Ku bëhet historia, është edhe Fevzo

6 Dhjetor 2023, 11:22Sport TEMA
Ku bëhet historia, është edhe Fevzo

Pak ditë më parë në Hamburg u hodh shorti për Europianin 2024, në të cilin merr pjesë edhe Shqipëria.

Dhe normalisht, aty kishin shkuar gjithë gazetarët e sportit, për të transmetuar live shortin, por dhe intervistat dhe komentet pas hedhjes së shortit.

Nga Shqipëria, duke qenë se Europiani do të transmetohet nga Klani, normalisht pritej që të ishte prezent ndonjë gazetar sporti.

Por çuditërisht, aty u shfaq vetë Blendi Fevziu.

Tani se çfarë lidhje ka Fevziu me futbollin, hajde mere vesh, por siç ndodh rëndom në Shqipëri, këta gazetarët “VIP” duan të shfaqen kudo.

Aq më tepër një personazh si Fevziu, që mendon se ai është atje ku bëhet historia.

Nuk mjafton që na shfaqet çdo mbrëmje duke na folur për politikën, udhëtimet e tij të famshme, apo librat që bën në avion.

Duhej të na dilte edhe tek shorti. Nuk është çudi tani, që në qershor të shfaqet edhe si komentator i Kombëtares!

12 Komente

 1. N
  Na myten

  Si cfare lidhje?! Koka pa gunga pra! E ve ne dispozicion kur luajne me pasa Berisha-Nano apo Berisha-Rama.

  1. X
   Xha Braho

   ZARI DHE PUTHADORESI I S. BERISHES KE QENE PERHERE O BLEDO…. JO ME KOT, ZGJODHE DHE BLUZEN ME EMRIN E TIJ… RESPEKTE ÇUNAVE TE KOMBETARES, DHE PORTIERIT E. BERISHA.

   1. H
    Hajdëri na Tropoja e hajdërëve

    Edhe Fevzo, si Malo Beu, që i shkon prapa historia….

    1. F
     Fantomasi

     mos e nxirrni kete felliqsire neper gazata

     1. Q
      Qafa e Llogarase

      Qerosi eshte I bindur qe ka gjak blu,dhe I duket vetja princ,prandaj me mire o Fevzo lere gazetarin se kur fillon e te meret goja vallahi..na hap miden, meru me udhetimet e na trego por te flasi ndonje tjeter se po fole ti..aha.. aty dhitet muhabeti

      1. M
       Mati

       Pse nuk e dini. Bota rrotullohet rreth Fevzos. A keni pare kur thote ne te djathten time ndodhet filan mal, ne te majten time filan det.E mendon vete gjithmone ne qender.

       1. J
        Jari N

        I degjeruari Fevzo, skuthë Spiun i Sigurmit.

        1. D
         Doda

         Prandaj nuk perparon ky vend sepse nuk ben cdokush punen e vet por merret me punen e tjetrit

         1. p
          poc

          Po ky i bente ato pasthirrmat qe degjoheshin gjate shortit?

          1. R
           Rroku i Dajes

           Na rruajsh trapin o Blend bythlepires bashke me Berish koqen e Vicidolit se portierit i vini anash o mutrat e Lanes.

           1. N
            Një ish Pedagog i tij në Fakultet.

            Z.Mero, më fal për fjalën e rëndë që do përdor për këtë Fevziun, sepse e meriton 1000% dhe jo vetëm Ai, por e gjithë shpurra Mediatike: MADE IN BERISHA-METAJ

            1. T
             Tifozi plak

             Me ate tullen e shndritshme duket sikur e kane bere synet nga koka.

             Lini një Përgjigje