Deputetja e PS: 20 mijë lekë të vjetra shezlloni nuk është shtrenjtë në Dhërmi. Isha në një vend hëngra makarona me 8 mijë lekë

8 Shtator 2022, 08:57Sociale TEMA

Deputetja e PS: 20 mijë lekë të vjetra shezlloni nuk

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, deklaroi se çmimet në jug të Shqipërisë nuk ishin të larta.

“20 miijë lekë të vjetra, shezllonët në Dhërmi nuk mendoj se është shumë e shtrenjtë”, deklaroi Gjylameti.

Më tej ajo theksoi se rëndësi ka që të ketë alternativa të tjera dhe se në fund të fundit ky është tregu.

“Isha në një vend, pjata e makaronave 8 mijë lekë të vjetra ishte. M’u në mes të Dhërmiut dhe me një super shërbim. 

Unë gjithmonë jam ankuar për shërbimin në Shqipëri, por kësaj radhe ishte ndryshe”, tha Gjylameti teksa Blendi Fevziu i tregoi se “40 euro pjata e makaronave në jug të bie në kokë”

47 Komente

 1. M
  Mjekët e snt

  Debile femër

  1. H
   Hajdute si 99/???? e politikanve

   Politikane hajdute kriminela. Veq në Shqiprie ndodhe që të pagushe për plazhet puplike Ku duhet bashkija ti pastroje dhe ti krijome të gjitha kushtet për pushushit poshte mentaliteti Turke Otomane poshte korrupsjoni.

  2. s
   specialisti

   Blerina Ti nuk je per deputete e zgjedhur nga populli. Bisnesi mund te te zgjedhe por populli jo. Ku i gjete paret ti qe shezlloni plus makaronat jane sa paga jote ditore e ndihma ekonomike mujore e nje njeriu ne nevoje. Mos dil me ne televizor se le nam.

   1. P
    PPP

    Kur Parate i ke nga vjedhjet cdo gje duket lire. Pa puno nje dite te pastrosh Dhomat e paguaj 20mije per dy Shezlonge .Ne cdo vend te evropes Politikanet mundohen te bejne dicka per Vendin e popullin ne Shqiperi mundohen si te vjedhin e te pasurohen nga parate e pista. Nje pjate makarona duhet te punojne 5 ore nje shqiptar qe ta paguaj . Kurse nje liter benzine 2 ore pune. Shqiperia e Gjylahmetave te spermes Turke se po te ishin evropian do silleshin si evropian.A ka me turp se nje Qelbese te provokoje njerezit qe nuk kane buke te hane se cmimet qenkan mire per hajdutet e politikes

    1. N
     Na mbyten ...rrufjanet

     Per Ty dhe takemin tuaj nuk eshte shtrenjte.Hapni plazhet publike si ne kohen e Enverit dhe mos u tallni me popullin e thjeshte.Kur te vish per vota do flasin Edhe per keto fyerjet e talljet tuajat.

     1. M
      Meri

      Moj cupe, po mbase per dhe 20,000 te reja nuk eshte shtrenjt, po c'jane keto brockulla qe flet. Keto qe flasin keshtu ose kane tru sa nje bibe ose ju mungon truri i vogel

      1. A
       Anna

       Kjo katunarja e bere qytetare,kush e di se si edhe deputete,thote qe pjata kaq e aq,por ne mes te Dhermiut ama.Kush eshte qendra e Dhermiut,qendra e Londres,e Santorinit apo e Mykonos?

       1. G
        Guzhinieri

        Ktu lajmi nuk eshte gjylameti, po gomar Fevziu. Ai pjaten e makaronave me aragoste e dashka 800 lek se zhvatesit 4 mije lek i duken shume. I bika ne koke tullacit. Shko puno te tv shijaku me 20 milek tullac i shpifur qe e do çdo gje qyl.

         1. T
          Tika

          Lavapjates dhe jo guzhinjer. Debil. Ajo thote ujku ti thua gjurma.

         2. L
          Leo

          Dmth 22 dollars shezlingu, sqenka.keq.per deputeten. Ore ju qr po a keni nder ju. Po CA te keni nder ju,kur keni delet baaaaa qe ju vin NGA mbrapa.

