Alibeaj dorëzon në KQZ listën e kandidatëve për këshillat bashkiakë, zbulohen emrat për Tiranën

28 Mars 2023, 11:48Politika TEMA

Alibeaj dorëzon në KQZ listën e kandidatëve për

Kreu i komanduar i PD-së Enkelejd Alibeaj ka dorëzuar në KQZ listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë në 16 bashkitë ku PD-së do garojë për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Në Bashkinë e Tiranës ku PD-ja garon me Roland Bejkon, lista kryesohet nga pedagogia Enriketa Pandelejmoni e futbollisti i Tiranës Gentian Muça.

Ditën e djeshme PS-ja e koalicioni ‘BashkjFitojmë’ zbardhën listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë.

17 Komente

 1. s
  sa per saktesi

  Boll e telendiset kete Alibej me vetem ate prezantimin "kreu i komanduar i PD"...vazhdojeni e shkruajeni tamam ate prezantimin e tij..."...kreu i komanduar i PD nga ish-kreu i dorehequr para 2 vitesh e i varur Vula ne qafe nga kreu i qeverise aktuale..." me kete do ta qartesoni edhe opinionin se per ke behet fjale!

  1. P
   Pilo Lala

   Kak mashina, m.ut shoferi. PDne e terheq per hunde Ilir meta, imagjino ku eshte katandisur. Sukses i madh se vuri ca kandidat per keshilla bashkiake.. U katandis kokoshi nje thele, edhe nga ata trimat e Saliut, edhe te Lulit. Sec me kujtojne nje film me Birce Haskon PD sot.

   1. b
    ben.

    Nga 16 qe shpresonte vula, nja 5 cope jane terhequr pa perenduar dielli. Vetem ky karagjozi nga lazarati ne tirane do i ngelet.

   2. F
    Fatmiri

    Do Zoti qe edhe alibashbrava,nuk ankohen per zgjedjet pas 14 msjit!?

    1. a
     astriti

     pas zgjedhjeve alibeaj do marri vulen ne shtepi kane marre parate e dynjase per zgjedhje dhe konkurojne ne 16 bashki. Plehra shumica e tyre.Keta qe quhen te rinj sillen njesoj si te vjetrit.Mut ata dhe kak keta.

     1. K
      Kometa 001

      Po cfare 16 bashki? Do i dorehiqen te gjithe, ketu do jemi.

     2. M
      Mish me qull e tav Tirone

      Bo nuk po i besoj syve. Katunarja e Gramshit Liljana Ramasaço e 7 në listn e keshilltareve bashkiak te tiranos. Kam qene me te kur ish drejtore e drejtorise se higjenes te Tirones. Perfaqsonte PD e Tritan Shehut. Ktij Tritanit i financote fushaten. Nje shtrig. Ka bo namin me qit pare. Katastrof. Me kto doni me na mush menjen me ju votu.Une dhe fisi gjall ne bote nuk keni vota nga ne. I kontrolloni ju ato qe vini ne lista apo futja kot. Ne ko teksaj katastrofes Ramasaço u bote nami me librezat shendetsore qe i jepshin me pare ndore dhe kjo fitote pjesn. Pysni ato te kontrollit te shtetit. Jazik ju qofte.

      1. P
       Pilo Lala

       Me pelqen strategjia e PD, se e ka zgjidhjen per humbjen: Na vodhen votat.

       1. D
        Dashi (jo Shehu)

        Ernerketa Papa, histoleshe sic i ka qejf partia. Nje mediokrre qe ben cdo gje per kocka pushteti. Fundja ne rregull eshte se nuk na e rrezikon zonjezen Lulushe Tabaku. Neveri!!!

        1. A
         Albert

         PD dhe Foltores nuk ke cfare t'u vjedhesh. Kane mbetur jo sic thote populli "Kokoshi- nje thele", por "Kokoshi - dy thela".

         1. A
          Arta

          Korigjoni: jo Jonida, por Jorida Tabaku

          1. m
           mirel

           Hajde suksese ne humbjen e radhes...

           1. T
            Taulant

            Para 4 vitesh nuk morren pjese. Keshtu e kishin urdherin nga Putini. Tani, mut dhe me mut jane, por marri pjese. Pra do na qelbin me ere te keqe.

            1. D
             Dardani i Ri

             Ky Alibeu, edhe nëse e mendon veten gjeneral, është gjeneriali i ushtrisë së vdekur. Mbaruan salafistët e SHQUP-it. I vrau kolera Berisha.

             1. F
              FCB

              Po i terhiqen kandidatet ketij Merroo , ky i Vores kishte bo takim me elektoratin pardje , ishte vetem pastruesja e salles dhe nji socialist i zhgenjym , pra vetem nji :))

              1. T
               Tersi

               Ehuuhaaa... sa llum e fekale ka ajo hale për tu pastruar...kot lodhen !!! Kanê provuar edhe të tjerë para alibashës dhe kanë dështuar! Janë toksikuar arratisur por edhe "helmuar" si i ndjeri z. Olldashi.

               1. T
                Tironsi nga gramshi

                Liljana Ranasaço skandal ! Super e korruptuat hajdure ordinere! Gjyshi saj hidhte urine qumshtit te lopeve te rriste rendimente dhe xhaxi e futi be burg! Gjithe familja spiune e sigurimit te shtetit!! Bobobobo skandal!!

                Lini një Përgjigje