Kuqezinjtë favoritë absolutë, ja si kuotohen skuadrat në sfidën Shqipëri-Ishujt Faroe

20 Nëntor 2023, 14:40Sport TEMA

Kuqezinjtë favoritë absolutë, ja si kuotohen skuadrat në


Kombëtarja shqiptare ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm duke u kualifikuar nëEuropianin e vitit të ardhshëm.

Kjo arritje dhe formë e mirë padyshim ka ndikuar edhe në kompanitë e basteve që shohin kuqezinjtë dukshëm favoritë.

Si e para e grupit, Shqipëria ka njëkoeficient 1.20 për një fitore ndaj Ishujve Faroe, ndërkohë barazimi 5.60 dhe fitorja e miqve kuotohet 12.00.

5 Komente

 1. Z
  Zoni ,98 vjec

  A thuaj ti qe fitorja e Ishujve Faroe me kete koeficent shume te lart ta joshi Duken e FSHF?

  1. D
   Dukakis nuk del sheshit, manipulon me terezi

   Une them barazimi 5.6 do e nxirrte faqebardhe dhe s humbet lojen dhe 5-6 parate.Nje e kuw ,nje penalties dhe justifikohet barazimi.????????????

  2. A
   Adidas

   Nuk duhet te FLUTURONI me bisht Prasi. KUQEZI nuk beri lojen e duhur ne Moldavi. Ishte skuadra Moldave shume me e pregatitur fizikisht dhe teknikisht. Nuk eshte Cudi qe sot dhe idhujt faraoe te jene shume mire. Skeptik!!!!!

   1. t
    tifozi objektiv

    Në Moldavi,për here të parë Sylvinio kishte rënë në 'kurthin' e ambienti futbollistik te fshf ,duke u paraqitur me formacionin kundër çekëve,gjë që tregonte pasigur dhe frikë nëse ndryshonte gjë në formacion,duke i lënë lojtarëve në fushë "dopio gjashtën",sepse iu rrit presioni,kur dhe lojtare te caktuar nuk ishin ne formen më të mirë,por dhe kur me Moldavinë duhej stil loje tjetër( mesfushe më shkatërruese dhe sulmues kundërsulmi të shpejtë dhe jo me cikalleshra), që mund t'a bënin më mirë në disa pozicione në mesfushe dhe sulm lojtarë të tjerë më nē formë. Ne na ndihmoi fati,por ai mund të mos jetë gjithmonë me ne,prandaj duhet të tregojme futboll duke luajtur me grinte deri në sekondat e fundit. Thjesht ajo që pamë në Moldavi,paçka se u kualifikuam,se ajo në mos atje,në Tiranë do vinte,ishte 'fytyra e panjohur' e trajnerit,që nëse do çfaqë në vazhdimësi,pasiguri,frikë,mungese inisiative e guximi,tipare që na u duk se i kishim pare tek ai ndryshe,atehere do të thotë se dhe tek ky trajner ka filluar të ndikojë 'presioni' i federatës sonë ,apo 'i analisteve politik të fubollit',që shpejt mund të bjerë në 'tapet'.. Pranadsj pavarsisht se sa 'i vogel' eshte I.Faroe,duhet vlersuar maksimalisht si te jete Brazili,por me mentalitet fitues gjermani dhe shpirt shqiptari. Ne kemi një brumë të mirë në këtë kombetare dhe nëse do të sillemi në çdo ndeshje si profesionistë të vërtetë,ne mund të bëjmë çudira dhe në europian dhe t'i shkaktojmë dëme skuadrave të mëdha. Le ta nis Komtarja turneun e saj në Gjermani si pretendente ,duke kërkuar maksimumin,se asgje nuk eshte e paarritshme. Fitorja vjen për këdo që guxon.

    1. D
     Duka i krimit-thoshte Berisha!

     Ne ndeshjen me Moldavine une pashe skuadren tone kombetare sikur trainer ishte Reja! Ne pjesen e pare pashe nje skuader fantastike,ndersa ne pjesen e dyte pashe nje skuader te corganizuar sikur e kishte shitur ndeshjen!

     Lini një Përgjigje