          1. A
           A E di Edi, që ju E di-ni.

           Ehhh mi zogu! Sa të jesh e preferuara e njëshit i ke hapur gjithë rrugët.. Dhe qëndron gjithë kohës në "majë". Aty pastaj nuk të duken asgjë 20€, 30 € etj... Ti i ke rrugët të hapura . Mbaje mirë "naltmadhninë" se mos bie nga kali...

           1. x
            xheku

            Sigurisht qe po te kesh te ardhurat e kesaj qe i ka me "djersen" e ballit edhe me shtrenjte te jete ska problem....

            1. t
             tetovari2

             Jo, Xheku,kjo se ka kapacitetin ta fitoje me djersën e ballit JO por me djersën e p....t PO jam i sigurtë po.

            2. G
             GEZUAR BAFTJAR

             I VENDOS TREGU CMIMET O KAMPIONE. KUR E SHIMON QE SKE KLIENTE UL CMIMIN DHE ANASJELLTAS KUR TE MBYSIN RRIT CMIMET. PO DESHE QE TE VIJE NDONJERI PERSERI BENI SHERBIM DUKE I VESHUR XHAKETEN OSE PALLTON DHE SHOQEROJE DERI TEK PORTA ME TEMENA KAQ THJESHTE. NUK KA NEVOJE PER MENDJEN E KETYRE.

             1. G
              GEZUAR BAFTJAR

              I VENDOS TREGU CMIMET O KAMPIONE. KUR E SHIMON QE SKE KLIENTE UL CMIMIN DHE ANASJELLTAS KUR TE MBYSIN RRIT CMIMET. PO DESHE QE TE VIJE NDONJERI PERSERI BENI SHERBIM DUKE I VESHUR XHAKETEN OSE PALLTON DHE SHOQEROJE DERI TEK PORTA ME TEMENA KAQ THJESHTE. NUK KA NEVOJE PER MENDJEN E KETYRE.

              1. G
               GEZUAR BAFTJAR

               I VENDOS TREGU CMIMET O KAMPIONE. KUR E SHIMON QE SKE KLIENTE UL CMIMIN DHE ANASJELLTAS KUR TE MBYSIN RRIT CMIMET. PO DESHE QE TE VIJE NDONJERI PERSERI BENI SHERBIM DUKE I VESHUR XHAKETEN OSE PALLTON DHE SHOQEROJE DERI TEK PORTA ME TEMENA KAQ THJESHTE. NUK KA NEVOJE PER MENDJEN E KETYRE.

               1. G
                Genci

                Nuk ka asnjë shanc që pjata e makaronave të ketë kushtuar 8 mijë lek. Ndoshta i kanë paguar të tjerët faturën, dhe e ka me të degjume.

                1. 1
                 1

                 Kjo dhe te paguhej nuk do bente antireklame me te mire se kjo per pushtetaret.Femer debile si qenka normal 2000 leke nje cader?Cmimet gjykohen sipas gjendjes ekonomike te nje vendi moj pedagoge e ekonomise

                 1. E
                  Edi

                  O Ed, o loqe! Mblidh tufen se ka rreshkit. Njera maskohet, kjo tjetra pret leke, tjetra fluturon. Kanë hyre në gare kush eshte me debile.

                  1. P
                   Pasojat e rrumpalles dhe anarkis vdekjeprurese

                   Keshtu u degjenerua edhe pushteti I f. Nanos dhe erdhi degjenerata tjeter. Kjo bibe ka Marr Reston ne dhomat e hotelit nga pronari I hotelit. Rama qe kritikoi vet rritjen e cmimeve duhet ta perjashtoi nga grupi I PS ket plehre.

                   1. B
                    Bylykbashi

                    Kur makaronat i ke ngrënë me 8000 lekë, rrushin koqe madhe e pake ngrënë falas si ëmbësirë pas dreke apo darke.

