“Nuk i nënvlerësuam Ishujt Faroe”/ Gjimshiti: Rëndësi ka kualifikimi dhe vendi i parë!

20 Nëntor 2023, 23:21Sport TEMA
“Nuk i nënvlerësuam Ishujt Faroe”/ Gjimshiti:

Kapiteni, Berat Gjimshiti, ka folur pas barazimit pa gola me Ishujt Faroe. Ai është shprehur se ekipi nuk i ka nënvlerësuar Ishujt Faroe, por tha se me rëndësi është që ata arriten dy objektivat, kualifikimin dhe vendin e parë në grup.

“Kishim dëshirë të bënim një lojë të mirë për tifozët dhe të shënonim golin, por arritëm objektivat, i parë ishte kualifikimi dhe objektivi i dytë ishte vendi i parë. Nuk e nënvlerësuam, por ishim shumë fizik dhe ishin gati se nuk patën ndeshje si ne dhe nuk ishin të lodhur ishin të freskët në këto momente nuk duhet nënvlerësuar asnjë ekip”, tha ai për “Super Sport”.

7 Komente

 1. T
  Tifozi kuq e zi

  Nese nuk i keni nenvleftesu ishujt faroe keni shit neshjen pisa naj shpifet ik qiuni me kte loj zorraxhinj.

  1. T
   Tifozi

   Ik or mut me ate ndeshje qe ju degjenerun ishujt faroe dukeshit si ekip lagje , naj shpifet ju dhjefsha kuzligikimin nuk shkohet ne gjermani me si ndeshjesh te turpshme , hikni pirdhuni ne gjermani , jemi te zhgenjym komplet .

   1. S
    Sebastia

    Shume nga lojtaret qe u futen ne loje ishin te fresket sepse nuk luajten ne Moldavi por perseri ZHGENJYEN TOTALISHT. Skandinavet nuk ishin vetem fizikisht me mire se ju por dhe ne pasime. Sonte ishte me te vertet e TURPSHME! Dua te besoj qe ishte e shitur, dihet fare mire cfare elementi eshte duka!

    1. S
     Shqiptaret qe dijn te shkerdhejne robt

     Sebastia , ke te drejte padyshim ;paske mesuar te shkruash drejt ato qe lexon nga te tjeret ktu ,si karakurve qe je ,jo keq ! E vetmja ajo qe luajt s duhet mbren ishte Motra jote mbi karet tan .shte vertete e papare ,si i xhonglonte Bolet tona me bothet e saja seksi . Ty , kur do ta shkerdhejm njher ate both sepse dukesh qe je i nxehte si trimofcka jote e na ke ber kurjoze .

     1. S
      Sebastia

      Mu me shkeeerdhen mami jot dite e nate ne sy t babes tend qe rri shikon dhe nuk ka te drejte ti bi as me dore se i q...i ropt ajo kurva, ja shkel karucin e vogel me taka! Ahhahahahahahahha

    2. D
     Dymi

     Ik more plehre. Njerezit paguan para dyfish . Njerez pa gjak

     1. L
      Laura

      Si nuk paska rendesi qe nuk fitove dot ne fushen tende, kunder ekipit me te dobet ne Europe?? Dhe ne fund per pak sa nuk pesove gol. Shqiperia nuk bente dot gol afer portes. Ishin qesharake rastet e humbura. Ishujt Faroe jane thuajse nje ekip amatoresh nga nje ishull me 50 mije veta.

      Lini një Përgjigje