Mashtrimi i Armando Dukës me shitjen biletave Shqipëri-Çeki

16 Shtator 2023, 09:31Sport TEMA

Mashtrimi i Armando Dukës me shitjen biletave Shqipëri-Çeki


Biletat per sfiden Shqiperi-Çeki jane shitur te gjitha, ndonse ata qe e ndejkin rregullisht Kombetaren dhe kane pritur me ore te tera online per te siguruar nje bilete te tille nuk kane mundur dot ta blejne.

Kjo per shkak te nie mashtrimi online qe ka bere FSHF-ja e Armando Dukes.

Edhe pse lajmeruan daljen online te biletave, mijera tifoze kane qendruar online me ore te tera me shpresen se serveri i faqes ku shiteshin biletat do te hapej, nje gje e tille nuk ndodhi.

Kjo ka sjelle irritimin e tyre ndaj FSHF dhe dyshimet se biletat nuk kane dal kurre ne shitje per tifozet real qe e mbeshtesin Kombetaren ne çdo ndeshje, por jane shperndare nga drejtuesit e FSHF duke bere qokat tek rrethet dhe miqte e tyre.

Edhe Gazeta TemA ka verifikuar dje prej disa oresh faqen e biletave te FSHF nese do te hapej dhe do te kishte realisht bileta online, diçka e tille ishte e pamundur.

Ndaj e gjitha ishte nje mashtrim publik nga institucioni qe drejtohet nga Armando Duka, duke i perdorur biletat per qefet dhe njerzit e tyre.

(TemA)

22 Komente

 1. S
  Sqepari

  Eshte biznes i hatashem ne tregun e zi. Kerkoni se do gjeni me cmime te kripura!

  1. B
   Bravo MERO

   Po ti perdorin per qefet e tyre hallall se do ishin nja 300 bileta.Problemi eshte tek 2milion eurot qe do fitojne kta bastarde te pangopur. Shemtira

   1. r
    reni

    Bravo, Bravo Mero !!!!

   2. t
    te fala

    kollaj kjo pune. Prokuroria le te nise nje hetim kryesisht, dhe ta shikojme nese ky birbo eshte llum, apo lajmi eshte fake

    1. p
     pjeter

     Keshtu mendoj edhe une!Po te duan, i japin nje pergiigje zyrtare kesaj pune , mundesite jane ti rregullojne njehere e mire! Duka, personalisht ndoshta nuk ka gisht me biletat,sepse sipas mendimit tim i intereson me shume reputacioni ne UEFA, por bashkepuntoret e tij, duke pare se c'fare makinacionesh ishte ne gjendje te bente Arben Dervishi bashkepuntor i ngusht i Dukes, nuk e lene tu iki nga duart nje rast i arte si ky i biletave!!Ndoshta eshte rasti mire ti futet nje kontroll me themel kesaj punes se FSHF-se, se Dukes!!

     1. A
      Ana

      Nese Duka nuk ka vene dore si individ, duhet te veje grushtin si drejtues dhe te ndeshkoje vartesit e vet. Nejse ai eshte hjesht president pa pagese dhe jo zyrtar i Federates.hahha

    2. b
     beni

     eshte shume e vertete edhe une prita per te blere nje bilete me dha nje nr dhe pas 10 minutash tha qe biletat jane sold out. Mashtrues dhe hajdut ordiner nuk e di sesi nuk shporret ky plehre katunar injrant nga drejtimi i futbollit shqiptar. Poshte duka krimit hajduti ordiner

     1. C
      Ca me thone me teper

      Vari teneqen. Kur ishin biletat me 6000 ne ndeshjen me Polonine, me lire te binte ta shikoje ne nje restorant afer stadiumit ku dhe konsumoje darken dhe shijoje ndeshjen dhe te ngelnin lek per kthim (taxi sikur te beheshe xurxull ne birra se 6000 personi dalin e teprojne). Tani besoj ne kosto perfshihet dhe hoteli se kushedi sa ka shkuar bileta me Cekine. Cudi s'morem vesh as cmimet. Ne prape do e shijojme se cunat do luajne, sdo luajne spekullantet. Ishalla nuk katandiset muhabeti qe te diskutohet vendi i 2 ne ndeshjen me Ishujt Faroe dhe te varet nga rezultati i thelle. Se kush i kupton shpikesit !?

