Partizani shpallet kampion i Shqipërisë, “demat e kuq” fitojnë trofeun e 17 në histori

29 Maj 2023, 18:01Sport TEMA

Partizani shpallet kampion i Shqipërisë, “demat e kuq”


Partizani eshte zyrtarisht kampion i Shqiperise ne kete edicion, duke finalizuar nje sezon te jashtezakonshem.


“Demat e Kuq” fitoine per herte te 17 ne histori trofuen e kampionit te Shqiperise.

Te kuqte fituan sot ne “Arenen e Demave” perballe Teutes me rezultatin 2-0 fal golit te shenuar nga Arianildo Rrapaj dhe Tedi Cares qe i dhane titullin e merituar ekipit te tyre.


Atmosfera ne stadiumin e ri te te kuqve ishte elektrizuese me tifozerine qe kishte mbushur plot impiantin e kuq per te festuar nje titull qe kane luftuar deri ne sekondat e fundit.


Nje kurorezim i denje dhe per presidencen e kuqe, me presidentin Gaz Demi qe fiton trofeun e tij te radhes me Partizanin e tij, pikerisht ne stadiumin qe ai ka bere realitet per gjithe familjen e kuqe.

3 Komente

 1. E
  E Kuqja e kuqja do fitoj .Kuq e Zi Fiton

  Eshte ngyra qe perfaqson shqiptaret dhe Shqiperine ndryshe nga lamashet blu ngjyr e flamurit te greko serb . Vetem Kuq e Zi ne Shqiperi . Urime partizanit te Lavdishem

  1. A
   Altin

   Partizon o shpirt ❤️

   1. ¿?

    Vetem dy qytete ne bote kane skuadra me emerin "Partizan", Beogradi dhe Tirana. Ju bofte mire gjeli i detit.

    Lini një Përgjigje