“Kam qarë si një fëmijë i vogël pas fitores së Shqipërisë me Poloninë”! Babai i Jasir Asanit: E gjithë familja e rriti me frymë kombëtare

13 Shtator 2023, 13:33Sport TEMA

“Kam qarë si një fëmijë i vogël pas fitores


Jasir Asani është padyshim lojtari i momentit te Shqipëria. Super goli i realizuar kundër Polonisë i la të gjithë pa fjalë, pasi ishte një çmenduri. Por Jasiri ka filluar që të na mësojë shpesh me realizime nga distanca të pamundura.

Mjafton të shohim edhe njëherë ritransmetimin e atij goli, teksa sapo Jasiri shtron topin për goditje, të gjithë tifozët ngrihen në këmbë në Air Albania, si ta ndienin se ai top do të hynte në rrjetë “çmendurisht”.


“Jam krenar që djali im ka dhënë shumë kontribut për popullin shqiptar edhe pse priti shumë për thirrjen në Kombëtare. Jam njeriu më i lumtur në botë në këto momente. Jasiri luajti shumë bukur, bashkë me djemtë e tjerë.

Një falënderim i madh për presidentin Armand Duka dhe Silvinjon që ia dhanë shansin të tregojë veten edhe Jasiri, që e meriton Shqipërinë. Pa ndihmën e Zotit nuk do të kishim arritur deri këtu. Nuk dua të flas shumë për Maqedoninë e Veriut pasi dëshira e Asanit, që në fëmijëri na thoshte:

“Dua të luaj për Shqipërinë”. Jo vetëm unë, por e gjithë familja ime e ka ushqyer me frymë Kombëtare. Isha unë që e kam shtyrë drejt futbollit pasi kishte talent.

Në moshën 7-vjeçare u regjistrua te Vardari. Që atëherë e shihja dhe e dija që djali kishte shumë talent, isha i vendosur që do të bëja gjithçka që t’ia plotësoja të gjitha kushtet për t’u bërë futbollist. Kushtet nuk ishin nga më të mirat, me një rrogë të vogël ia kemi dalë dhe kemi përmbushur ëndrrën e djalit, babai bën gjithçka për fëmijën.

Më “çmendi” shumë goli kundër Polonisë që bëri këtë herë Jasiri. Emocionet më janë shtuar shumë në momentin që i gjithë stadiumi nisi që të thërras emrin e tij. Kam qarë gjithë natën dhe ditën për atë fitore. Kam pasur shumë emocione në atë ndeshje, qava si një fëmijë i vogël pasi mundëm Poloninë dhe i kemi bërë krenar të gjithë tifozët”, tha Fadil Asani per Sport Ekspres.

43 Komente

 1. D
  Detari

  me fryme arabe e kishe fjalen mahmutovica, keta duhen shporrur nga kombetarja qe sot.

  1. A
   Artani

   Ti je ai qe duhesh shporrur. Fatkeqsisht, komente si ky qe ben ti nuk moderohen nga gazeta tema. Eshte e turpshme.

   1. R
    Raimond Vlonjati

    Lejojen komentet raciste te ketyre spiuneve te Greqise , dhe bllokojne komentet tona . Mendo ca gazete raciste andtishqiptare eshte kjo gazete

    1. S
     Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

     Sumqirokomentuesit tourkalvanoi ankohen se nuk u lejohen komentet antishqiptare e pro turke. Ptuuuuu letyra arabe.....u qifte Arabia sumat m'xhamie hahahaha.

     1. V
      Vrana Konti

      Raimond Vlonjati@ ty koqevar nuk te shkon ky emer se une te shkerdhej breneveket more turkoshak kosovar.

      1. P
       Pogi

       @Vrana Kari o grekoserborus i pidhit te sateme, o karpushaq i mjero pederit kur nuk i din gjanat mshile qenefin moterqim se kosovaret ti shkerdhejne motrat po u solle keq. Ne Kosoven e Albin Isaboletin Kurtit te qihet nona e motra po bone legenin dhe nuk sillesh siq duhet. Ketu eshte KOSOVE dhe rregullat i bojme na, ne shtepine tone. Zhduku klysh kurvet. Rrnofte Albin Kurti, poshte Ramuti!!!!!!

