MERKATO: Nga Tirana, Partizani te Kukësi dhe Vllaznia. Ja të gjitha lëvizjet e kryera deri tani në Kategorinë Superiore

1 Gusht 2022, 16:05Sport TEMA

MERKATO: Nga Tirana, Partizani te Kukësi dhe Vllaznia. Ja të gjitha

Merkato e verës vijon të jetë intensive teksa skuadrat e Kategorisë Superiore po lëvizin për të përforcuar kontingjentin e tyre përpara startit të sezonit të ri futbollistik.

Më poshtë keni tabelën e plotë të transferimeve të kryera deri tani me merkaton në hyrje dhe dalje të 10 skuadrave të Kategorisë Superiore:

Afrime: Albano Aleksi, Florent Hasani, Ardit Hila, Besir Iseni, Lukman Husein;

Largime: Erion Hoxhallari, Engjëll Hoti, Ardit Toli, Andri Stafa, Mario Beshiraj, Gentian Muça, Majkëll Ngo, Enes Kuka, Enur Totre;

Afrime: Fatmir Prengaj, Luka Cucin, Majkëll Babatunde, Jon Vula, Ortelio Biba, Mario Barjamaj, Segerso Geci, Klajdi Kuka, Isi Manellari, Nikolin Duka, Ariel Borisyuk, Mykyta Peterman?;

Largime: Alen Sherri, Aleksandar Ignjatoviç, Bashkim Velija, Ardit Deliu, Juljan Shehu, Iljasa Zulfiu, Van-Dejv Harmon, Dejan Zarubica, Renato Malota, Marko Roganoviç?, Saliu Guindo?;

Afrime: Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Engjëll Hoti, Matej Cvetanoski, Bekim Rexhepi, David Atanaskoski, Jozef Menish;

Largime: Fernando Augusto, Stenio Zhunior, Sherif Kallaku, Kristi Kote, Gresild Lika, Kristi Kullaj, Dean Liço, Milan Mirosavljev, Aleksandar Damçevski, Albion Marku, Esat Mala, Geri Selita, Herald Marku, Vokli Laroshi;

Afrime: Klejdi Daci, Ergys Peposhi, Antonio Ilieski, Kristi Kote, Ante Zivkoviç, Jakup Berisha, Arbër Basha, Agnaldo Moraesh, Tarik Isiç, Rimal Haxhiu, Laurenc Xheka, Françesko Hasaj, Ebert Da Silva;

Largime: Dashamir Xhika, Kristi Marku, Pablo De Lukas, Jorgo Pëllumbi, Emiliano Musta, Ardit Hila, Vitor Feizhao, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Alija Kërniç, Artiom Puntus, Kreshnik Bahtiri, Luka Milunoviç, Zenel Gavazaj, Bruno Lulaj;

Afrime: Lorik Boshnjaku, Kaina Nunjesh, Dajan Shehi, Kristjan Vulaj, Marko Juriç, Herald Marku;

Largime: Fallou Dianje, Ardit Krymi, Mikael Panos, Zinedin Mustedanagiç, Viktor Da Silva, Fahrudin Gjurgjeviç, Abdurraman Fangaj, Uheid Hoxha, Mevlan Adili;

Afrime: Uheid Hoxha, Aldrit Oshafi, Alban Çejku, Patrik Treni, David Gjinollari, Klevis Bebeziqi?;

Largime: Albano Aleksi, Bllagoja Todorovski, Filip Ivanoviç, Reuben Akuah, Sebino Plaku, Ergys Peposhi, Klejdi Daci, Jahmir Hyka, Asion Daja, Florent Avdyli, Xhekson Ferreira Silveiro;

Afrime: Zajsar Arapi, Kevin Aliaj, Millosh Stojanoviç, Franc Marinaj, Livio Malaj, Xhuljo Mehmeti, Brajan Selmani, Franc Marinaj;

Largime: Kaina Nunjesh, Xhoi Hajdëraj, Elton Vata, Lukman Husein, Arbër Basha, Sokol Neziri, Henri Okebuku?;

Afrime: Ilir Camaj, Alen Sherri, Emiliano Musta, Nehar Sadiki, Erald Hyseni, Abdurraman Fangaj, Geri Selita, Sodiq Atanda, Arbin Zejnullai, Flavio Meçja, Redon Mihana, Fernando Medeiros, Doukou Henri Zhoel, Jurgen Goxha, Donald Mëllugja, Renato Malota;

Largime: Klevis Hasanbelli, Gëzim Krasniqi, Ilir Allmuça, Ildian Shyti, Filip Duranski, Bruno Telushi, Guilherme Eller, Demir Imeri, Artur Magani, Aleandro Daka, Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Besar Iseni, Ilirid Ademi;

Afrime: Renato Spahiu, Arbri Pengu, Luis Kaçorri, Marin Abazaj, Xhonatan Lajthia, Aldo Qoshku, Aleksandar Damçevski;

Largime: Alban Miftari, Millosh Stojanoviç, Xhoi Carkanji, Zhoa Emanuel Birungueta, Zhoao Ananias, Rafael Barbosa, Joald Ivziku;

Afrime: Dashamir Xhika, Gëzim Krasniqi, Klevis Hasanbelli, Ardit Peposhi, Fernando Armando dos Santos, Adnard Mehmeti, Enbija Shehu, Progon Maloku, Drilon Kryeziu, Amir Kahrimanoviç, Elis Doksani?, Abjel Bejzade?;

Largime: Isli Hidi, Jasmin Raboshta, Omar Musaj, Idakao Dikson, Rei Nuriu, Fatmir Prengaj, Xhorxhian Boci, Franci Alimadhi, Alfred Deliallisi, Orjan Xhemalaj, Xhuljo Mehmeti, Dritmir Beci, Ersil Ymeri, Albi Xhabrahimi, Fadil Meta;

Lini një Përgjigje