Gjoba nga UEFA, FSHF acarohet me tifozët: Kini kujdes

21 Shtator 2023, 11:30Sport TEMA

Gjoba nga UEFA, FSHF acarohet me tifozët: Kini kujdes

FSHF ka reaguar pas gjobes se marre nga UEFA me 44- mije euro, per shkak te hedhjes se disa flakadaneve me fushe dhe mos permbushje te organizimit te ndeshjes.

FSHF ka reaguar e acaruar me tifozet rreth gjobes se marre.

Institucioni i futbollit shqiptar ka kerkuar me shume kujdes nga ana e tyre qe te shmangin gjobat.

Përvec gjobes UEFA ka mbyllur dhe dy tribunat veriore dhe jugore te “Air Albania” per ndeshjet e ardhshme.

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron t’u bëjë thirrje të gjithë tifozëve që mbështesin pa kushte Kombëtaren të jenë korrekt me sjelljen e tyre në stadium, të mos përdorin mjete piroteknike të cilat do të dënojnë skuadrën dhe tifozët në ndeshjet e ardhshme që janë vendimtare për fatin tonë drejt “Gjermani 2024”, thekson FSHF.

4 Komente

 1. F
  Futbollisti

  Pirç FSHF, pirç ! ...... . Në gjithë botën, individët që sjellin shqetësime në stadium, ju ndalohet hyrja për gjithë jetën........ . Vetëm në Shqipëri nuk zbatohet dhe nuk funksionon kjo......... . Janë të njëjtat kafshë që i bëjnë këto në çdo ndeshje.

  1. T
   Tofozi plak

   UEFA ka te drejte brohorit perkrah ekipin tend por mos ofendo himnin e ekipit mik apo mos hidh fishekzjarre .eshte sport jo lufte .mua me erdhi turp si shqiptar .

   1. R
    Raif Mahalla _ Ferizaj

    Ashtu edhe duhet, ti këndojm kombëtares , por jo edhe te hedhim mjete piroteknike, por megjithate ( ndonjeher edhe mjetet piroteknike e kan efektin psikofizik tek kundërshtari) Himnit te mysafireve në asnje mënyr nuk duhet ti fishkëllejm. Shqipëria tani më e ka nje skuader shum të fort' Europiani ësht i pa shmangshëm ! Mbajeni mend kjo skuader ësht ne gjendje ta mund çdo skuadër ! Jemi në top 10 e skuadrave me te mira te Europes.

    Lini një Përgjigje