     2. p
      pjeter

      Eshte ndonje nga stafi i kesaj gazete qe provokon gjithmone! Nuk ka se si te shpjegohet lejimi i nje personi ekstremist, qe fut urrejtje ne çdo teme qe ka te beje me shqiptaret ne Kosove, Shqiperi, Geqi e gjetke!! Keta te temes e dine se kush eshte, dhe kane mundesi ta bllokojne kur komenton ne kete menyre, por nuk e bejne, dhe me thene te drejten mund te ndiqen edhe penalisht, sepse komentet e ketij personazhi shpesh jane thjesht manifestim i urrejtjes per besimin mysliman,diskriminim puro dhe i bere nepermjet ketij prortali, gje qe ligji e ndalon!!

     3. T
      Taulant, Katana 138

      Po pellcet nga inati debil .........

      1. o
       o mire se na erdhe

       Mire e ke mor bace,por pse nuk e ke vazhduar´´:Me fryme kombetare turko-arabe´´,kur dhe emri dhe mbiemri vijne qe andej.Fillo me ndrrimin e emrit,mbasandaj me mesimin e shqipes,mbasandaj fillojme dhe flasim.

       1. G
        Gamisu Janulla

        Janulla te qifte greku me keq se cte ka qire. Neve shqiptareve na ha karin ti me gjithe janullat e tjera. E dhjera eshte se ju nuk ju do as greku. Bythqirat tradhetare nuk i do njeri

        1. M
         Me fryme komtare???

         Me fryme komtare të kujt?? Dhe i ke vue atë emer djalit? Dhe djali i juaj e kthen fushen e fotbollit në shesh Xhamije? Apsulitish ka diçka që nuke shkone këtu.

        2. N
         Nji Baba e Familje e mrekullueshme Shqiptaresh

         Zoti ju dhent gjithe te mirat . Jasiri juaj eshte nji Yll i Shqiptarise dhe hallall edukimi Patriotike dhe shpirti juaj prej Shqiptari per gjithcka kontriboni per Kombin Shqiptare . Jasiri mbetet Magjia e Arenes Kuq e Zi dhe ne i urojme me gjithe shpirt shume shume suksese ne karieren e tij si futbolliste dhe juve te gjitheve si Familje .(mos u impresiononi nga Komentet e filoGrekeve apo filoSerbeve qe flasin shqip ,thjeshte injorohini sikur ata mos te ekzistonin fare ) _ Roofshi e gezofshi e se shpejti ne Shqiperine Natyrale

         1. D
          Dhe emrin jasir nje djali te ri eshte turp

          ....e pa' shpiegishme.

          1. T
           Taulant, Katana 138

           Akoma me paragjykime ne nje bote globale.

           1. l
            lesh e li

            Jasir eshte emer normal dhe qe shqiptohet lehtr per shkak te kombinimit zanore - bashketingellore. Po ti, si gomari qe je, i mat gjerat me bajgat e kokes tende.

           2. S
            Shqiptar apo turk

            Otomanizmi

            1. T
             Taulant, Katana 138

             Filluan plehrat filo-hales-helenike te vjellin kunder Kombetares.

            2. P
             Patrioti

             Detari e ke gabim komentin ne frymen e fese : Ate mentalitet ka nuk eshte gabim qe i ka vene ate Emer Jasir perkundrazi ky emer te nderoj me fitore ty .Po tregohesh shume i pa drejte ti dhe komentusat e tjere qe komentojne me kete frym . Ne Shqipetaret jemi nje popull i emancpuar anojme shume nga Europa . Edhe Kosova drejt Europes do shkoj por me mend ne koke . Sa na eshte dashir ne Shqipetareve per te aritur ketu ku jemi dhe e kemi kaluar ne Emancipim me tepri prandaj duhet cdo gje me mend ne koke dhe kembe ne toke per mos te gabuar dhe ofenduar kur te tjeret jane ne regull se ulim vehten.

             1. I
              Iliro Pellazg

              Ky qenka nipi yasir arafatit te palestines.

