Silvinjo tregon prapaskenën me Brojën: Ja si u largua nga grumbullimi

27 Nëntor 2023, 10:01Sport TEMA
Silvinjo tregon prapaskenën me Brojën: Ja si u largua nga grumbullimi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, mendon se Berat Gjimshiti është emri i duhur për të qenë kapiteni i kuqezinjve, për shkak se i transmeton ekipit shumë qetësi. Në një intervistë të dhënë për “Studio Sport”, ai shpjegoi edhe çfarë kishte ndodhur në të vërtetë herën e parë kur kishte grumbulluar Armando Brojën me kuqezinjtë por ai u largua pas dy ditësh.

“Pas humbjes me Poloninë, pashë një skuadër të organizuar. Në dhomat e zhveshjeve kuptova se kush kishte dëshirë të punonte dhe ishte një shenjë pozitive dhe jo shenjë që kishim humbur. Më pas morëm 6 pikë dhe po të më pyesësh për vazhdimin, do të them edhe pas 50 vitesh që ndeshja në shtëpi me Poloninë ishte domethënëse për ne.

Gjimshitin kapiten e vendosa se është shumë i qetë. I kam parë ndeshjet e Shqipërisë dhe ka nevojë për një lojtar të qetë në fushë dhe ai e transmeton këtë.

Broja? Të gjithë të jeni të qetë. E ka thënë ai vetë, e kam parë postimin në Instagram dhe ishte shumë e bukur. Ai duhet të rikuperohet plotësisht dhe e kam thënë këtë. Herën e parë, duhej të vinte të dielën tek ne por nuk erdhi, bëri një kontroll mjekësor tek Ccelsi se nuk ishte mirë dhe mbërriti të hënën. 

Beri rikuperimin dhe të martën në mëngjes nuk ishte mirë. Bëri kontroll edhe te ne por mjekët thanë që nuk mund të luajë. I thashë me vjen keq por duhet të rikuperohesh. Një lojtar i fortë si ai, duhet të bëjë rikuperim 100%. Unë jam absolutisht i bindur që do ia dalë”, tregoi ndër të tjera Silvinjo.

7 Komente

 1. simpatizanti

  Ne kondicionin kur Broja eshte i demtuar eshte baraz me nje lojtar i kombetares qe jep maksimumin e tij!Kjo eshte diferenca qe nuk kupton Sivinjo !Nuk eshte e thene qe te kesh qene lojtar i mire ne fushe dhe te jesh edhe trainier i mire.Kete po e tregon me se miri Chavi sot ku nje nga lojtaret me te mire ne fushen e Barces sot eshte nje trainier medioker ku me shume si trainier nderhyn i vellai ku eshte njelloj si ai se sa vete Chavi.

  1. E
   Edhe une simpatizant jam

   Simpatizant...Ti nuk kupton qe kur lojtari eshte i demtuar, duhet te ndaloje te luaje deri sa te rekuperohet plotesisht...perndryshe demtimi behet kronik dhe humbet fare si lojtar. Ne sport, fjalen e fundit e ka doktori, jo traineri.

   1. A
    Aqifi

    Injorant, qe s'merr vesh nga sporti, mos komento kot se nuk ja paguan ti milionat Brojes.

   2. T
    Tifoz ultras shqiptere,pa qeleshe,qylaf,plis, ne

    Silvinjo me entuziazmin e cunave te talentuar fitoj pese ndeshje.ne dy ndesjet e fundi na zhgenjeu edhe ne tufozave kyq e zi,edhe Uefen fatkeqesisht!,

    1. T
     Tifozi plak

     Na lodhen me Brojen .

     1. T
      Tifozi kuq e zi

      Pse e shkerdheve entuzizmin ne dy ndeshjet e fundit!?Kete na trego me sinqeritet,qe e rrenove punen tende!?

      1. L
       Labi

       Jeni shumë të zgjuar , por boll se na çavët bythën me këto vrejtjet

       Lini një Përgjigje