                    1. F
                     Fevzo qime deri

                     Kjo qenka kokra e debiles po pensionisteve u del pensioni per te vajt ne plazh .O hajdute ku i gjete leket qe paske paguar ne dhermi apo nga taksat tona.Mos i pafshit hajrin atyre lekeve qe merni nga populli si ti dhe palloshi i gjate.Mire na i beni ju kur ju votojme juve fytyra te percundnuara te popullit.Ju femrat e kabinetit qeveritar jeni te gjitha nje prerje debile te tera pa tru fare ,njera lahen robat me 30°tjetra mbillni grurin qe ne mars pa korur ate te dhjetorit ,tjetra turizmi ja ka kaluar Greqise e cte thuash me per ministrileshet e kabinetit Rama.

                     1. G
                      Goni

                      O idiote pabuksa qe komentoni , ne kohen e Verukut vetem 2 % e popullsise shkonin ne plazhe dhe te gjithe me buk me domate dhe shtriheshin ne rere. Dashku bytha juaj papuksa edhe shezllon e restorant dhe te mos paguani , po shkoni beni plazh ne lume falas .

                      1. O
                       Osman Gazepi

                       Goni patru, cfare i gjeti francezet e spanjolet te cilet shtrien ne rere duke shtruar peshqiret e sjelle nga shtepia? Sepse ne France e Spanje gjithe vija bregdetare eshte publike e mirembajtur nga shteti, me tualete, dushe, skuader shpetimi, mjek dhe infermjer!

                       1. E
                        Eto

                        Loqe qenke shoku. Ne kohen e verit e krahasonin me zogun. Kohen e ps me te verit. Qenke fiks per ekonomist. AI pensionist pa bucks si e Quan to,Ku do I gjej 20 000 per shezlong? Ty te ka vene partia me komentu seska Munsin t jesh kaq zar

                        1. M
                         Merakli

                         Kemi pas edhe ne nje Gon ne lagje,i thrisnim Gon Moterqiri

                         1. T
                          TokeDheDet

                          O gon palla po plazhi eshte publik ne cdo vend demokratik. Un kam qene dhe ne Turks and Caicos ku ka vila 100 miliom dollarshe ne gjire fantastike dhe kam bere plazh mu aty se nuk ka mundesi edhe ai bilioneri ta privatizoj plazhin qe ka para viles se vet. Ktu ke ne po behet kerdia. E mos na krahaso me Enverin. Se paku kishte RERE. Shqiperia ka nje nga rerat me kurative, Durrsi sot do ishte nje nga ajkat e Europes e eshte bere si hale, tash po i futen jugut. Tmerrredd

                         2. L
                          Labi

                          Eshte pak me i veshtire problemi o Baftjar,deri me sot nuk kam pare nje teme te shtjellohet te Fevziu per njerezit e thjeshte. Bisnesi ka te drejtat e tij po ca taksirati kane njerezit e thjeshte qe rruget mbipopullohen ne Shqiperi aq sa shkon 4 ore Shkoder Tirane,ca taksirati kane njerezit e thjeshte qe policia shtetit qe paguhet me taksat tona shkon ne bregdet e rrugeve te rivieres duke lene mbas dore sigurine ne qendrat urbane, jane te nderlidhura punet. Kesaj deputetes i duket lire 20 000 leke shazlloni,kjo merret me fjale po Shqiptaret ja treguan me vepra iken jashte,i shikoje ne Greqi e deri ne Croati. Po te degjosh tv e huaja flasin per cmimet e lira,turisti huaj vjen 2 muaj pjesen tjeter te vitit e mbajne Shqiptaret ketej dhe andej kufirit. Paradoksi ne Shqiperi,shkojn ne jug njerez me nje rroge mesatare,60 euro nata ushqimi e shazlloni 20 000 leke,Kosovari me rroge mesatare 6000fr ne muaj shkon ne velipoje dhe shikon me kujdes cmimet,perfundimi Shqiptari Shqiperise paguan pordhet e Kosovari plazhin. Ne nje vend ku nuk ka bujqesi e siguri ne rruge nuk mund te kete turizem,te tjerat jane futja kot biseda si te Fevziu.

                          1. B
                           Bimi

                           Ne Himare kshte shezlone nga 500 deri 2000 leke , kishte dhe plazh publik çmimet njesoj si ne Tirane . Po dhe te hapesh bythesh te restoranti i Zamir Manes keshtu te vjen fatura ballit.

