, Ne gjuhën shqipe ta lëvdojmë. Epo ju gjuhën tonë Doni ta humbisni fare Dhe me mallkim e me nëmë Shprehni ta shpini në varre. S’më vjen rëndë nga priftërinjtë Që s’ dinë ç’ bëjnë e ç’punojnë, I urdhërojnë të zinjtë Që gjuhën shqipe ta mallkojnë. Po krye-priftërinjtë e tyre Nëkëmbës t’ orthodoksisë Shumë punë prej mynxyre Bëjnë kundër Shqipërisë! Të mallkojnë njerëzinë Të nëmosin gjuhën tonë, Të përçajnë Shqipërinë, Zoti mos e pastë thënë! Thonë s’ ditka Krishti shqip Dhe shqip-fjalë s’ pret prej nesh, Vetëm në gjuhën greqisht Të dëgjon e të mban vesh! Këto e shumë të tjera, Që dëgjon në kishë brenda Dhe na mallkojnë për hera Gjuhën tonë që s’ ua k’ ënda. S’ kanë frikë as turpërohen Që përçmojnë Perendinë, Po mburren edhe lëvdohen Sepse shërbejnë Grejqinë! Gjuhën e kemi tonë Të vjetër dhe të vyer, Nga Perendia ish thënë Që ta ruajmë të çkëlqyer. - Poezi nga Petro Nini Luarasi

                2. M
                 Morava

                 Koqevaret plisat jane terroriste islamike nuk duhen lejuar ne Stadium...Keta plehra vijne extra ne shqiperi per rremuje duke share Serbine ...Te pshurren ne kosove bajgat arabo-turke ..tu ndalohet hyrja ne Shqiperi.!

                 1. K
                  Kastriot

                  Zëvendëskryeministri dhe ministri i zhvillimit ekonomik të Moldavisë, Dimitri Alajba, deklaroi me këtë rast se “Të vallzosh sot me muzikën e Bregoviçit është njësoj si të vallzosh mbi varret e ukrainasve të vrarë nga agresioni rus”. Media ruse “eadaily.ru” njoftonte në 21 gusht se “autoritetet e Moldavisë i refuzuan Bregoviçit hyrjen për shkak të qendrimit të tij për konfliktin në Ukrainë

                  1. T
                   Tiranë

                   Morava o shkja, ik te portalet tua atje ne shkini e mos u masko ketu, shkja mut muti.

                  Lini një Përgjigje