Man. City i “falet” Haaland, dopieta e norvegjezit dhuron 3 pikët

7 Gusht 2022, 19:31Sport TEMA

Man. City i “falet” Haaland, dopieta e norvegjezit dhuron 3

Erling Haaland e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshmë këtë aventurë në Premier League.

Norvegjezi ka arritur të shënoj një dopietë në ndeshjen hapëse ndaj Ëest Ham.

Trajneri Pep Guardiola ka arritur të marrë 3 pikët e para në këtë start duke mposhtur ekipi e David Moyes me shifrat 2-0.

Një gol për secilën pjesë ka mjaftuar që ekipi i Manchester City të largohet me fitore nga kjo transfertë. Një penallti e fituar në minutën e 36 nga Haaland dhe e kthyer në gol po nga vetë ai, ka mbyllur pjesën e parë.

Ndërkoh që në pjesën e dytë do duhej një asist fantastik i De Bruyne për të nxjerrë vetëm për vetëm me portierin Haaland që nuk gabon as kësaj here.

Ekipi i Ëest Ham provon të reagojë por Ederson neutralizon çdo gjë.

Lini një Përgjigje