“Nesër do t’i besoj Asllanit”, Inzaghi konfirmon mesfushorin shqiptar nga minuta e parë në ndeshjen e Champions League

19 Shtator 2023, 20:10Sport TEMA

“Nesër do t’i besoj Asllanit”, Inzaghi konfirmon

Inter nesër do të fillojë rrugëtimin në Champions League, ku do të ndeshet ndaj Real Sociedad, ndeshje e vlefshme për grupet e këtij kompeticioni.

Cuadrado dhe Calhanoglu janë mungesat e ditës së nesërme, por për turkun, Inzaghi ka konfirmuar zgjidhjen.


“Real Sociedad është një ekip i fortë, që ka një trajner prej disa vitesh, duhet t’i bëjmë ballë organizimit të tyre.

Mungesa e Calhanoglu? Unë do t’i besoj Asllanit. Ai është një lojtar i madh, shumë na e kanë kërkuar aktivizimin e tij dhe momenti ka ardhur. Asllani është një lojtar shumë i rëndësishëm për Interin, ashtu si Calhanoglu. Megjithatë, pas nxehmjes përpara ndeshjes do të marr vendimin përfundimtar.

Nesër rifillojmë këtë rrugëtim kundër një kundërshtari me vlerë të madhe. Entuziazmi nga fitorja e madhe në derbi ka një ndikim të jashtëzakonshëm”, është shprehur Inzaghi.

2 Komente

 1. A
  Asllani duhet te japi gjithcka per kte ofert

  Duhet patjeter te shenoje Gol .Vetem Goli do justifikoje gjithcka .Ndryshe duhet te rrespektoje vendimet e inzaghi-t

  1. R
   Raimond Vlonjati

   Forca Asllano !

   Lini një Përgjigje