                           1. E
                            Emiljano

                            Eh ku ka arrit arroganca dhe injoranca ne albanistan,fol ca te duash si te kesh qef se smban pergjegjesi njeri. Keta njerez jane shkeputur nga realiteti i shqiprise,jetojne ne getot e tyre dhe e trjajtojne popullin si bageti,ka vajt puna vrk

                            1. f
                             futja kot

                             2000 miijë lekë të vjetra, shezllonët" Eshte shum normale kur nje person merr10000 leke te vjetra ne dite (nqse gjen pune per ti marre dhe i duhen vetem per shezllonin tuaj)

                             1. H
                              H. Rr

                              Ah moj deputeçkë, ti nuk njeh thelbin, ti nuk di se çdo të thotë djersitje, ti nuk di se çdo të thotë uri, ohuuuu sa nuk di ti. Do ti shkruaj ca të vërteta që po i lexove ti dhe kushdo tjetër të mos dyshojë se nuk janë të tilla. Së pari në klasen dyte e të trete të shkollës fillore dy fëmijë vëllezër nuk kishim asnjeri këpucë apo sandale, edhe sot pas dhjetra vitesh nuk mund të harroet se si ngjethej trupi kur shikoja në koridorin e shkollës i thënçin një foto të një vajze qe aparati fotografik e kishte fiksuar me faqen mbështetur mbi pëllëmbën e dores ndersa, nderkohë nga të ftohtit nuk i ndieja thonjtë dhe majat e gishtërinjve, nuk mund harroet data 1 Mars kur futej teorikisht pranvera dhe i gëzohesha kalendarit që erdhi një stinë më e ngrohtë nderkohë që gjishtrinjtë e këmbëve ishin krejt të mpire dhe skuqur nga të ftohtit e brymës që mbulonte atë pak bar të mbetur ende në vegjetacion nga dimri i ashper nuk harroet dot fillimi në 7 vjeçaren qe për ditë fëmijët e fshatit tim bënin 14 km rrugë në shi e dëborë në të ftohtë e vapë duke u nisur çdo mëngjes në oren 6 dhe kthyer në shtëpi në oren 15 e 30 e më vonë ku na priste drekimi me një rrip të hollë bukë misri me pak dhallë apo gjizë si dhe mjaft punë të tjera dhe përgatitja për shkollë për ditën e nesërme Çdo vit nuk kishte pushime verore por punë në shtet me kazmë e lopate, çoban, hamall, puntor pastrimi (jo rrugësh) por punë të vështira edhe për të rritur, punë me tre turne dhe dija se sa goditje kazme dhe lopata duheshin për të hapur një kanal për të realizuar normën ditore për te fituar 148 lekë të vjetra Ti nuk di se ç'përgjegjësi.merret pas një shkollimi të lartë profesionalisht, kur ngjitur me zyren tënde komisariati i kohes analizon dhe degjon për punën tende sepse dikush është shprehur në mbledhjen e org baze te partise se ke penguar punën duke bërë veprimtari armiqesore Ti nuk di se ç'përgjegjesi dhe si ndihesh kur 800 punonjës të ndermarjes për shkak të mos realizimit të një plani të fryre rrezikojnë të lenë 40% të pages dhe të presin dhjetra analiza që përveç masës administrative mund të penalizoheshe dhe burgoseshe. Ti nuk di se pas gjith këtyre e shumë më tepër në kohën e "demkkracisë Tuaj" partia politike në pushtet nëpërmjet militanteve te saj pa tru dhe zemër pas më shumë se 40 vite punë të hedhin në rrugë dhe ti përpiqesh të sfidosh këdo profesionalisht por politika dhe mosha bëhen armiqtë më të egër pavarsisht se sa di, sa i ke dhënë shoqerise dhe sa mund ti japësh asaj etj Ka shumë gjëra që nuk i di dhe mosdija te bën hatanë qe ti një person publik te flasësh çapraz Kjo katraure të bën të flasësh kështu, sepse kujton se di dhe njeh por mosha e re te gënjen mëndjen dhe mëndja gojën që korr bereqet dhe nuk lidh.

                              1. ?
                               ????????????????????????

