“Mos i shkoni nga pas këngës së Saliut”, Balla-opozitës: Ai është në borderonë e Kremlinit, nuk ka interes të krijohet Porti i Durrësit

9 Nëntor 2022, 10:31Politika TEMA

“Mos i shkoni nga pas këngës së Saliut”,

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla teksa ishte duke folur për Portin e Durrësit, për të cilin tha se do të kthejë qytetin bregdetar një prej atraksioneve turistike më të rëndësishme në Mesdhe, u bëri thirrje edhe demokratëve që të mos shkojnë pas “këngës” së Sali Berishes.

Sipas Ballës, Berisha e kundërshton këtë marrëveshje pasi është në borderonë e Kremlinit. Nga foltorja e Kuvendit deputeti socialisht shton se Kremlini nuk ka interes në Shqipëri të krijohet një port i cili do të konkurojë portet e tjera.

“Kuvendi i Shqipërisë çel një moment të rëndësishëm për Shqipërinë tonë të turizmit të qëndrueshëm.

Shteti shqiptar ka sjellë këtu një kontratë shumë të besueshme që i jep mundësi Shqipërisë që nga një mungesë totale e porteve në Mesdhe, të kthehet në një nga pikat më të rëndësishme të këtij sektori që ne nuk kemi qenë në asnjë prej hartave. Porti i Durrësit shumë shpejt do kthehet në një prej porteve më të rëndësishme.

Durrësi do kthehet në një prej atraksioneve më të rëndësishme në Mesdhe. Prandaj të gjitha akuzat që keni hedhur deri tani duhet t’i tërhiqni të gjitha mbrapsht. Ju nuk duhet  t’i shkoni nga mbrapa këngës së Saliut ai e ka mendjen në vend tjetër, është në borderotë e Kremlinit.

Kremlini nuk ka interes që në Shqipëri të krijohet një port që të konkurrojë porte të tjera ku Kremlini mund të ketë interesat e veta. Sali Berisha i kundërshton këto marrëveshje për interesat e veta”, tha Balla.

3 Komente

 1. B
  BARDI

  Porti i Durrsit eshte krijuar qe kohe perpara kur babai yt Taulant nuk kishte lindur.Ti e di shume mire qe ai punon dhe eshte funksjonal.Tenderat po e trembin gjithmon dhe popullin sepse ne to ka pasur gjithmon korrupsion.Mbicbaza projektesh dalin keto ndertime,sa kohe do perfundimi sa eshte buxheti i ndare ne vite e shume X te tjera.U mesuat te punoni ne fshehtesi ,nuk dalin ne gazeta kto tender qe te njihet dhe populli te svfaqen hapur mendimet.Sic duket shteti eshte bere institucion privat dhe populli per ju eshte turme skllevrish se ska ci duhet atij te merret me kete pune se merreni ju ustallaret e partive.Eshte turp se si funksjonon demon kracia ne shqipri.Popullin ju e doni vetem per vota por DEMOKRACIA eshte funksjonale kur populli e din se cdo kopek e tij . Menaxhohet drejte pa hile dhe njehe dhe te mirat ne lek se sa rrizen te ardhurat nga venia ne eficenc te ketyre investmeve.Vertet ishte diktatur me pare po populli dinte shume me teper se cndertohej si shkonin punimet sa realizoheshin ete tjera .Tani populli eshte turme qe e mbulon vetem theniet e sharjet qe behen ne parlament.Nje institucion ku vetem fyerje dhe korrupsion degjon..Kjo edhe se institucioni i drejzesis eshte zero me xhufka qe shehe dhe tani se cke neper duar,ajo percakton dhe drejtesin. Pra cdo gje shihet me pikpyetje te medha.

  1. B
   BARDI

   Porti i Durrsit eshte krijuar qe kohe perpara kur babai yt Taulant nuk kishte lindur.Ti e di shume mire qe ai punon dhe eshte funksjonal.Tenderat po e trembin gjithmon dhe popullin sepse ne to ka pasur gjithmon korrupsion.Mbicbaza projektesh dalin keto ndertime,sa kohe do perfundimi sa eshte buxheti i ndare ne vite e shume X te tjera.U mesuat te punoni ne fshehtesi ,nuk dalin ne gazeta kto tender qe te njihet dhe populli te svfaqen hapur mendimet.Sic duket shteti eshte bere institucion privat dhe populli per ju eshte turme skllevrish se ska ci duhet atij te merret me kete pune se merreni ju ustallaret e partive.Eshte turp se si funksjonon demon kracia ne shqipri.Popullin ju e doni vetem per vota por DEMOKRACIA eshte funksjonale kur populli e din se cdo kopek e tij . Menaxhohet drejte pa hile dhe njehe dhe te mirat ne lek se sa rrizen te ardhurat nga venia ne eficenc te ketyre investmeve.Vertet ishte diktatur me pare po populli dinte shume me teper se cndertohej si shkonin punimet sa realizoheshin ete tjera .Tani populli eshte turme qe e mbulon vetem theniet e sharjet qe behen ne parlament.Nje institucion ku vetem fyerje dhe korrupsion degjon..Kjo edhe se institucioni i drejzesis eshte zero me xhufka qe shehe dhe tani se cke neper duar,ajo percakton dhe drejtesin. Pra cdo gje shihet me pikpyetje te medha.

   1. H
    Hamalli me shtepi"ke gelqerja"

    Or cuni,ne pri Durrsi i thona NDERTOHETdhe jo krijohet.Tung!

    Lini një Përgjigje