Jo vetëm La Liga dhe Bundesliga, për Jasir Asanin mbërrijnë dy oferta… japoneze

1 Dhjetor 2023, 11:30Sport TEMA
Jo vetëm La Liga dhe Bundesliga, për Jasir Asanin mbërrijnë

Jasir Asani është emri më i nxehtë i merkatos së legjionarëve të Kombëtares. Sulmuesi kuqezi shkëlqeu me fanellën e Shqipërisë në kualifikueset e Euro 2024 dhe ka zgjuar interesin e shumë skuadrave të cilat kërkojnë magjinë që prodhon këmba e tij e majtë.

Anësori ka edhe dy vite kontratë me Gwangju në Korenë e Jugut dhe largimi do të bëhet vetëm kundrejt pagesës që raprotohet të jetë rreth 1 milionë euro. Interesi është i fortë në La Liga e Bundesliga me spanjollët e Las Palmas që kanë emrin e ishit të Partizanit në listën e blerjeve.

Por, së fundmi në tryezën e Gwangju kanë mbërritur dy oferta nga skuadrat japoneze, Kawasaki dhe Cerezo Osaka, raportojnë mediet japoneze. Mbetet të shihet e ardhmja e 28-vjeçarit, por dëshira e tij është gjithmonë rikthimi në Europë.

6 Komente

 1. T
  Turk ne menje e zemr shqiptar

  hahahahahahaha, oferta nga Japonia..duhet te jete Mesi ky Ahsanai...lol

  1. t
   tifozi

   O koqe, meso te shkruash shqip para se te zbardhesh dhembet. Ju ka mbetur turku ne mendje. Duket se ka qene turku qe ja paska bere sateme qe doli nje bastard si puna jote. Ka me miljona futbolliste ne bote, qe mbase nuk jane te nivelit te Messit apo Ronaldos, por qe bejne punen per ekipet ku luajne dhe Asani eshte njeri prej tyre dhe e kemi pare qe punen e ben shume mire, prandaj mbylle halen.

   1. S
    Shkodrani

    Je i saktë dhe i drejtë, por të lutem mos u trego I ashpër me këtë peden sipër; ai është sëmurë me disa diagnoza të gjitha të lidhura me trurin. Disa prej tyre janë sëmundje gjenetike që trashëgohet nga prindërit të infektuar me sëmundje seksualisht të transmetueshme. Disa të tjera janë të trashëguara nga gjyshërit dhe më larg.

    1. A
     Astrit Agalliu

     O shoku mos u lodh me qelbesiren qr i pergjigjesh se tani te gjithe e njohim eren e mutit qe i vjen dhe qe eshte i njejti qe nuk le te kaloje shkrim pa fyer Kosoven dhe shqiptaret jashte kufijve tane.Jasir Asanit i uroj suksese te metejshme sidomos me Kombetaren.Eshte nje yll i vertete qe ne janar do ta kemi me Seria A ose Bundesliga apo Spanje.Forca Jasir se sot eshte shorti

   2. T
    Tifozi plak

    Aziatiket kane futboll te shpejte dhe shikoni sa i pregatitur eshte Asani nga ana fizike .nuk dime si do vazhdoje me tej se kundershtaret ne europian do e markojne fort e s’do e lene te gjuaje aq kollaj si u duk ne ndeshjen me Moldavine por edhe per kaq sa beri falemnders se iu dhuroi shqiptareve disa kujtime te paharruara .

    1. V
     Ver Kalaja

     Forca Jasir Hasani se duam 3 gola prej teje ne Gjermani.Je i papam fare sallaks i mrekullueshem

     Lini një Përgjigje