              1. A
               Artur

               Eshte nipi i pidhit te motres tende jo i arafatit, pyete pidhin e motres, gruas, apo kusherirave, pidhin e sateme lere per ne fund , per ta pyetur meqe je moterqir dhe pragleruar

              2. L
               Lala i Lushnjes

               Atdhetari Fadil! Të gëzoni shëndet të plot ju dhe gjithë dashmirët tuaj! I nderuar! Nderin ia dhat vet vetes dhe familjes tuaj me edukatën e dhënë. Një këshillë nga lala, mos i numëroni qentë që lehin rrugës e mos ua hidhni copën e kockës, sepse ata atë punë dinë të bëjnë, përsëri do të lehin si qen rrugësh që janë.

               1. T
                Tony E

                Respekte Shqipe mos lexo komentet e gjakprishurve qe duan te na ndajne ne jemi nje pa dallim feje ne jemi Shqipetar

                1. C
                 Ceni

                 Me pelqeu shume goli Jasirit me Polonine po dhe goli meparshem. Futbollist me shume talent. Nje djale i edukuar qe shpreh thjeshtesi dhe perunjesi po dhe shume besim ne vetvehte. Jasir, qofsh i bekuar!

                 1. T
                  Trotski

                  Respekte Babait te Jasirit.U prifte e Mbara per te miren e Kombetares dhe te Familjes Tuaj.O Komentuesi " Detar " I Janulles.Kina bashke me Hindine te shkerdhefshin Robt o Beqir janulle.

                  1. a
                   adi

                   Shum suksese ne karrier nje futebollist i shkelqyer Rrespekt per familjen tuaj qe te ka rrit ne taban kombetar

                   1. s
                    shqiptar

                    Jasir, t'u lumte! I paske terbuar nga zilia antishqiptaret filogreke.

                    1. T
                     Tifozi plak

                     Meriton te jesh krenar se ke rritur e edukuar nje djale te mrekullueshem qe na gezoi te gjitheve .

                     1. N
                      Njeriu qe do gjithe shqiptaret

                      Eshte nje djale i talentuar puro shqiptar dhe nje talent qe vone vjen me. Vazhdo rrugen qe ke nisur se se pari ke Zotin me vete dhe gjithe shqiptaret. Mos u lendo nga disa komente qe nuk e di kush i ben. Sukksese Jasir , e ta gezosh emrin e gjithcka te bukur qe ke! Keshtu na ndero gjithmone!, Edhe nje here te uroj shendet e mbaresi familjarisht!

                      1. B
                       Berti

                       Goli ishte perle bravo faleminderit djaloshit

                       1. U
                        Urime te Riut ne Futboll.

                        Ore dallkauka ! mos ofendoni te Rinjte qe mbi te gjithe Ai ka te Drejten e tije ku te lozi apo se cfare vendos ne Jeten e tije.. Mos u futni ne gjyna me njerezimin cilido qofte .. Hjad tani futjani nje pjate supe ai qe ofendon ! Tjeter here silluni mire ..Se Zoti ju denon..

                        1. U
                         Urime te Riut ne Futboll.

                         Ore dallkauka ! mos ofendoni te Rinjte qe mbi te gjithe Ai ka te Drejten e tije ku te lozi apo se cfare vendos ne Jeten e tije.. Mos u futni ne gjyna me njerezimin cilido qofte .. Hjad tani futjani nje pjate supe ai qe ofendon ! Tjeter here silluni mire ..Se Zoti ju denon..

                         1. U
                          Urime te Riut ne Futboll.

                          Ore dallkauka ! mos ofendoni te Rinjte qe mbi te gjithe Ai ka te Drejten e tije ku te lozi apo se cfare vendos ne Jeten e tije.. Mos u futni ne gjyna me njerezimin cilido qofte .. Hjad tani futjani nje pjate supe ai qe ofendon ! Tjeter here silluni mire ..Se Zoti ju denon..

                          1. U
                           Urime te Riut ne Futboll.

                           Ore dallkauka ! mos ofendoni te Rinjte qe mbi te gjithe Ai ka te Drejten e tije ku te lozi apo se cfare vendos ne Jeten e tije.. Mos u futni ne gjyna me njerezimin cilido qofte .. Hjad tani futjani nje pjate supe ai qe ofendon ! Tjeter here silluni mire ..Se Zoti ju denon..

                           1. U
                            Urime te Riut ne Futboll.

                            Ore dallkauka ! mos ofendoni te Rinjte qe mbi te gjithe Ai ka te Drejten e tije ku te lozi apo se cfare vendos ne Jeten e tije.. Mos u futni ne gjyna me njerezimin cilido qofte .. Hjad tani futjani nje pjate supe ai qe ofendon ! Tjeter here silluni mire ..Se Zoti ju denon..