      1. N
       Nastradini.

       Tifozet ne shtepi. Paloqet ne stadium bashke me Duken. Bojkotim nga tifozeria per te eleminuar tregun e zi te biletave. Duka njihet pdr korrupsion. Une keshtu mendoj. Nuk kane ndjenje kombetare duke sabotuar perkrahjen e tifozerise kuq e zi.

       1. s
        sportdashes

        Hani hani Marmallate akoma me Duken! Armandoja e futi ne thes zdapin Ed Ramen, ja qepi gojen qe llapte kunder tij dhe e detyroi ti rrije prane ne tribunen e stadiumit mu si qeni rrahur.

        1. D
         Dulja

         Me se e sakte! Çdo koment tjeter eshte i tepert

        2. K
         Kritiku

         Mire e beri qe i ka shitur bileta dhe duket ne kete rast idiotet nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut do ti paguajne. Ne kete rast as na behet vone sepse nuk eshte fundit i botes. Ndeshja shikohet edhe nga ekrani, ne shtepi apo ndonje lokal. Biles me mire kur je me shoke ne lokal sepse nuk degjon ato thirrjet mesjetare te kosovareve per gjoja patriotizem. Nese bileta do te ishte bere me emrin e atij qe e ka blere do te shmangte shume(asnjehere nuk e ndalon dot) tregun e zi.

         1. N
          Nje Keshille nga nje Nene qe dikur kam frenuar bur

          Po kaq budallenj jeni ju tifozat: Po shikojeni ndeshjen ne TELEVIZOR , mos bini pre e ketyreve horave ja u di per nder edhe FAMLJA se i kurseni tere ato pare . Te vere MEND DUKA falimentojeni shume e thjeshte pse lodheni

          1. M
           Mohamed

           Me plaset,po batuta e te madhit ndrec luca per komisarin ????????. Po puna komisarit ishte loja????????????????????

           1. A
            Agimi

            Sa shpejt ndryshojne gjërat, nuk mjafton më stadiumi 22.000 vëndësh

            1. s
             silvi

             Duka i droges eshte bere si Sali NON GRATA....

             1. B
              Bardi

              Nje mendim shume efikas bojkotojeni lokalet ,shikojini ne stadium dhe le ti shohe se si do i largohen te gjithe ketij delenxhiu.Qofte demat apo guerilssat tja bojkotojn e ti shes biletat me te shtrejt ky delenxhi.Po ketu korrupsioni eshte qe te largohesh naten jo diten.

              1. M
               Marin

               Cia fut kot. Un online bleva bileten.

               1. F
                Fuat Çela

                Shife mir se mos ka marre bilete per Ishujt Faroe

               2. T
                Tifozi I Kombetares ne cdo ndeshje

                Biletat nuk dolen fare ne shitje. Keta mashtrues ordinere I moren per vete biletat per ti shitur ne treg te zi. Te ngopen me pafytyresine e tyre. Ne qe jemi mbeshtetesit e perhershem te cdo ndeshje te Kombetares tani nuk kemi te drejte ti gezohemi lojerave te bukura te ekipit tone. Te gezohen te babeziturit pas parave se mire e kane.

                1. T
                 Tifozi I Kombetares ne cdo ndeshje

                 Biletat nuk dolen fare ne shitje. Keta mashtrues ordinere I moren per vete biletat per ti shitur ne treg te zi. Te ngopen me pafytyresine e tyre. Ne qe jemi mbeshtetesit e perhershem te cdo ndeshje te Kombetares tani nuk kemi te drejte ti gezohemi lojerave te bukura te ekipit tone. Te gezohen te babeziturit pas parave se mire e kane.

                 1. A
                  ALBANIAN

                  Duka ka shitur dhe ndeshjen Shqiperi_Ceki jo me biletat Pa u zhduk Duka nga FSHF nuk ben hajer Shqiperia

                  Lini një Përgjigje