Shtohen kërkesat për Armando Brojën, në garë me Fulhemin futet dhe klubi i Serisë A

4 Dhjetor 2023, 13:51Sport TEMA
Shtohen kërkesat për Armando Brojën, në garë me

Armando Broja mund të largohet në janar nga Çelsi, i shitur ose i huazuar, me disa klube që kanë shfaqur interes për sulmuesin shqiptar.

Pas Uest Hemit dhe Fulhemit në Angli, interesi ka ardhur dhe nga Seria A.

Bëhet fjalë për Torinon, me “Tuttosport” që raporton se shqiptari do të ishte i duhuri për të zëvendësuar Nemanja Radonxhiç.

Klubi italian ende nuk ka bërë gati asnjë ofertë zyrtare, por që në janar do të përpiqet që të bindë Çelsin në mënyrë që Broja të kalojë në Serinë A.

4 Komente

 1. A
  Altuf

  Po pse flisni me anglisht amerikane se na e çat k..... anglisht anglisht west ham edhe fulham jo hem

  1. B
   Bimi

   Po Torino eshte nivel sh poshte asaj qe pretendohet per Brojen , po qe se e kerkojne ekipe si Torino atehere eshte lojtar mesatar .

   1. d
    d

    Ja pra shoke te nejsitet Guerrij: Partia po ja arrin qellimit , kompinatin italian te Serise A po e kthen ne fidanishte te kombetares se Shqiperise. Rrofte Presidenti i FSHF Armando Duka shiytsi io sutjenave ne tregun e plehrave ne Durres.

    1. L
     Liku - Kush me shan per debat nuk ia mban

     Me mire te vije ketu tek Egnatia. Do ti beje mire ca kohe ne Rrogozhine.

     Lini një Përgjigje