FOTOT: Lumi i Shalës, alternativë për stinën e nxehtë

3 Korrik 2022, 20:51Turizëm TEMA

FOTOT: Lumi i Shalës, alternativë për stinën e nxehtë

E rrethuar nga majat e larta, grykëderdhja e lumit të Shalës në liqenin e Komanit është një nga destinacionet më tërheqëse të Alpeve shqiptare. Rrjedha e vrullshme e ujit të kaltër i ofron vizitorëve një eksperiencë unike dhe aventurierëve ca më shumë adrenalinë.

Lumi i Shalës frekuentohet masivisht gjatë viteve të fundit. Kjo i ka nxitur edhe vendasit që të investojnë më shumë për shërbimin, argëtimin, dhe akomodimin e turistëve.

Një ecje në mal është një tjetër mundësi për të shijuar më tepër ajrin e pastër të zonës. Plazhi në zhavorrin lumor, ushqimet bio e mbi të gjitha peizazhi i rrallë janë një ftesë që vizitorët të rikthehen sërish në Lumin e Shalës.

2 Komente

 1. E
  Eshte nji Natyre shume e bukur

  Eshte vertet nji vend mjaft i bukur qe ne pikun e veres ,mundet te sherbeje si nji Oaz ,per t'ju shmangur veres se nxehte shqiptare . Por qe te ket vertet nji zhvillim turzmi ne ate Oaze Kenaqsie , duhen patjeter Investime , duke filluar nga Ura deri ke ndertimi i Bujtinave te medha me nji Restorant brenda dhe natyrishte dhoma fjetjeje lart e padyshim nji Arkitekture ndertimi qe i pershtatet Natyres dhe vendit aty ,sigurishte vetem me Dru ,si jane pshShtepite ne ameriken e veriut ose Kanada ,pra besh dicka qe me te vertete ,neser ta kesh te garantuar Turizmin vere e dimer ,nqs ben vertete dicka te vecante .Nga kjoi varet gjithcka ,si e nderton dhe suksesi eshte i garantuar . E di qe financon dicka por fitimin e ke gjithe jetes pastaj . Ose bej dicka te sakte ,ne Nivelet e Arkitekturen e Botes ,ose shkel e shko ,mos u mundo . Aty behet nji vend Perl nqs dikush di e ka te investoje tama si duhet .

  1. L
   Liljana

   Kjo perl ne vendin ton

   Lini një Përgjigje