Konflikti i Brojës, gazetari zbardh takimin sekret të trajnerit me babain e lojtarit

21 Nëntor 2023, 10:14Sport TEMA
Konflikti i Brojës, gazetari zbardh takimin sekret të trajnerit me

Gazetari Tami Kona është shprehur se trajneri i Kombëtares ka zhvilluar një takim sekret me Armando Brojën në Angli dhe me të atin e tij, që sipas tij, është edhe menaxheri i lojtarit.

Ai tha se gjatë takimit, trajneri i shpjegoi situatën para ndeshjes me Çekinë, që ishte një sfidë e rëndësishme për kualifikimin në “Euro 2024”.

Ai tha gjithashtu se konfliktet me Brojën kanë nisur që me trajnerin Edi Reja.

“Problematika me Brojën ishte e madhe që kur ishte Edi Reja. Ne gazetarët dukej se sulmonim Edi Rejën. Me Edi Rejën ne nuk kuptonim se kush ishte formacioni i ekipit shqiptar. Reja thoshte se ne kemi një lojtar shumë të mirë dhe thoshte që ky është i rëndësishëm, por kur hyn nga stoli.

Na dha 6 pikë me Hungarinë. Por problematika më e madhe filloi tani, rreth një vit pa u aktivizuar, sepse ishte edhe i dëmtuar. Unë e kam thënë edhe kur diskutonim, se trajneri vajti takoi Brojën në Londër, Pochetinon, një trajner shumë i rëndësishëm, menaxherin, babain e Brojës.

I shpjegoi situatën kur ne kishim një ndeshje shumë të rëndësishme me Çekinë. Mbasi kishim mundur Poloninë, ne nuk kishim problem Brojën, por kualifikimin, sepse një humbje me Çekinë do të na hapte shumë punë”, u shpreh Kona.

14 Komente

 1. C
  Chvb

  Artikull made in 2023 nga gomar gazetar , nga fshatar te pa gdhendur qe e kan njoft topin mas 90tes , kryeartikull bombastik dhe ne torbe nuk ka as gje , koqe gazekar.

  1. P
   Pran

   E vertete gazetar i marre krejt genjeshtra

  2. K
   Koli

   Cfare Palo Gazetar.Vetem Genjeshtra per te marre ca leke me nje Artikull Leshi.E ka takuar jo nje here,por 2 bdoshta 3 here,ku eshte Problemi.Pse i fryni kot gjerave or Gazetare Leshi.Vete Sylvinio e tha qe e kam takuar heren e pare,heren e dyte prape,dhe ju thoni Sekret.Ik or Idioter.

   1. P
    Pensionisti

    Kujt shqiptari i intereson ky thashethem banal!?

    1. J
     Ju shkerdhefte Afrika Bordellon e gazecarise

     Kta duhen denuar nga Lgji per desinformacione e perhapje te shpifjeve ne Opinon duke Demtuar Personalitete dhe shtremberuar Realitetin Shqiptare . Boll me ,me te Maskarenje pseudoGazetare katundesh qe deri dje i benin shoqeri gomareve te stanit e sot do ju tregojne Prralla idiotesh Shqiptareve

     1. t
      tetovari2

      Gazetari i plepave,kazan gazetari, që del se është një debil me diplomë.Po çfar sekreti na zbardh o tarallak me brirë kur e dimë se publikisht shkoi në Angli për të biseduar!Ku e sheh sekretin këtu?!

      1. M
       Muzaka i Ri

       More vesh cfar kishin pire?,jo, atehere nuk ditke gje. Po ik ore pirdhuni,lereni birin e botes ne pune te vet,palo njerez.

       1. l
        lexuesi

        Ore gazetaruc kazani ku shkoni me keto shkrime bajate e pa kuptim ,ku lexuesi eshte me i ngritur se ju !Mero ka ardhur koha te beshe seleksionim apo s'ke me se mbush faqen pasi na ul inteligjencen me te tilla shkrime apo ndoshta duhet te lexojme vetem titujt dhe jo artikujt?Ore e kuptoje keta rrypa qe ne ç'fare niveli eshte sot lexuesi apo jo! E hap tek " DRITARE TV" ku nje gazetaruc me emrin Ermal te ve ne gjume se dhe vet del i pergjumur, ngaqe eshte shume i lodhur ne detyren si gazetar!Fatkeqesi mediatike dhe mjere ne qe dime shqip! Ore drejtuesa te ketyre mediave :A nuk e vini re nivelin medioker te ketyre gazetaruceve qe nisin te thone ndonje lajm pa fill ,zhvillim dhe fund!

        1. K
         Kalec Dega

         ahahahahahhahahahaha, lene gazeka rin po vetem ne Albanistan takon trajneri bahane per te zgjidhur hallet..... lol Turqi 2 vs Turqi O, lol

         1. s
          sali

          Gazetaret jane gjobe venes ose te paguar nga njerez qe duan te demtojne te tjeret,Shkruajne ate qe nuk eshte,Pashe njerin qe kishte shkrojtur qe mire ben traineri qe nuk fut Ivan Balliun po fut Hysajn,Cjane keto budallalleqe

          1. L
           Landi

           Gazetare qe marrin Leke per te ukur ndonje lojtar dhe te ngrej e te tjere.Sheh ate emisionin qe ka bere tani ai djali Klaudio tek Sport Expres dhe e kupton ku duan te dalin.Thonte sot qe Lojtari me i dobet me I Faroe ishte Ivan Balliu,prandaj fusin gjithmone Hysajn Trajneret.Cfare ndeshje pe ti mor Gazetaruc,se specialist nuk je:Lojtari me i dobet ishte Uzuni,i dyti vinte Mitaj(ai djali ri ne krahun e majte,cdo top i rrotullohej kot ne kembe,dhe ja merrnin.Ku ishin fajet e Balliut qe ishte me i dobti.Cfare beri i Madhi Asani?Merrni vesh ju Idiote Gazetare apo shkruani se ju japin Leke nen dore qe Trajneri te marri ne Europian ate qe duan Disa Lojtare dhe Duka.Aty ka Lojtare qe nuk jane per Nivel Europiani,Kush?Muci e ka me Hene,njehere mire,njehere Bythe,keshtu eshte dhe ke Legia.Au djali mga Kosova Muja,nuk eshte ndonje gje:Prandaj Trajneri duhet mediemos te marre Brojen,do zoti behet sic ishte,dhe Kumbullen dhe Ajetin,dhe te heqe sa te doje se ka plote qe nuk jane bdonje gje.Prishet grupi thone disa,po kujt i plasi:Shkohet per te bere figure te mire dhe jo Katnarce.Tung nga Canadaja nga nje ish Futbollist.

           1. B
            Bruno durres

            Brravo shoku kështu duhet të mendojnë të gjithë aty duhen lojtar që luajnë jo lojtar me mik se e shkatrrojn futbollin ton t'a ;en tranjeri të vendos vet

           2. V
            Velo

            Edhe vet nuk e kupton cfar ka thene gazetari. Tamam idiot.

            1. M
             M.B

             Ky gazeteri ben cfar i meson Mero qerosi pasi ky Mero eshte genjeshtar klasik Turp

             Lini një Përgjigje