                               Po per ket baxhellen nuk eshte kuptohet sa Ka vjedh Ajo per gjith ato vite baxhella e poshter 10 mije lek rroga ne shqiperi kjo thote 20 mije lek zhazlloni nuk eshte shtrenjt ptu shkerdhat e poshter..tallu me delete shqiptare ske faj

                                1. S
                                 Salih

                                 Ashtu si shume DELE qe hane MUT ne parlament dhe media, edhe ti je thjesht, nje DELE...

                                 1. D
                                  Davidi from Dallas..

                                  O kjo na hapi barkun me ate te folur..keto qenkan debile pa piken e lezetit si femer te tera aty ne Shqiperi...prandaj nuk behet kurre ajobl Shqiperi.. me keto lloj femrash pa intelekt, pa piken e autoritetit per postin..le qe ajo dukej si nje femer teper pa klas sikur vinte diskua. I lumtur qe nuk jam aty, keqardhje per bashkombasit e mi

                                  1. A
                                   Asd

                                   As gjylameti, as fevziu nuk mendojne per njerezit. Ata thjesht po shprehin konsiderata per jeten e tyre personale ne tv publik.

                                   1. M
                                    Met Saliu

                                    Kjo debile duhej te ishte larguar kur iu zbulua masteri si plagjiature. Nuk e di pse mban Edi kete debile???

                                    1. I
                                     Ilir

                                     si 20 mije lek shezlloni ne token e Zotit te Madh, ça flet kjo...

                                     1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                                      Deputetja nuk pushoi në zonën e saj elektorale,në Pogradec,ku një shezllong ishte 500 lek. Pogradeci ka qenë vendi më i preferuar për familjarët, për të pushuar.

                                      1. T
                                       TokeDheDet

                                       Nuk duhet te kete plazhe private fare. Kjo logjike oligarkike se Jugu duhet te jete elitar skqa sens. Mund te kishte resorte jo lehtesisht te aksesueshme qe jane “high end” si ne gjith boten por kjo logjika po spate lek ha mut e mos pusho ose ske byth ti te vish ne keto plazhe eshte aresye pse sot vritemi per nje shkeputje dege ne “prone” apo nje gervishtje makine. Shqiptaret jane populli me kompleksitetin e pasigurise me te larte ne bote. Kane nevoje te tregojne materialet vilat benzat qe kane. Meshkuj impotent e femra te cakordume.

                                       1. G
                                        Goni

                                        O osman Gazepi ( kari ) dhe gjithe ju idiote qe komentoni plazhi eshte çeshtje qefi dhe ne gjithe plazhet shqiptare ka dhe plazh privat dhe publik po ju si shumice islamike qe ini dmth derra i hidhni mbeturinat si kafshet .Atij qe sja mban xhepi iken i ben pushimet ne mal ne Osum po qe nga Skrapari .

                                        1. T
                                         TokeDheDet

                                         O gon pallaaaa por Mali si turizem kudo ne bote eshte edhe me i shtrenjte se deti. Na shkriveeeee fare. Tjeter gje pastaj qe ne nuk kemi as leket me e ndertu infrastrukturen malore qe eshte shkolle me vete.

                                        2. H
                                         Hari

                                         Ti moj idjote me 170 mije lek te vjetra pension cfare shlezoni ze ne gojeo te hengert mortja moj debile.ti moj shurufulle mer 170 mije leke per telefonin se je koke e madhe ti ke shpikur uturakun me korent.mos i hengshi makaronat ju zente bizga jarabi.

                                         1. K
                                          Kanina e ismailit

                                          Kopeja e deleve te kryemutit...Pozicioni 69 me kryemutin te ben qe cmimet te duhen.nje T'qime koke. Kerkojne ndjese lexuesve por keto buce haremi kete gjuhe meritojne. (Ne cdo istitucion Shteteror keto lloje mjeranesh gjejme ,ku jeten na e bejne sketerr )

                                          1. K
                                           Kanina e ismailit

                                           Kopeja e deleve te kryemutit...Pozicioni 69 me kryemutin te ben qe cmimet te duhen.nje T'qime koke. Kerkojne ndjese lexuesve por keto buce haremi kete gjuhe meritojne. (Ne cdo istitucion Shteteror keto lloje mjeranesh gjejme ,ku jeten na e bejne sketerr )

                                           Lini një Përgjigje