FOTOT: Plazhet më mahnitëse të Europës për vitin 2022

8 Qershor 2022, 11:08Turizëm TEMA

FOTOT: Plazhet më mahnitëse të Europës për vitin 2022

Plazhe të mrekullueshme, që të kujtojnë Karaibet ose atolet e Polinezisë, por që në fakt ndodhen të gjitha në Europë, jo më shumë se 2 orë fluturim nga Shqipëria.

“European Best Destination” është një organizate belge që çdo ditë përpilon renditje të ndryshme, ku spikat gjithmonë ajo e plazheve më mahnitëse.

Të përzgjedhurat e këtij viti bashkojnë ngjyrat e rërës vullkanike, si ato të ishullit të Madeirës në Portugali, me tonalitetet jeshile dhe blu të plazheve të Sardenjës dhe Korsikës, por edhe surpriza si lokalitete afër Marsejës së zhurmshme dhe në Poloninë e ftohtë. Vitet e kaluara, në renditje është reklamuar edhe plazhi shqiptar i Ksamilit.

2 Komente

 1. A
  Arzt

  Po emrat dhe vendndodhjen e ketyre plazheve t'i marrim me mend?

  1. D
   Dajti

   E cfare pune keni ju me emrat plazheve? Idi gazetari ato dhe ne si lexues jemi te kenaqur. Faleminderit Z. gazetar se na kenaqe o na rruash ato mullaqe.

   Lini një Përgjigje