Milan i vendosur, Zhegrova është i përzgjedhuri për krahun e djathtë

10 Qershor 2023, 14:17Sport TEMA

Milan i vendosur, Zhegrova është i përzgjedhuri për krahun e

Për krahun e djathtë të sulmit, Milani, sipas “Tuttosport”, ka vendosur që objektivi kryesor mbetet Edon Zhegrova.

Lojtari nga Kosova i cili aktivizohet për Lille është një talent i spikatur dhe ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve.

Kartoni i Zhegrovës vlen 15 milionë euro dhe në 22 ndeshje të luajtura në këtë sezon, ai ka shënuar 3 gola dhe ka asistuar 5 herë.

Lini një Përgjigje