Me “Granadën” në dorë!

20 Maj 2023, 21:47Sport TEMA

Me “Granadën” në dorë!


Nga Altin Sulçe

Uzuni, Uzuni! Kështu thërrisnin tifozët e Granadës. Një foto e bukur e Myrtos, qëndronte në majë, njësoj si kalaja e qytetit të tij të lindjes, në Berat.
Festë për Granadën, lutje për Uzunin, tek i cili mbështetet udhëtimi i jashtëzakonshëm për rikthimin në La Liga.

Besojnë spanjollët, gëzohen shqiptarët, për një klub që dikur se vinin në refene dhe nuk i interesonte si shkonte… Por ja që tashmë janë me Granadën në dorë, për ta parë si doli dhe a shënoi Uzuni.

Granada në telefon, Uzuni në Youtube.
Dhe Myrto shkëlqeu sërish, duke shpërthyer si luan dhe duke nxjerrë pjesë të reja nga arsenali i tij i madh i lojës.

Këtë rradhë në transfertë përballë Mirandes, Uzuni ndikoi fort për marrjen e tri pikëve të arta, duke detyruar kundërshtarin të pajiset me shkelma dhe me karton të kuq, pas sprintit marrëzor të Myrtos.

Tani duhet edhe një tjetër sforco, javën e ardhshme përballë Leganes në shtëpi.
Dhe ajo pritet me shumë mundësi të vijë, e bukur për ta çuar Myrton në majën e majave në futbollin e La Ligës, por edhe si Këpuca e Artë me 22 golat e tij.

Çfarë këpuce të magjishme do të veshë Myrto fundjavën e ardhshme, ngjyrë komplet të veçantë, kolor golxhiu. E të kujtosh që ai djalë luante zbathur në baltë, shpejt të vjen një fjalë: Respekt!

Lini një Përgjigje