Kreshnik Spahiu: Çfarë u ka kërkuar Yuri Kim deputetëve të PD në takimet private

16 Janar 2023, 22:02Politika TEMA

Kreshnik Spahiu: Çfarë u ka kërkuar Yuri Kim deputetëve

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se ambasadorja amerikane Yuri Kim i ka marrë një nga një deputetët e PD-së në zyrë dhe u ka kërkuar që të mos mbështesin Sali Berishën.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai tha: “PD është ndarë 17 herë në 17 parti. Zyrtarisht për ndarjen e kësaj partie nuk është shprehur Rama janë shprehur amerikanët.

Yuri Kim i ka thirrur dhe deputetët një nga një  dhe u ka thënë mos e mbështesni Berishën”- tha ai.

8 Komente

 1. B
  Ben

  Po ti rrote K..ri nga e di? Apo ta ka thene Kim? Edhe e thote ne TV apo diku tjeter pa u skuqur! Shqiprtaret analiste flasin sikur punojne ne State Department, White House, FBI, apo CIA. Po ikni o rrota hani ndonje pjate pace dhe mos flisni brockulla.

  1. V
   Vranakonti

   Nqs do jete e vertete,shume mire ka bere Juri Kim

   1. M
    Mos i fal zot e dine se cfare bejne.

    Kreshnik dhe ti e tregon me krenari qe kokrra e orizit shoqja sekretare e parties Kimetja merr nje e nga nje ne hetuesine e rruges se Elbasanit deputet qe i kane zgjedhur me vote qytetaret, tregon fundin e shkerdhate-demokracise. Neveri per kete Guvernatore dhe per ata qe e mbeshtesin.

    1. F
     Frrok çuni

     Nga e di ky mjeshter??

     1. G
      Gole

      Evgjit nga Prizreni!

      1. c
       ceni

       Thone qe Juri Kim ka ndermen qe pas lenies se detyre si ambasadore do qe te marri drejtimin e PD-se!Kreshniku i maleve e di mire se ç'fare ka bere Juri me deputetet,se e ka provuar asokohe me Arvizun kur krijoi "kuç e zi"per te mos fituar Edi Rama.Kreshniku i maleve seç eshte nje Genc Burimi jane vegla qorre jashte kufinjeve te Shqiperise qe mendojne se theniet e tyre kane peshe ne shoqerine shqipetare.E pabasueshme !U eshte mbushur mendja qe jo vetem qe dijne gjithçka por se japin edhe receta si mund te dilet nga kjo gjendje kur dihet qe shqiperia ka shume hiena si puna e tyre qe dijne vetem te lehin e asgje tjeter. Me kete deklarate i bie qe Niki Niki qe nga Gjermania ka informacion se ambasadorja e Amerikes jo vetem qe i ka therritur nje nga nje deputetet por nuk eshte habi qe te dij edhe radhen se kush ka shkuar i pari dhe i fundit.Sa poshte ka rene kjo ambasade ku informacionet e sa rrjedhin edhe tek Kreshnik "Kuç e zi-ja".

       1. c
        cfar i kerkoj ? hahah ajo dihet .

        Te perdorin Kondom gjate aktit seksual kudo te ndodhen edhe ne WC e Parlamentit

        1. D
         Demokrati me mend ne koke

         Amerikanet na genjyen. Na premtuan se do i fusnin ne burg te gjithe te korruptuarit. Keto jane lajme pa bereqet. Shqiperia mori fund. Spaku ishte shpresa e fundit e shqiptareve. Une isha nga ata qe besuan fort te reforma ne drejtesi. Por u zhgenjeva. Mbase Zoti nuk do qe ky vend te behet.

         Lini një Përgjigje