Rama publikon fotot: Një tjetër bujtinë e bukur gati të hapë dyert në Beratin 2 mijë vjeçar

14 Maj 2022, 14:00Turizëm TEMA

Rama publikon fotot: Një tjetër bujtinë e bukur gati të

Një bujtinë është gati të hapë dyert së shpejt në Berat për të mikpritur vizitorët. Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetin e tij social ‘Facebook’ pamje nga bujtina e cila ndodhet vetëm 10 km nga qyteti, në fshatin Fushë-Peshtan.

Rama tregon se kjo bujtinë fillimisht ka qenë një biznes i vogël familjar, por me ndihmën e AZHBR-së është zgjeruar.

“ Një tjetër bujtinë e bukur gati të hapë dyert së shpejti në Beratin 2 mijë vjeçar. Vetëm 10 km nga qyteti, në fshatin Fushë Peshtan, ndodhet “Kantina Pupa”, deri dje një biznes i vogël familjar, i cili me ndihmën e qeverisë përmes AZHBR, sot është zgjeruar me 20 hektar vreshta rrush autokton, 1000 rrënjë ullinj, 2 salla degustimi vere dhe 15 dhoma në funksion të agroturizmit të zonës
#TëBashkuarJoTëNdarë
#ShqipëriaeArdhmjaJonë
#SkaKohëPërPushim “, shkruan Rama në rrjetin social “Facebook”.

22 Komente

 1. S
  Sokol

  Kush e ka bere?Qeverria?!

  1. P
   PS

   Leri bujtina e bukura e mos bridh rrugeve. Ulu e pregatit padit kunder hajduteve dhe kriminelet qe shkaterruan Shqiperine. Mos ja ve fajin SPAK-ut. Bej punen tende si qytetar, kryetar PS dhe kryeminster.

   1. D
    Dhermi Treko

    Të paktën, lërja Ministres përkatëse, të merret me bujtinat, të dalin boll hotelet o Kryeminister…..apo është e shtunë e nuk ke me se të merresh ? Kiu-fiu…..apo Kola në punë?

    1. A
     Arti i Lanës

     Keq për Bujtina jan qytetarët e fshatarët e Beratit...???Rritë pensionet e invalidëve e jepu naftën që ke qysh ne mandatin e parë qe i gënjen vetë ju premtove që të të jepnin votat ,as pensionin as kompesim as naftë tamam mashtrim i radhës ....

    2. L
     Lexues

     Bukur, por u vini nje parmak shkalleve.

     1. B
      Barrelmbajtesi mantelbardhe bashkepenembajtes

      Kur t´i vihet parmaku, Lideri Global do e peruroje edhe nje here.

     2. d
      dhe Yjet rrijne e veshtrojne

      Ekzakt skena e filmit "Lulekuqet mbi mure" - Karabinieri : Fshini parrullat djema se do tu jap nga nje Steme...dhe Jetimet i pergjigjen : Nuk duam Stema...ke ndonje cope Buke?

      1. D
       Detari

       arkitekture turke

       1. K
        Kapiteni

        Otomane, mor analfabet.

        1. D
         Detari

         nje mut eshte, ska lidhje me Aberine

       2. S
        Sufllaqe per te gjithe

        Kryeminister idiot. Si adoleshentet ne Facebook. Cfare arritjesh po reklamon o gomar?

        1. P
         Pordhe me rigone....

         "Jo cdo gje qe ndricon eshte flori...." i thomi ne kendej ne token e bekuar nga Zoti, Greece. Aq me keq kur flitet per nje hale alaturka m'Albanistan.... gezuar ramazonin.

         1. T
          Thjesht shqip

          Urime per emrin, qenke pordhe vertete. O ty te dhjefsha trute, por ti po flet shqip o bukeshkelur e gjakeprishur. Toke e bekuar thote, aaa ty te pjerdhsha trute e i thua vendlindjes tende Albanistan, ooo pis njeri.

         2. L
          LAÇJANI

          Pirdh pirdh se lirohesh! Kryetrapi thotë u shtuan dhe dy shtreter për të fjetur, dhe fërkon mustaqet si maçoku, e quan arritje budallaj.

          1. K
           Koçi

           O Berat çe pate fat, Me kryeministër poturegjat!

           1. s
            sabrima_ehhhh

            Po ndonje fabrike a uzine ndonjehere? Jo per gje po edhe ne kohe te Zogut kishte. Apo me mire me Lavazhe dhe ndertime/per pastrime.

            1. R
             Rrokomon Kosova

             Lek droge. Nonen npiqke ta qiefsha Ramut Vuqka.

             1. T
              Thjesht shqip

              Mbase ai miku qe e ka bere nuk e di fare ceshte droga aaa derëzi. Pastaj ti shiko punet e tua se ky poturegjati yne nuk ju prish pune ju vellezerve tane. Keni Albinin ju si flori. Aaaa pika thuaj

             2. M
              Malo

              Rama si i super pasuruari i ketij vendi fukara der ne Extreme na publikon bujtinat per te na treguar se 20-30% qe ja marin atyre qe i ndertojne do vene ti shpenezojne atje ne bujtine se populli mbare ska buk te haje jo me te mendoje te dale me femijet per nje akullore.

              1. j
               jam grekqiri gabel

               Kantina, degustim... Mjerë gjuha shqipe me këta harbutë e injorantë...

               1. D
                Daj ceni nga Berati

                Mos ja prisni hovin Kryeministrit per Beratin po mendon,zhvillon turirizmin me kete qe ben Berati per turizem ka nevoje le ta zbukuroje. Sa per fabrika apo uzina kombinate ndermarje ushqimore i kishim dhe i prishem se keshtu na donte Bota Beratin turistik dhe ta gezojme.

                1. M
                 Merja Like dhe njehere

                 Po ky ka ambjente intime se keshtu i duan politiqenerit , larg syve te poullit.

                 Lini një Përgjigje