                            1. U
                             Urime te Riut ne Futboll.

                             Ore dallkauka ! mos ofendoni te Rinjte qe mbi te gjithe Ai ka te Drejten e tije ku te lozi apo se cfare vendos ne Jeten e tije.. Mos u futni ne gjyna me njerezimin cilido qofte .. Hjad tani futjani nje pjate supe ai qe ofendon ! Tjeter here silluni mire ..Se Zoti ju denon..

                             1. A
                              Atdhetari

                              Burrat shajne dhe rrrihen ballperballe. Nese shan ne kete faqe gazeteje kuptojet nuk je "TRIM" Prandaj ata qe urrejne shqiptaret kudo qe jane te shkojne dhe ta shajne ate pesron ne sy. Te shohim cfare do te ndodhe. Sa per filogreket dhe filsoserbet ata perhere do te marrin ate qe meritojne sic po ben shqiptari i tredhur grek FB.

                              1. O
                               OLSI

                               Jasir Asani , per golin qe i bere muzhikeve nuk do te harroj deri sa te mbylle syte, dhe per ate qe po ben me kombetaren kuq e zi, do jesh i nderuar kudo qe te shkosh, lum ajo familje qe te ka , hallall qumeshti i nenes djale. Sa per komentet e keqija qe disa bejne per kete djale , jane vetem trima , qe fshihen mbas telefonit, apo kompjuterit , dhe nxjerrin vrer nga goja e tyre e qelbur, se jane krimba dhe zvarraniker ne jeten e vertete, nqs kane nje jete, gje qe sma ha mendja. Keta njerez jane te kalbur, dhe kerkojne vetem vemendje , se nuk i perfill njeri , ne jeten e tyre mizerabel. Dhe nepermjet internetit , nxjerrin mllefin , urrejtjen, sepse ne jeten e vertete jane zvarraniker, qe skane kurajo te shprehen direkt me njerzit, per ate qe mendojne, per e bejne nepermjet metodave te tjera, se nuk kane burrerri ta thone hapur ate qe mendojne, sepse kane lindur, ngelen, dhe do te vdesin si zvarraniker.

                               1. B
                                Bato

                                " Feja e shqiptarit eshte shqiptaria", qe ju dhjefsha fene dhe emrat tuaj te qelbur.

                                1. J
                                 Jorgo nga Burreli

                                 Nje mut janë si Jasir si Jorgo. Shko qiu me Janullen tani, legen.

                                 1. B
                                  Beni

                                  Po pse more flisni me gjuhe raciste ndaj nje njeriu dhe futbollisti te mre qe beri te lumtur dhe te gezuar Shqiptaret ne gjithe boten !

                                  1. N
                                   Nji gazete Shqiptare qe lejon te fyen Shqiptaret !

                                   Nuk eshte faji i zvarranikeve te janulles , por i pederastit qe na e shet per Medie kte Hale . Kjo medie eshte ne sherbim te propagandes e politikave Antishqiptare ,dhe financohet nga pederat e Athines madje edhe serbia ,ku nuk rrespektohet asnji lloj Etike apo Morali e aspak Dinjiteti Kombetare sepse pederasti katundit ymeros bazovic ,i shtyhen euo nga pas .Ptuuuuuuuh kerma Antishqiptare .Nga kjo fare e ndyre kemi humbur Trojet ne shekuj ne Shqiptaret

                                   1. D
                                    Drilon

                                    Ju rujt Zoti familjarisht

                                    1. L
                                     Lazarati

                                     Cfare mrekullie Jasir Hasani!Jam i sigurt qe Bythqiret grek te Shqiperise nuk i ka zene gjumi prej marazit dhe duket qarte me komentet e tyre se sa keq jane bere me fitoren e shkelqyer te Shqiperise dhe ma keq pwr ta qe shenoi Jasiri.Shyqyr qe eshte Tema te zbuse deshperimin e ketyre felliqesirave antishqiptare.Por ama i kemi dhene dhe ketyre nje mesim te mire kur buciste stadiumi me kengen ,,Mora fjale. do te kene fikur televizorin dhjeramanet ortodokse antishqiptare

                                     Lini një Përgjigje