Pas 18 viteve, Igli Tare largohet nga Lazio: Ka qenë një rrugëtim i jashtëzakonshëm

5 Qershor 2023, 18:49Sport TEMA

Pas 18 viteve, Igli Tare largohet nga Lazio: Ka qenë një rrugëtim


Igli Tare i jep fund me Lazion pas rreth dy dekadave si drejtues në postin e drejtorit sportiv të Lazios.

Ish-sulmuesi shqiptar që ka punuar ngushtësisht me presidentin Claudio Lotito ka nbyllur edhe zyrtarisht kapitullin më të rëndësishëm të karrierës së tij si drejtues.

"Pas 18 viteve shumë të bukur, aventura ime si drejtor sportiv i Lazios ka përfunduar. E kam menduar prej kohësh këtë lëvizje por kam pritur për të mirën e Lazios në mënyrë që skuadra të arrinte objektivin Champions, duke e ditur që kisha ndërtuar një skuadër të fortë me lojtarë të jastrëzakonshëm që mund ta arrinin këtë objektiv.

Ka qenë një rrugëtim i intensiv me gëzime dhe dështime e trofe. Nuk do të rresht së falënderuari asnjëherë presidentin Lotito që më dha mundësinë të bëja këtë detyrë dhe tifozët bardhekaltër që më kanë hyrë në zemër, klubin, stafin dhe të gjithë ata që më kanë ndihmuar në këtë rrugëtim të suksesshëm.

Kjo ishte një mundësi shumë e madhe që m’u dha fillimisht si lojtar e më pas si drejtor. Nuk do të harroj asnjëherë çdo moment me shpresën që të gjithë ju të vazhdoni me të njëjtin pasion që kam pasur unë për këtë detyrë. Gjithmonë Forza Lazio”.  

Lini një Përgjigje