VIDEO/ Plas keq pas ndeshjes kundër Bylisit, e gjithë Tirana shkon te Kridens Meta për ta rrahur

25 Maj 2023, 18:14Sport TEMA

VIDEO/ Plas keq pas ndeshjes kundër Bylisit, e gjithë Tirana shkon te

Ka perfunduar ne skena te dhunshme ndeshja mes Tiranes dhe Bylisit, e mbyllur me barazimin 2-2.

I gjithe stafi i Tiranes ka shkuar per te goditur arbitrin e ndeshjes Kridens Meta, i cili akordoi nje 11 metersh per ballshiotet.

Ky episod nuk ka kaluar pa pasoja pasi stafi i bardhebluve ka kundershtuar ashper kete vendim duke sulmuar arbitrin e ndeshjes.

Barazimi 2-2 e kalon Tiranen ne vendin e dyte, me Partizanin qe ngjitet ne vend te pare kur na ndajne vetem 90- minuta nga perfundimi i kampionatit.

Skenat e turpshme

Pas përfundimit të sfidës me shifrat 2-2 ku bardheblutë lanë kreun e renditjes, tifozët kanë hyrë në fushë për të sulmuar gjyqtarin Kridens Meta.

Të parët ishin lojtarët dhe stafi i bardhebluve që rrethuan gjyqtarin Meta, i cili akuzohej nga ata për një penallti që akordoi në favor të Bylisit, nga e cila erdhi barazimi i shifrave.

Më pas, ishin tifozët e tensionuar të cilët hynë në fushë të shumtë në numër, duke rrethuar gjyqtarin dhe duke tentuar të godasin atë dhe vijërojtësit. 

Policia dhe forcat e sigurisë, ia dolën pas disa çastesh kaosi të shoqëronin në dhomat e zhveshjeve gjyqtarët e sfidës.17 Komente

 1. W
  Whitesnake

  Tirona eshte mesuar me gola ne minutat e 178!

  1. t
   tifozi

   Persa kohe qe ne krye te FSHF-se te jete mafiozi Armand Duka, titulli kampion do ti jepet atij qe paguan me shume. Ai e di me mire se si shfrytezohet rregulli kerkese-oferte ne kapitalizem.

   1. © KËNDVËSHTRIM TJETËR ©

    E turpshme për gjyqtarin dhe për mbështetësit e Tiranës.

    1. X
     Xkse

     Deri javen e pare te kampionatit ndeshjet kane filluar te shiten Oke

    2. K
     Kridens Meta një palaço

     Nuk jam tifoz i Tiranës,por që ky Kridens Meta është plehra i plehrave dhe arbitri më i korruptuar i Evropës as që ka diskutim. Jam mëse i sigurt se Demi ja ka futur Halilit!

     1. T
      T

      Hahahaha borxhet e tranjerit te tirones kshu i lan ai se kishte 500 mije €borxh.me lek me fajde

      1. P
       Parizoni

       Pse skuadra e Tirones ,mos denohet në ketë rast apo të gjithë jane te korruptum pervrç mijëve të bashkisë

       1. g
        goni

        ik bli nje abetare or mik ,meso te shkruash dhe perdoresh ne fjali shenjat e pikesimit sic duhet .....

       2. I
        Ilir

        E hongri dhe tirona. Duhet me e denu rand per ket incident. le te shkoje te luj ne kat. e 2 me elbasanin.

        1. M
         Mallakastrioti

         Para nja kater viteve ekipi i Bylisit u perjashtua nga kampionati per te njejtat sjellje ne fushen e Ballshit. Nuk e di si do te veproj perandori Duka me Tiranen. Do merret ndonje mase e forte apo jo.

         1. N
          Nici

          Partizani skuader fantastike, Tirona skuader e fushe arrsit, pukes, hasit, mirdites, kavajes,himares.

          1. H
           Henks

           "Situata mund të precipitojë"?? "Precipitojë"?? Q. robt, ça masakrimi i gjuhës shqipe...

           1. G
            Gijotina

            Tirona mori ate qe i takoj. FSHF te nderhyje dhe t'u tregoj vendin ketyre legenave te Tirones qe nuk kane asnje tironc ne skuader, por vetem tiranasa.

            1. a
             altin

             ke probleme me kohen e foljes or mik ,nese e di cfare eshte kuptohet...

            2. I
             Ilir

             Ishte vertete skandaloze. Gjyqtari qe nuk donte te shikonte VAR-in. Kjo irritoj te gjithe. E pa imagjinueshme qe te kete akoma te tille arbitrime ne vitin 2023.

             1. D
              Drejtesia e munguar

              Si i gjithe kampionatishqiptar,pa vlere.Edhe uji qelbet kur rri ne nje vend,e jo me ne karigen ku levizin miliona.A do denohet klubi Tirana pas gjithe kesaj katraure si te tjeret ku tifozeria e klubeve te tjera vetem ka kontestuar gjykimet?

              1. V
               VICIDOLI

               Tiranes i duhen hequr tre pike dhe ndeshjen me Bylisin e humb ne tavoline sepse djali i Presidentit te Tiranes ishte i denuar pese ndeshje , i pezulluar nga KOMISIONI I DISIPLINES per te mos marre pjese ne aktivitetet sportive .........Ai dje mori pjese ne kercenimin e Kridens Metes........BEME O BABA TE TE NGJAJ. Xhesti i djeshem i Tiranes nuk dallonte nga ato te Kamzes dhe Pukes.....

               Lini një Përgjigje